Norm Fazlası Olduğum Halde Kendi Okulumda Kalmam Mümkün mü?

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Ben kadromun bulunduğu okulda norm fazlası olmuştum tercih yaptım ama tercihlerim gelmedi. Şimdi 2.başvuru için yazı yayınlamışlar. 2.başvuruya hiç tercihte bulunmayanlar mı başvuracak yoksa bu durum benim içinde geçerli mi? 2.başvuru için tercih yapmasam bir sıkıntı olur mu?

Hocam 1. başvuruda yalnızca ilçenizde başvuru yapmış olmanız gerekiyor. Yerleşmemişseniz 2. aşamada il geneli tercihte bulunacaksınız. Yine yerleşmezseniz valilik tarafından resen yeriniz değiştirilecek.

Gündüz Can YILMAZ' Alıntı:
Hocam 1. başvuruda yalnızca ilçenizde başvuru yapmış olmanız gerekiyor. Yerleşmemişseniz 2. aşamada il geneli tercihte bulunacaksınız. Yine yerleşmezseniz valilik tarafından resen yeriniz değiştirilecek.
Bana tercihlerin gelmezse yerinde kalırsın dediler milli eğitimden ama onların pek bilgisine güvenmiyorum açıkçası yani öyle bir durum yok norm fazlası olan mutlaka yer değiştiriyor.

Hocam çalıştığınız ile göre değişir resen atama yapılma mevzusu. Örneğin Ankara'da her yer dolu olduğu ve resen atama yapabilcekleri bir yer olmadığı için bu yıl resen olmayacak. En sağlıklı bilgiyi il milli eğitiminizden alırsınız.

uygulamalar ilden ile değişiyor hocam. resen yapan da var yapmayan da. senin gibi norm fazlası olmuştum tercih yapmadım okulumda kaldım. ama ileride de norm fazlası olma ihtimalin varsa, ilde de iyi okullar açılırsa tercih yapman daha iyi olur sanki.

Hocam size resen sadece ilçe içinde yerinizi değiştirebilriler. il geneline yayamazlar yönetmelik öyle diyor. ilçe içinde boşluk var ise değerlendirin derim.. ama ilçe içinde yoksa arkanıza yaslanın

turkuaz09' Alıntı:
Hocam size resen sadece ilçe içinde yerinizi değiştirebilriler. il geneline yayamazlar yönetmelik öyle diyor. ilçe içinde boşluk var ise değerlendirin derim.. ama ilçe içinde yoksa arkanıza yaslanın
Aynen öyle hocam. Ben de norm fazlasıyım ilçe içinde okul yok. Hiç ilçe dışını falan tercih etmedim. İlçe içinde norm fazlası olmam da burdaki okulların hatası. Benden sonra bilişimci istedi ilçe içinde bi okul. Oysa sene başında toplanın kaç saat ders var ilçede kaç tane bilişimci var. Yetiyo mu? O zaman daha ne diye bilişimci istiyosun.

Hocam bende norm fazlası oldum tercih yapmadım. Sendika temsilcisine söyledim hocam tercih yapma, norm fazlası öğretmenlerin resen ataması iki senedir yapılmıyor bu sene de büyük ihtimal yapılmaz dedi. Daha önce de bir arkadaşım norm fazlası olmuş tercih yapmamış şuan yine aynı okulda. Ben de yapmadım. Bakalım kısmet artık.

Geri