Norm fazlası olan var mı?

Kodla Büyü
burdur ısparta ve afyondaki açıkları verebilecek var mı arkadaşlar

Gerçektende son iki yıldır dayanılmaz boyutlara varan bir norm sıkıntısı yaşanıyor. Hakkımızda hayırlısı

4 yıldır öğretmenim her yıl norm falzası ve her yıl okul değişikliği, 4 yılda 4 okul, ben alıştım bu işe ve her zaman ki gibi yine norm fazlasıyım geldiğim okulda, bakalım 5. okul neresi olacak merakla bekliyorum! Alan değişikliği gelirde ve bize o hakkın tanırsa Türkiye de branşımızda alan deişikliğine en hızlı şekilde müracaat edecek ilk kişi olarak tarihe geçmek istiyorum

4 yıldır öğretmenim her yıl norm falzası ve her yıl okul değişikliği, 4 yılda 4 okul, ben alıştım bu işe ve her zaman ki gibi yine norm fazlasıyım geldiğim okulda, bakalım 5. okul neresi olacak merakla bekliyorum! Alan değişikliği gelirde ve bize o hakkın tanırsa Türkiye de branşımızda alan deişikliğine en hızlı şekilde müracaat edecek ilk kişi olarak tarihe geçmek istiyorum
Hocam zulüm bu , bu kadar da olmaz. Gideceğin yerde de norm fazlası olacaksan niye gönderiyorlar?

Hocam zulüm bu , bu kadar da olmaz. Gideceğin yerde de norm fazlası olacaksan niye gönderiyorlar?
Ben de bunu anlamıyorum zaten. gideceğin yerde de norm fazlası oluyorsun.Sırf orada öğretmen olmadığı için gönderiyorlar. ama sonraki sene norm fazlası oluyorsun yine.

Ankara MEM Resen atamayı atama takvimine eklemiş. Yaptılar mı daha önceden?
Ankara'nın resen atama yapması diğer illeri de bağlar mı acaba? bilgisi tecrübesi olan var mı arkadaşlar?
bir de bu norm fazlası durumu cidden çok sıkıntılı, 2016 da BTR normu ile ilgili bir adım atılmış Norm Yönetmeliğine girmiş ama devamı gelmemiş, okulda 14 saat ders var, Fatih projesi var, BT sınıfı var ve öğretmen norm fazlası oluyor. Bu,hem öğrenci adına hem öğretmen adına hem kurum adına mağduriyetler silsilesidir, bu durumu Cimer'e bir devlet personeline yakışır şekilde güzelce yazıp izah etmemiz gerekiyor, BTR normu ile ilgili düzenlemenin acilen yapılıp nihayete ulaşması lazım yoksa bu bürokratik hantallık daha çook mağdur üretecek

Ben de 10 saat dersle bölge normundan fazla oldum. Cimere 2 sene önceki norm kadro yönetmeliğindeki 23. Maddenin 3. Fıkrasındaki değişikliğe istinaden norm istediğimi yazdım. Gelen cevap;
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğinin 23 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Genel Müdürlüğümüz nezdinde gerekli çalışmalar devam etmekte olup sonuçlandığında norm kadro sayıları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Arkadaşlar siz de talep oluşturun. Belki bir sonuca ulaşabiliriz.
Bunu bu başlığın ilk sayfasında yazmıştım.

Bu normların herkes tarafından tekrardan cimere yada bakanlığa yazması ,yoksa tekrardan hepimiz norm fazlası olacağız. Bizim okulda ingilizce yabancı dil eğitimine geçildi . 5. sınıf ve 6. sınıflardan derslerimiz gitti. ders yok. bu gidişle hiç ders kalmayacak. sadece bizim ilçede 8 kişi norm fazlası. ve açık okul yok....
Bu yabanci dil eğitimi suan pilot uygulama mi? Dersleri neye gore değiştiriyorlar

bizde açsalar ben tercih yapcam bir sonraki dönem norm fazlası olacağım okula kafama göre bir okula denk gelincede orda kalırım fazlalık olarak .

bizde açsalar ben tercih yapcam bir sonraki dönem norm fazlası olacağım okula kafama göre bir okula denk gelincede orda kalırım fazlalık olarak .
İlden ile değişir hocam tercih yapmayınca ne olacağı.
Eğer ilçede ilçe bölge normundan dolayı norm fazlası olduysaniz ve ilçede yer yoksa il atama kılavuzunda sizi resen ilçe içi atarız dediyse ilçede yer olmadigi için tercih yapma okulunda kalirsin (bu durum benim şuan icinde olduğum durum :))
Yok sen okulda ders saatinden dolayı norm fazlasi olduysan il de tercih yapmayan resen il/ilçe içi atanacak derse ve ilçede bosyer varsa sizi resen atarlar.
Tüm bunlarin dışında sizin es ailevi bir sebebiniz varsa ilçe il atamayla görüşün.
İldeki gecmis yıllarda yapılan uygulamalarda aynı dirumda olan biri varsa onlara sorun ya da il atama ile görüşün.

Ankara'nın resen atama yapması diğer illeri de bağlar mı acaba? bilgisi tecrübesi olan var mı arkadaşlar?
bir de bu norm fazlası durumu cidden çok sıkıntılı, 2016 da BTR normu ile ilgili bir adım atılmış Norm Yönetmeliğine girmiş ama devamı gelmemiş, okulda 14 saat ders var, Fatih projesi var, BT sınıfı var ve öğretmen norm fazlası oluyor. Bu,hem öğrenci adına hem öğretmen adına hem kurum adına mağduriyetler silsilesidir, bu durumu Cimer'e bir devlet personeline yakışır şekilde güzelce yazıp izah etmemiz gerekiyor, BTR normu ile ilgili düzenlemenin acilen yapılıp nihayete ulaşması lazım yoksa bu bürokratik hantallık daha çook mağdur üretecek
hem dış güçlerin yüzünden yoksa çoktan teknik müdür yardımcısı normumuzu almıştık.

Evet resen atama da yapıldı. Benim ilçemde toplam 3 okul açıktı zaten. ikisine tercih yaparak atanmışlar. Birine de resen atamışlar. 63 puanla resen atanmış

Arkadaşlar İstanbul'da ilçe içi atamalar yapıldı. Şİmdi ilçeler arası yapılıyor.
Eğer tercihte bulunmazsak resen atamada ilçe içinde açık tek okul var şuan oraya mı yoksa il içinde istediklere yere mi göderirler ?

Ben norm fazlası oldum . Tercih yaptim başka bir okula atandım . Orda 16 saat ders var ama mdr. Yardımcısı bilisimciymis.bana 10 saat ders kalıyor . Bu okula nasıl norm açmışlar halen anlamadim . Bunda bir yanlışlık yok mu sizce .

Geri