norm fazlası mı olacağız

Kodla Büyü
Peki, bu pilot uygulamanın seneye tüm 5. sınıflarda olup olmayacağı, olacaksa da yeni haftalık ders cizelgesi mayısta belli olur mu?

Ekimde yapılacak norm güncellemeleri hazırlık sınıfının uygulanacağı göz önünde bulundurulup yapılacak. Bence bundan sonra alayımız norm fazlasıyız. Zira kimse de çıkıp bu uygulamadan etkilenecek öğretmenlerin durumunu konuşup, açıklık getirmiyor.

Norm Güncelleme işi mevcut ders saatine göre (anlık) yapılan bir işlemdir. Yapıldığı yılı ilgilendirir. Hazırlık sınıfı okutan arkadaşlar bu yıl, diğer arkadaşlar gelecek yıl bu durumun sıkıntısını çekeceklerdir

başlık ve yazar, sıkıntı bizi bulmadan hiç araştırmadığımızı gösteriyor.

Hocam bizim okul pilot okul oldu. Dolayısıyla da 14 ten 8 e düştü ders saatim. Seney de 6 saate düşecek.
Benim de aynı şekilde, 26 saat dersim oluyor diye BTR istemedim, derken pilot okul olduklarını ve yabancı dil uygulamasından bilişimin kaldırıldığını söylediler. Şuan sadece 6'larda bilişim 14 saat. Ve ikinci okuldan ders almamak için biraz ders rica ettim. Ama ders programımda bile söz hakkı tanınmıyor. Ne umduk ne bulduk...

Normlar hesaplanırken 2 türlü okul var.
Bölge okulu,Bağımsız okul.Okulunuzun türünü öğrenebilmek için müdürünüze danışın.Kontenjan meb de yazıyor olması lazım okulun türü.
Okulunuz merkezi bir yerdeyse ,etrafında yakın ortaokullar varsa muhtemelen Bölge okulu oluyor diye biliyorum.Onun norm hesabı farklı. Bağımsız okullar genelde köy veya kasaba okulları oluyor.
Bağımsız okullarda 6 saat ders saati ,norm olması için yeterli.Örneğin bizim okulumuzda 6 saate norm veriliyor bağımsız okul olduğu için.
7 ve 8 lere seçmeli seçtirerek ders saatinizi yüksek yapıp,Norm fazlası olmaktan kurtulabilirsiniz.Bunlar da Normu etkiliyor yani.Seçmeli olması önemli değil.
Norm güncellemeleri Ekim- Kasım ayında yapılır ve o eğitim -öğretim yılı içinde okulda hangi dersten kaç saat varsa ona göre sisteme işlenir.Ben çok Norm fazlası olduğum için alıştım artık .
Norm Fazlası olduğunuzda Resen atama kesin olacak diye bir koşul yok.O tamamen ilden ile değişebilir.Kimi Resen atayabilir,kimisi atamaz.Ben 3 yıldır norm fazlasıyım ve Resen atama da yapılmadım.Ayrıca Btr ile Normun alakası yok.Norm sadece okuldaki ders saatlerine göre ayarlanır.Btr olmanız Norm fazlası olmanızı etkilemez.

Örgütlenin arkadaşlar ses verin . Gelin bana katılın..... Tek ses olalım. Kaç senedir söylüyorum. Öyle kıyıda köşede ağlayarak bir şey elde edemesiniz. Ben idealegitimsen boşuna kurmadım. Geçen sen TBMM gittim. tek başıma . DYK için . Tabi yinede siz bilirsiniz. sendikalı iseniz gidin sendikanıza derdinizi anlatın..... Değilseniz hiç bir şey söylemeyin....

Arkadaşlar okulumuz 1-4'ü.
Okulumuzda 3 tane 5. sınıf (6 saat), 3 tane 6. sınıf (6 saat) BTY dersimiz var ve Müdür yardımcımız da BT öğretmeni seneye de büyük ihtimal 12 saat BTY dersimiz olacak bu durumda norm fazlası olan olur mu bizden?

bu yıl ingilizce 5. sınıf pilot okul olanların seneye de ingilizcesi 6 saat olacağına dair duyum var. seçmeliden mi alacaklar belli değil
şu anki uygulamada bilişim dışında müzik, beden ve görsel sanatlar da yapılmıyor 5lerde

bu yıl ingilizce 5. sınıf pilot okul olanların seneye de ingilizcesi 6 saat olacağına dair duyum var. seçmeliden mi alacaklar belli değil
şu anki uygulamada bilişim dışında müzik, beden ve görsel sanatlar da yapılmıyor 5lerde

Hocam kaynak sağlam mıdır? Keşke öyle olsa rn azından bizim dersimiz kalır 15 saatten iyidir

norm güncelleme artık e-okul'dan alınan ders saati bilgilerine göre yapılacak

yani idarecilerin manuel olarak giriş yapmaları çok kısıtlı olacak

https://www.memurlar.net/haber/699016/meb-tum-okullarin-norm-kadrolarini-guncelliyor.html

işte bu gerçekleşirse çok canımız yanar çoook, idare btr olduğumuzdan işleri yıkıyordu bize, ayrılmayalım diye de ders sayısını yüksek giriyordu, eğer eokuldan otomatik olacaksa sadece biz değil çoğu branş çok sıkıntı çeker

işte bu gerçekleşirse çok canımız yanar çoook, idare btr olduğumuzdan işleri yıkıyordu bize, ayrılmayalım diye de ders sayısını yüksek giriyordu, eğer eokuldan otomatik olacaksa sadece biz değil çoğu branş çok sıkıntı çeker
ewt ne diyorsunuz hocalarım aynn ole olcak ve sıkıntı

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere dersimiz için öğretmen rehber kitabı elektronik olarak çıktı. 6. sınıflar içinde seneye yetiştirilmek üzere rehber kitabı yazımına başlandı. Müfredat değişti. Madem 5. sınıflarda seneye bizim dersimiz yok, o zaman bu kadar çalışma neden yapılıyor? şunu da unutmayın arkadaşlar eğer seneye 5 ler hazırlık sınıfı olursa ülke genelinde en az 25-30 bin ingilizce öğretmenine ihtiyaç olacak. ilk atamada 25-30 bin öğretmen alımını, sadece bir branştan yapmazlar. Kaldı ki bakanlık şubat ayında 10bin veya 20bin civarı öğretmen almayı planlıyorlar.

bu beşlerdeki sistemin uygulanacağı kesin mi... kesinse.... zulum başlıyor demektir...

