Norm fazlası olarak yer değiştirme?

Kodla Büyü

Kunteper

Aktif Üye
Arkadaşlar Denizli'de norm fazlaları için il içi atama başladı. MEM ya isteğinizle atanacaksınız yada resen atayacaz diyor. Şimdi ben tercih yapsam ve atansam tekrar il içi yer değiştirme için 3 yıl beklemem gerekecek mi?

hocam il içi il dışı tayin durumunu etkilemiyor bildiğim kadarıyla

Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri soruşturma nedeniyle değiştirilenler hariç olmak üzere istekleri dışında idarî tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri müştereken değerlendirilir.

Yukarıdaki madde yoruma açık. Sonuçta ben tercih yapınca idari tasarruf dolayısıyla mı yer değiştirmiş sayılacağım yoksa kendi kaşınmış mı diyecekler :)

resen atanmamamnız durumunda 3 yıl beklersınız cunku ıstege baglı yazıyor

resen atama (özelllıkle tef mezunuysanız) ılın en ucra kosesındekı eml ye kız meslege cpl ye atabılırler tavsıyem tercıh yapmanız yonunde olur HATAY da tercıh etmeyenler cok kotu durumlara dustuler

tercih yaparsanız kendi isteğiniz oluyor 3 yıl beklersiniz.resen olursa bekleme olmaz...

Şimdi denizlide 1 anadolu 1 normal 1 çpl 1 teknik lise ve 16 halk eğitim var ve hepsi ilçelerde. Ben merkezde görev yapıyorum. Halk eğitimlere resen atama yapılıyor mu?

Kunteper' Alıntı:
Şimdi denizlide 1 anadolu 1 normal 1 çpl 1 teknik lise ve 16 halk eğitim var ve hepsi ilçelerde. Ben merkezde görev yapıyorum. Halk eğitimlere resen atama yapılıyor mu?
hocam o listede ki her kuruma resen atama yapabilirler. sonuçta halk eğitimde de kadro var bilişim için.. sonumuz ne olur bilmiyorum???

çal anadoluya 8 saatle nasıl norm veriyorlar.norm için 10 saat ders olması gerekmiyormu

HEM de hoca olmasa kurs açılmaz olur biter. Yani orada seni bekleyen halihazırda ders ve öğrenci yok. Kendi okulumuzdaki hali hazırdaki dersi ve öğrencileri bırakıp HEM lere resen atamak saçmalık. Merkezdeki diğer bilgisayarcılar girer diyeceksiniz ama onlarda ya norm fazlası yada btr. Çok saçma bi iş.

hocam bende HEM lere nasıl norm vermişler diye araştırdım, belki bi açık bulurum iptal ettirebiliriz diye ama norm belirleme işi il milli eğitimin elindeymiş.

hocam herşey ilçe memlerin elinde.adam bir önceki yıl 15 saate norm vermezken şimdi 6-8 saate norm verebiliyor.olay bu kadar basit aslında...

Geri