norm fazlalığı ile ilgili bir soru?

Kodla Büyü

reprobate

Site Gezgini
okulun norm u 3. biz 4 bilişimciyiz. hizmet puanına göre ben 2. sıradayım. en düşük puanlı kişi ayrılmak istemiyor. ben istiyorum. böyle bir şey var mı yönetmelikte? isteyebilir miyim?

var diye biliyorum hocam...
gecen bi yerde gözüme çarpmıştı ama nerde bilmiyorum

bende var diye biliyorum.Kendi aranızda anlaşıp olabiliyor diye biliyordum.

Var olup olmaması önemli. Çünkü eğer yoksa idare senin gitmeni istemiyoruz diğer arkadaşın gitmesini istiyoruz diyebilir.

Yok hocam öyle birşey. benim başıma geldi. :( Ben ayrılmak istemedim arkadaşım ayrılmak istedi. Ama ben ayrılmak zorunda kaldım. :-1: Yönetmeliktede var. bulursam paylaşırım

reprobate' Alıntı:
okulun norm u 3. biz 4 bilişimciyiz. hizmet puanına göre ben 2. sıradayım. en düşük puanlı kişi ayrılmak istemiyor. ben istiyorum. böyle bir şey var mı yönetmelikte? isteyebilir miyim?

böyle bir şeyi duydum.. hizmet puanı yüksek olan eğer istiyorsa o ayrılabiliyor. dava sonucu yada bir yerdeki ufak bir maddeydi ama kesinlikle bunla ilgili bir haber okumuştum. sanırım birisi dava açıp kazanmıştı.

Sadece hizmet puanı en düşük olana tanınan bir hak! Tayin isteseniz de reddedilir. Norm fazlası olmak mağduriyet gibi görünse de bazı hallerde büyük avantaj sağlıyor. İl içi ve il dışı tayinlere açılmayan bazı iyi okullar norm fazlası atamalarında açılmak zorunda kalıyor.

Geri