norm fazlası öğretmenlerin atanması

Kodla Büyü

utkunsl

Aktif Üye
Arkadaşlar bakanlığın 11.05.2011 gönderdiği yazıda norm kadrosu düşen öğretmenlerin atanmasında illerin uygun görmesi durumunda atamalarının yapılması demiş.
bu durumda isteyen illerin hiçbir işlem yapmama durumu mu oluyor yoksa benmi yanlış anladım

norm fazlası öğretmenler bakanlık yazısı ektedir. 12-17 mayıs tarihleri arasında tüm işlemleri bitirin (hepsini şutlayın) deniyor.

Ekli dosyalar

• norm_fazlasi.zip
    1.2 MB · Görüntüleme: 300
tüm işlemler dedikleri ne.Norm fazlası öğretmenlerin tespiti mi yoksa yerlerinin de değiştirilmeside atama döneminden önce mi

Arkadaşlar bende kontenjan meb modülünde norm fazlası görünüyorum.müdürümle ilçe memdeki şube müdürünü aradık.kimseyi yerinden oynatma gibi bir hakkımız yok sıkıntı yok falan dedi.siz istemediğiniz sürece sizi kimse başka bir okula gönderemez dedi.bu tayin işini de nerden neye dayanarak çıkarıyorsunuz ben anlamadım.her mem başka bir uygulama mı yapıyor

bilgisayarmax' Alıntı:
Arkadaşlar bende kontenjan meb modülünde norm fazlası görünüyorum.müdürümle ilçe memdeki şube müdürünü aradık.kimseyi yerinden oynatma gibi bir hakkımız yok sıkıntı yok falan dedi.siz istemediğiniz sürece sizi kimse başka bir okula gönderemez dedi.bu tayin işini de nerden neye dayanarak çıkarıyorsunuz ben anlamadım.her mem başka bir uygulama mı yapıyor
bu ifadenden forumdaki konuları takip etmediğini anlıyorum. Birçok arkadaşımız bu yüzden sıkıntı yaşıyor ve bunlara yenileride eklenecektir.

forumun en sıkı takipçilerindenim ancak ben memle konuşmamın sonucu size aktarıyorum ha yarın öbür gün bana biz öyle dedik ama olaylar değişti diyedebilirler.ancak bizzat atamadan sorumlu şube müdürü hocam korkma sen istemediğin sürece ne ben ne başkası seni hiçbiryere gönderemez dedi.sizlere o yüzden sordum.

bilişim teknolojileri dersinin normu nasıl hesaplanıyor ?
Dersimiz seçmeli olduğu için ve formatörlük dolayısıyla ders seçilmiyor. Seçilen ders sayısına göre mi yoksa o okulda seçilebilecek ders sayısına göre mi belirleniyor
Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

Saçmalık başka bir şey demiyorum.. Ekim ayı başında eski okulumda norm fazlasıyım diye dilekçe yazıp boş okulların listesini yazdım.. Dilekçe işleme girip onay gelene kadar eski okulumdan başka 2 okul dolaştım. Şimdi bir lisedeyim... Norm fazlası görünüyorum.. :) Benden başka bt öğretmeni yok.. Ee ne yapacaklar şimdi..

ilçenin en büyük okulundayım 15 saat derse giriyorum ama sadece ikinci kademe sayılınca 7 saat dersim var görülüyor sistemde ve norm fazlası olmuşum yanlız bize tercih etmemiz için sunulan okullarda 3 saat ders var bu ne saçmalık ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım ikiyıldır çalıştığım okuldan beni zorla gönderecekler. Ayrıca formatör öğretmenim formatör öğretmenler 6 sat derse girmesi yeterli bence eğer bu iş çözülmezse bölge idare mahkemesinde soluğu alıcam.Resmen bezdirdiler bizi herkese geçmiş olsun

ya arkadaşlar bişey sorucam, ben ilçede çalışıyorum ilçe içinde 2 okul değiştirdim, şimdi yine norm fazlasıyım ilçe içinde başka okula verecekler norm kadro mu..ilçe içinde tercih yapmam zorunlu mu 4 yılı doldurdum il içi tayin isteyebilir miyim yoksa ilçe içine mi gitmek zorundayım?

A+bilisimci' Alıntı:
ya arkadaşlar bişey sorucam, ben ilçede çalışıyorum ilçe içinde 2 okul değiştirdim, şimdi yine norm fazlasıyım ilçe içinde başka okula verecekler norm kadro mu..ilçe içinde tercih yapmam zorunlu mu 4 yılı doldurdum il içi tayin isteyebilir miyim yoksa ilçe içine mi gitmek zorundayım?

İsteyebilirsiniz hocam, il içi kılavuzunda tam da buna göre madde var. Sizin norm fazlası olduğunuz için alındığınız ilk okulunuzdaki ve sonra norm fazlası olarak çalıştığınız okullardaki bütün süreleri, aynı kurumda çalışmış gibi hesaplayabilirsiniz. 2 yılı geçtiyse tayin hakkınız vardır.

Arkadaşlar manisada bazı arkadaşlar norm fazlası sorunu yaşadılar ama milli eğitimle konuştular okullar yanlış anlamış dediler bilgisayar formatörleri devam ediyor. Bir garip durum herkes yanlış anlıyor kağıtta yazanları ne yapacağız acep???

norm fazlası olarak dilekçe verip yer değiştirmezsek il içi tayin isteyebiliyormuşuz.. ayrıca çok daha önemlisi dilekçe yazıp norm fazlası olarak il veya ilçe içinde yer değiştirme istersek 3 sene okulda kalıyormuşuz, istemezsek il içi tayin istiyoruz, onda da başarısız olursak bizi il emri ile gönderdileri yerden 1 sene sonra tayin isteyip gidebiliyormuşuz, görüştüğüm yetkili bunları söyledi.

HAYAL Dİ GERÇEK OLDU
1. Bilişim Teknolojileri en Güzde Meslek idi " En kötü bölüm oldu Universitelerde "
2. Bilişm Teknolojileri Ders Okullarda 2 şer saat ve zorunlu idi " Önce seçmeli oldu şuan okullarda Kaldırıldı"
3. Bilişim Teknolojileri sınıfları Yenileniyordu " 5 Senedir Yenilenmeyen Sınıflar Çözürmeye Terk edildi "
4. Her okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vardı " Şuan Okullarda Fazlalık Durumunda "
5. Öğrencilere Temel Bilgisayar Okur yazarlığı dersi veriliyordu " Serbest etkinlik getirildi çocuklar bahçede outuryor öğretmen sınıfta çay içiyor "

norm fazlası arkadaşlar, yani il içi isteyen ve çıkmayan arkadaşlar, yeni gideceği okul belli olan var mı? veya ne zaman belli olacağını bilen var mı?

Geri