Norm Fazlası Öğretmenlerin Atamaları Yapılıyor.

Kodla Büyü

gokhan_helvaci

Aktif Üye
Arkadaşlar Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü bir yazı yayımladı. Bu yazıya göre:
İlimiz genelinde branşlar bazında ihtiyaç bulunan okulların listesi http://osmaniye.meb.gov.tr adresinde yayımlanmış olup, okulunuz/ilçenizde görevli norm kardo fazlası öğretmenler ile kadrosu İl/İlçe Milli eğitim müdürlüğünde olan ve okullarda geçici görevlendirmeyle görev yapan norm kadro fazlası öğretmenlere duyuru yapılarak, tayin istemelerinin sağlanması ve ekte gönderilen form dilekçenin 09/11/2012 tarihi mesai bitimine kadar müdürlüğümüz atama bölümüne gönderilmesi, norm kadro fazlası durumunda olup, tayin isteğinde bulunmayan öğretmenlere ilgi yönetmeliğin 41. maddesine göre atama yapılacağının bildirilmesi hususunda;
Gereğini rica edeirm.

Link incelemek isteyen arkadaşlara: http://osmaniye.meb.gov.tr/www/norm-kad ... icerik/112

Burada belirtildiğine göre 10 tane okul var BT Öğretmeninin tercih edebileceği. :?

Isparta da açıkladı aynı yazıyı ve boş kadroları.Başvuru 5-9 kasım atama 12 Kasım.
BTR olacağız derken ilçeye yol gözüktü yine.

hadi gözünüz aydın hocam.osmaniye valiliği ve mem e de tebrikler çalışmalarından dolayı.

Ülke genelinde norm fazlası BT öğretmenleri de kendilerini burada belli etsinler lütfen.Osmaniye'den arkadaşlar var mı? Kaç kişiyiz acaba?

Bursa yazı yollamış sadece anadolu lisesi öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri tercih yapacakmış. bize ise siz oturun oturduğunuz yerde demişler resmen :)

adrenaline' Alıntı:
Bursa yazı yollamış sadece anadolu lisesi öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri tercih yapacakmış. bize ise siz oturun oturduğunuz yerde demişler resmen :)
Benim anlamadığım nokta şu: Osmaniye'de 10 tane okul var tercih edilebilecek, ama ben öyle sanıyorum ki, norm fazlası BT öğretmeni sayısı 10'dan fazla. Bu durumda geri kalan BT ciler ne olacak?

Osmaniye'de norm fazlasına çıkanlar fazladır hocam. Ama hepimiz için sıkıntı oluşturan bir durum bu. Bugün birimize yarın diğerine olacak bu durum. Sözlerin bittiği yerdeyiz artık. Bakalım hayırlısı...

gaziantepte hiç norm olan okul yok inanamıyorum benim görevlendirmeyle çalıştığım okul bile norm gösterdi ben biliyorum hiç açık olmaması ne demek arkadaşlar anlamış değilim??? bilen var mı acaba?

adrenaline' Alıntı:
Bursa'da kaç kişiyiz acaba? Ben hala ilçe emrindeyim.Kabusum oldun meb, daha ne diyeyim sana

yadigartbaykal' Alıntı:
Osmaniye için konuşuyorum sayın hocam, telaş etmeyin. 3 yıldır bulunduğum okulda norm fazlasıyım. Milli eğitim bilişim öğretmenlerinin durumunun farkında sanırsam o yüzden resen atama yapmıyorlar. En azından 3 yıldır hiç başvurmama rağmen yapmadılar. bulunduğunuz okulda lab varsa sıkıntı olmaz inşallah.
Sayın hocam önceki seneye kadar İstanbul'da görev yapıyordum. İstanbul'da yarıyıl tatilinde norm fazlasıyım diye, başka bir okula resen atamışlardı. Ayrıca o atandığım okulda da norm fazlasıydım. Daha sonra iptal ettiler ama... Ne stres olmuştu, bana sorun. Motivasyon denen bir şey kalmıyor insanda.

jazemin' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
Bursa'da kaç kişiyiz acaba? Ben hala ilçe emrindeyim.Kabusum oldun meb, daha ne diyeyim sana
Sayı olarak bilemiyorum ama çokta önemli değil. tayin hakkı vermediler zaten. oturcaz demekki oturduğumuz yerde..

Bugün Milli Eğitim Müdürümüzle görüştüm. Bana söylediği şey şu: Hocam eğer norm kadro fazlası öğretmen sayısı çok fazla ise, norm ihtiyacı olan okul az ise, sizi atayacak yer bulamazlar, siz yerinizde kalırsınız. Öyle umuyorum, inşallah hayırlısı olur.

brnim bir sorum olacak. hizmet puanı diğer öğretmene göre fazla olan kişi kendi isteği ile norm fazlası olabilir mi?

bilisim-tef' Alıntı:
brnim bir sorum olacak. hizmet puanı diğer öğretmene göre fazla olan kişi kendi isteği ile norm fazlası olabilir mi?
Olamaz hocam. Hizmet puanı az olan kişi norm fazlasıdır. Daha önce böyle bir durum olmuştu. Aynı branştan birkaç öğretmenden hizmet puanı düşük olan başka okula gitti. Bu konuda tartışma da çıkmıştı. Son noktayı yönetmelik koydu. Özetle hizmet puanı düşük olan norm fazlasıdır. O okulda kaç yıl çalışıldığı da önemli değil...

Geri