Norm fazlası acil??

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulda 2 kişiyiz.Zümrem norm fazlası ve ikili öğretim yapılan bir okuldayız.Sabahçı grup zorunlu derslerden oluşuyor öğlenci grup seçmeli derslerden,norm fazlası olup tüm zorunlu derslere o girse ben de seçmeli derslere girsem sıkıntı oluyor mu acaba

Zorunlu ders saati sayısı ile seçmeli ders saati sayısı eşit ise niye sıkıntı olsun ki ...

ikili öğretimde normalde her gurup normu farklı olarak tespit edilir diye biliyorum. seçmeli de olsa maaş karşılığını doldurmuyor mu hocam? ayrı ayrı kaç sat dersi var iki gurubun?

22 saat zorunlu ders var seçmeli ders seçilmesine rağmen onu başka okullara görevlendirdiler,seçmeli ders normdan sayılmadığı içinmiş anlamadım ben de

seçmeli ders de derstir sonuçta norm için ders saatleri girilirken seçmeli mi değil mi diye soran bir ekran yok.

norm girişinde seçmeli kısmı ayrı olarak giriliyor ama zorunlu seçmeli toplamı norm hesabında kullanılıyor ilçe normu vb gibi etkenler dışında 31. saaate 2.norm gelir ama ilçe normu gibi etkenler dahil edilince farklı sonuçlar olabilir

Geri