Norm fazlası Bt öğr. tayin isteyecek misin?

Kodla Büyü

Norm fazlası BT Öğr.i İl içi tercih yapacak mısın?

• Evet

Oy: 20 20.6%
  • Hayır

Oy: 62 63.9%
  • Kararsızım

Oy: 15 15.5%

• Kullanılan toplam oy
    97
bugün beni de aradılar okuldan. norm fazlası olduğumu ve atama istemem gerektiğini sölediler. okulda tek öğretmenim ve 24 saat dersim olacak -eğer 2. kademeye bir dahaki sene bilişim dersi seçilirse-. Atama istemek zorunda mıyım dedim.. "yani evet... sanırım..." şeklinde cevap verdi müdür yardımcısı :shock: neye uğradığımı şaşırdım, doğum iznindeyim küçük bebğim var, yerimden olmak istemiyoruumm ama bi yandan da re'sen atamam yapılır mı diye de kararsız kalıyorum, kesin atayacaklarsa en azından kendi tercihime giderim, yaa.. off bu ne karılık iştir böyle

Bizim denizli il milli eğitimden herhangibir yazı,bildiri gelmedi norm fazlaları ile ilgili, oyüzden de şimdilik il içi tayin düşünmüyorum.
Zaten düşünsem de denizli de gidilebilecek merkez okul yok boş olan.

resen atarlarsa diye korkuyorum. ama gidecek okulda yok heralde napcam bilmiyorum şaşkınım

ben de norm fazlasıyım tayin istemezsek zorunlu olarak gönderiyorlarmı?zonguldak ilindeyim ve bugun öğrendim

ben bugün zaten müdüre baktırdım kontenjan meb den gitmiş görünüyorum bile.sebebi sıradışı tayin yazıyo.

ya benim ilçemde ve bölgemde zaten 8 kişi norm fazlası diğer bölge ve ilçelerdede durum hemen aynıdır zaten

Arkadaşlar gelen yazıda "istekli olanların ataması yapılmak üzere başvurusu alınacaktır" diyor. buradan ve yazının tamamınıda okuduktan sonra istekte bulunmayanların herhangi bir yer değiştirmesi gibi durum söz konusu değil.
istekte bulunanların ise öncelikle kendi eğitim bölgesi ve ilçesndeki kurumları seçebileceği söyleniyor. kendi ilçesinde boş kontenjan varken bunu seçmeyip başka bir ilçedeki kurumu seçmesi halinde dilekçenin işleme alınmayacağı belirtiliyor.

ancak yazıda eksik şey ise şu: hangi okulların hangi şartlardaki öğretmenleri alacağı. ben Eğitim Fakültesi BÖTE mezunuyum. İlköğretim, Teknik Lise, Meslek Lisesi Çok Programlı Lise, Anadolu Lisesi vb. okullardan hangisini seçebiliyorum.

hayır, istemeyeceğim. Yaklaşık 3 defa tayin istememi söylediler. Hiç birinde istemedim. Aynen devam.

Bende eş durumlarına kadar istememeyi düşnüyorum şu an bir okulda görevlendirme ile çalışıyorum yönetmeliğe göre resen atayabilirler ama atama yaparken de norm fazlaları içinde hizmet puanı en fazla olanlara öncelik tanınacak ev tutacam daha tutamadım gittim sordum hocam atarız seni görevlendirmen devam eder diyor, diyorum sonra atasanız o bize kalmış diyor sonuçta birileri norm fazlası olacak istemesem isteyenleri atadıktan sonra yine beklerim diye düşünüyorum ;)

storm' Alıntı:
Arkadaşlar gelen yazıda "istekli olanların ataması yapılmak üzere başvurusu alınacaktır" diyor. buradan ve yazının tamamınıda okuduktan sonra istekte bulunmayanların herhangi bir yer değiştirmesi gibi durum söz konusu değil.
istekte bulunanların ise öncelikle kendi eğitim bölgesi ve ilçesndeki kurumları seçebileceği söyleniyor. kendi ilçesinde boş kontenjan varken bunu seçmeyip başka bir ilçedeki kurumu seçmesi halinde dilekçenin işleme alınmayacağı belirtiliyor.

ancak yazıda eksik şey ise şu: hangi okulların hangi şartlardaki öğretmenleri alacağı. ben Eğitim Fakültesi BÖTE mezunuyum. İlköğretim, Teknik Lise, Meslek Lisesi Çok Programlı Lise, Anadolu Lisesi vb. okullardan hangisini seçebiliyorum.

Hocam bizim branşa özgü değil norm fazlası olmak. yıllardır birileri norm fazlası oluyor. Bilgisayar öğretmenleri için neden ayrıca not düşsünler. Biz onların iş bilmezliğinden piyangodan norm fazlası olduk. Aslında normdada yolluk alabilseydik şimdi 100 defa düzeltirler ya kadro verirler yada dersleri geri getirirlerdi. Malum hükümetimiz öğretmene para vermektense deveye hendek atlatmayı tercih ediyor. :)

gokcek' Alıntı:
ben bugün zaten müdüre baktırdım kontenjan meb den gitmiş görünüyorum bile.sebebi sıradışı tayin yazıyo. yaptım ama sonuçlar açıklanmadı.bekliyorum hala.fakat kontenjan meb da ayrılan öğretmen olarak görülüyorum.

hocam simdi ben de müdürümün dediğine göre kontenjan.meb de "sıradışı tayin" yazıyormuş. Bu nedir ne değildir öğrenebildiniz mi hocam o vakitler?

ve o andan sonra neler yaptınız? hangi okula cıktıgını il içimi dışı mı vs vs...
benim idare bilmiyo cunku

cyln' Alıntı:
yanlış hatırlamıyorsam öle yazıyor

hocam panik yapmayın sizin okulda norm varsa şuan eğer atama yapmış olsalar bile dilekçe yazıp elle ilçeye ordan ile kendiniz takipedip iptal ettirizsiniz.
ben geçen sene çalmadık kapı bırakmadım istanbul da biz 2 bt ci olduğumuz için geri dönemedim diğer arkadaşlar geri döndüler okullarına
bu okulumda da norm fazlası olmuşum ama inanın çok rahat için alışıyor insan :D
okulun mebbis şifresi yok sanırım sizde

İSTEMEYECEM BECEREBİLİYORSA RESEN BİLİŞİMCİLERİ YADA SINIFÇILARI YERLEŞTİRSİNLER BAKALIM ÇIKABİLECEKLER Mİ BU İİN İÇİNDE
MÜTHİŞ BİR YAZILIM LAZIM BİR SÜRÜ KISTASI GÖZE ALIP RESEN GÖREVLENDİRME YAPMAK İÇİN

Geri