Bilisim resim muzik beden egt de var. Bence bu isten vazgececekler. Ogretmen yetmeyecek ve norm fazlalari basa bela olcak.

Bugün okulumuza gelen yazıya göre ben de norm fazlası oldum. Okulum pilot okul. 10 saat dersim var. İlçede en fazla ders saati olan benim. Nasıl norm fazlası oldum anlamadım.

Bugün okulumuza gelen yazıya göre ben de norm fazlası oldum. Okulum pilot okul. 10 saat dersim var. İlçede en fazla ders saati olan benim. Nasıl norm fazlası oldum anlamadım.
zorunlu hizmet bölgelerinde 6 saat yetiyordu fakat bölge normu çıktı ondan olabilir.geçen sene 8 saat dersim vardı ve norm fazlasıydım.Bu sene gine 8 saat ve norm var çünkü bölgeden 3 bilişim öğretmeni gitti.

Normlar hesaplanırken 2 türlü okul var.
Bölge okulu,Bağımsız okul.Okulunuzun türünü öğrenebilmek için müdürünüze danışın.Kontenjan meb de yazıyor olması lazım okulun türü.
Okulunuz merkezi bir yerdeyse ,etrafında yakın ortaokullar varsa muhtemelen Bölge okulu oluyor diye biliyorum.Onun norm hesabı farklı. Bağımsız okullar genelde köy veya kasaba okulları oluyor.
Bağımsız okullarda 6 saat ders saati ,norm olması için yeterli.Örneğin bizim okulumuzda 6 saate norm veriliyor bağımsız okul olduğu için.
7 ve 8 lere seçmeli seçtirerek ders saatinizi yüksek yapıp,Norm fazlası olmaktan kurtulabilirsiniz.Bunlar da Normu etkiliyor yani.Seçmeli olması önemli değil.
Norm güncellemeleri Ekim- Kasım ayında yapılır ve o eğitim -öğretim yılı içinde okulda hangi dersten kaç saat varsa ona göre sisteme işlenir.Ben çok Norm fazlası olduğum için alıştım artık .
Norm Fazlası olduğunuzda Resen atama kesin olacak diye bir koşul yok.O tamamen ilden ile değişebilir.Kimi Resen atayabilir,kimisi atamaz.Ben 3 yıldır norm fazlasıyım ve Resen atama da yapılmadım.Ayrıca Btr ile Normun alakası yok.Norm sadece okuldaki ders saatlerine göre ayarlanır.Btr olmanız Norm fazlası olmanızı etkilemez.
Hocam bagimsiz okullar bolge normundan etkilenmiyor mu

Bu sene toplam 6 saatim var BTR'yim. Eğer pilot uygulama yürürlüğe girerse seneye sadece 2 saat dersim olacak. BTR olursam norm fazlası durumum nasıl olacak bilemiyorum..

btr olmak, ders saatiini başka okulda doldurmak bunların hiçbiri norm fazlası bir öğretmeni kurtarmaz. resen atar tabi ki. ama tamamen bulunduğunuz il veya ilçe herneyse onun tutumu ile alakalı. 10 senedir norm fazlası olup resen atanmayanda var. 1 dönemde norm fazlası olup gözünün yaşına bakmadan resen atananda var. evli iseniz aile bütünlüğünüzün bozulması nedeniyle dava açıp kazananlar var resen atananlar içinde. Kesin olan bişey var ama hiçbişeyin kesin olmadığı:):):)
seneye o kadar türkçe ingilizce dersinden çocuklar sıkılır. vijdansızlar bilgisayarı kaldırmayında bari çocuklar farklı dersle nefes alsın.beden olmalı. müzik olmalı birde bilişim olmalı hemde 4 saat. benim fikrim. Gayette mantıklı:cool:
Hocam evli olanlar resen atandığı zaman dava açabiliyorlar mı açabileceklerine dair yönetmelik var mı

Su akar yolunu bulur havasındayım son bir yıldır.. Bazıları diyecekler neden bu kadar rahatsın diye? Yazayım:
Okullarda eğitim bitme noktasına gelmiş..
İdareciler Meslek Liselerinde ne gerek var canım diyerekten bilgisayar bölümlerini kapatmaya çalışıyor ve bunu senin gözünün içine bakarak söylüyor..
Bir günde liselere giriş sınavı raftan kaldırılıyor yenisi bir sürü kafa karıştıran hızla, hesaplanmadan tartışılmadan geliyor..
5.sınıflar hazırlık sınıfı olacak deniliyor belki de olamayabilir de diyorlar..
Kodlamada gelecek var deniliyor ama somut adım atan, bu konuda çalışma yapan bilişim tek. öğretmenlerine destek olunmuyor ve olunmadığı gibi norm fazlası olmakla adeta tehdit ediliyor..
Liste uzadıkça uzar arkadaşlar..
Sadece şunu söylüyorum, hakkımızda hayırlısı..

Geri