Norm fazlası olan İl İçi 'nde yer tercih yapabilir mi?

Kodla Büyü

rs.1453

Aktif Üye
Hocalarım yeni norm fazlası oldum. ilçede 2 okul var. il içi atamalarında normun olduğu diğer okulu tercih yapabilir miyim. sistemde tercih kısmında bana diğer okul görünür mü. yorumlarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

paladin13' Alıntı:
norm fazlası öğretmen hiç bir koşul olmadan tüm atama dönemlerinde tayin isteyebilir.

tam olarak sormak istediğim şu hocam; il içi atamalarında norm fazlası olmayan öğretmenlere açılmayan okullar, norm fazlasına görünür mü.
cevapladığınız için teşekkür ederim bu arada.

Hayır. İl içinde norm fazlası olmanız tercih sayısında, açılan okullarda veya atamada size öncelik getirmez. Sadece tayin hakkınız olmasa da norm fazlası olunca tayin isteyebiliyorsunuz. Herkese nereler açılırsa size de oralar açılıyor.

Tayin hakkın olmasada tayin isteyebiliyor sunuz ne demek hocam nasıl oluyor. Açıklarsanız sevinirim. Örneğin tayin donemi il içi olmadı ben Haziran'da il içinde tekrar bulunduğum ilçe dışında diğer ilcelerede tayin isteyebilir miyim. Zorunlu hizmetim varken sadece zorunlu okullar mı açılır tayin zamanı dışında ki atamalarda

1. Eğer zorunlu hizmetin varsa il içi, il dışı, norm fazlası fark etmez zorunlu hizmet okulları açılır.
2. Tayin hakkın olmasa da tayin isteyebilirsin demek il içi tayinlerde bulunduğun okulda 3 yıl çalışma şartı var. Eğer bu 3 yılı tamamlamamışsan ve norm fazlası isen 3 yılının dolmasını beklemeden tayin isteyebilirsin.
3. Norm fazlası atamaları il içi olarak kabul edilmiyor. Ayrı bir atama bu. Örneğin şimdi norm fazlası atamaları oldu ve siz tayin olamadınız ve norm fazlası olarak okulda kaldınız ki bu durumun oluşması için ilinizde hiç boş norm olmaması lazım. İlçede yoksa başka ilçe seçeceksiniz. Seçmezseniz il mem sizi resen başka ilçeye gönderir. Eğer okulunuzda norm fazlası kalırsanız bir sonraki il içi atamada da tercih yapabilirsiniz.
4. Norm fazlası olarak tayin isterseniz ve tayininiz çıkarsa (Norm fazlası atama dönemi veya il içi atama dönemi fark etmez ama il içini de norm fazlası olduğunuz için yapmış olmanız lazım) bir sonraki il içi tayin döneminde 3 yıllık yıl hesabında norm fazlası olduğunuz okul ve gittiğiniz okul beraber kabul edilir. mesela 2.5 yıl bir okulda çalıştınız ve norm fazlası başka okula gidip yarım dönem de orada çalıştınız. Tayin dönemi geldi. İl içi yıl hesabı yaparken eski okul 2.5 yıl + yeni okul 0.5 yıl toplam 3 yıl şeklinde hesaplanır.

Geri