norm fazlalığı ile ilgili bir soru?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar şuanda ben okulumda formatörüm,4 saat bilişim 3 saat medya dersim var..
seneye müdür bey büyükihtimal bişişim seçmicek,norm fazlası olucaz,şimdi sorum;
ben formatör olarak başka bir okulamı görevlendirilicem (kadrom gene şuanki okulumda olucak)
ya da ben bu okulla ilişkim kesilecek kadrom başka okula geçecek?
bilen cevaplarsa sevinirim..

by_katliam' Alıntı:
arkadaşlar şuanda ben okulumda formatörüm,4 saat bilişim 3 saat medya dersim var..
ben formatör olarak başka bir okulamı görevlendirilicem (kadrom gene şuanki okulumda olucak)

siz zaten şu an norm fazlası olmanız lazım hocam 4 saat bt dersiyle.
medya dersi norm ders sayılarına katılamaz diye biliyorum.
öyle olsa bende seçtirirdim medya dersini norm fazlalılığından kurtulurdum.

wertyu6' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:

siz zaten şu an norm fazlası olmanız lazım hocam 4 saat bt dersiyle.
medya dersi norm ders sayılarına katılamaz diye biliyorum.
öyle olsa bende seçtirirdim medya dersini norm fazlalılığından kurtulurdum.
şuanda norm fazlası görünmüyorum sanırım hocam öle olsa kaç aydır kesin bilgi verirlerdi bana...formatörlerin 6-7 saat derse girmesi yeterli sanırım...
ama seneye bilişim hiç seçilmeyeceği için norm fazlası olucamm...pek kadrom başka okulamı geçecek yoksa gene bu okul da mı kalacak?

alfa-turk' Alıntı:
yazayım dedimde nerden başlayacağımı bilemedim.
aynen hocam.Sanırım bizim bölüm kadar çaresiz,bir daha ki seneye ne yapacağını bilmeyen bir branş daha yoktur.

hocam mayıs ayından sonra norm fazlası olma ihtimalin var normlar güncellenir ayrıca 4+4+4 bu sene ugulanırsa ders saatiniz artabilir son olarakta bölge norm var onun kaç oldugunu kontenjan mebten bakıp ilçede kç kişiniz orda yazar ona göre bir yorum yapabilirsiniz

peki konu açılmışken benim de müdür seçmicek kesin seneye, ama ben formatör olmak istemiyorum bölgemde belki de 10 öğretmen var norm fazlası, idari görevlendirme mi olur? ne yaptırırlar?

ghulya' Alıntı:
peki konu açılmışken benim de müdür seçmicek kesin seneye, ama ben formatör olmak istemiyorum bölgemde belki de 10 öğretmen var norm fazlası, idari görevlendirme mi olur? ne yaptırırlar?

formatör olmanız norm fazlası olmanızı etkilemez, idari görevlendirme dediğiniz nedir?

norm fazlası öğretmenlere idari görevlendirme veriliyormuş diye duydum,idari işlermiş...

norm fazlasıyız biz denizlide.. tayin istememiz gerekiyor, dediler 14 marta kadar.. yoksa resenatarız diyor yazı..

itiraz edicem dilekçeyle.. geçen sene çıkan 22.02.2011 tarihli 27854 Sayılı Resmi Gazetede çıkan yönetmelik ve 05.04.2011 tarihli 23018 Sayılı PGM Norm Kadro Uygulaması Genelgesini ilgi tutup itiraz ediyorum..

"Yapılan değişiklikle Bilgi Teknolojisi (BT) sınıflannın personel ihtiyacınınkarşılanması amacıyla bu eğitim kurumlarımıza öğretmen norm kadrosu verilmesine imkan sağlanmıştır." deniliyor. Verin o zaman normumu..

externiades' Alıntı:
norm fazlasıyız biz denizlide.. tayin istememiz gerekiyor, dediler 14 marta kadar.. yoksa resenatarız diyor yazı..

itiraz edicem dilekçeyle.. geçen sene çıkan 22.02.2011 tarihli 27854 Sayılı Resmi Gazetede çıkan yönetmelik ve 05.04.2011 tarihli 23018 Sayılı PGM Norm Kadro Uygulaması Genelgesini ilgi tutup itiraz ediyorum..

"Yapılan değişiklikle Bilgi Teknolojisi (BT) sınıflannın personel ihtiyacınınkarşılanması amacıyla bu eğitim kurumlarımıza öğretmen norm kadrosu verilmesine imkan sağlanmıştır." deniliyor. Verin o zaman normumu..

Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin,

dediği tam olarak bizmi oluyoruz hocam? eğer öyleyse ben kesinlikle dava açacağım.

vallaa arkadaşlar şaştım kaldım,sizin dediğinize göre benim norm fazlası olmam lazım,ki öle bişi olsa müdürr hemen söylerdi aramız yok zaten :))
4 saat bilişim+3 saat medya..formatörüm tek okuldayım ve norm fazlası değilim...

2010 yer değiştirme dönemimde kendi isteğimle bir okula tayin oldum. Daha seminer dönemi norm fazlası olduğumu öğrendim ve şaşırdım. Çünkü okula daha yeni gelmiştim. Neyse... 2. dönemin ilk günü beni başka bir okula gönderdiler. Bu senenin başında bu okulumda da norm fazlası olduğumu öğrendim.
Ben bir küçük cezveyim, elden ele gezmeyim! misali oradan oaraya sürükleniyoruz. Mevcudu çok olan, ikili öğretim yapan okullarda çalışan arkadaşlarımız bir şekilde 15 saate kadar ders alabiliyor. Benim okulumda her sınıftan 3 şube var ve en fazla 9 saat dersim olabiliyor. Bir şekilde bu norm olayına acilen çözüm bulunması gerekiyor.

Bölgende yeterli ders varsa ve öğretmen azzsa norm fazlası olmazsın ama şöyle bir durum var bölgedeki okullardan en fazla bilgisayar dersi olan okula norm verirler az olanların normunu düşürürler.

hocam norm kadro yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim. 4 saat dersle norm fazlası olmama durumun imkansıza yakın bir durum. bölge normu kurtarıyor diyeceğim 6 saatin azına bölge normuda işlemiyo diye biliyorum. okulun mebbis şifresini biliyorsan norm durumunu kontrol edebilirsin.

bence norm fazlası durumundasın haberin yok. birde kulaktan doğma bilgilerin yerine norm kadro yönetmeliğini şöyle bir okuyup üstünden geç derim. sana bana her zaman gerekli bu bilgiler çünkü

hocam sen 4 saat girsen hatta hiç girmesen ne olur, önemli olan kontenjan meb e ne girildiği. tek şubeli okuldayım, 3 saat derse giriyorum, kontenjan meb e 10 saat ders girdik, yukardan tek tek kontrol yapılmadıkça düzeltilmez, düzeltilmedikçe de norm fazlası görünmüyorum. sende de kontenjan meb e fazla ders saati girilmiştir.

acer50' Alıntı:
hocam sen 4 saat girsen hatta hiç girmesen ne olur, önemli olan kontenjan meb e ne girildiği. tek şubeli okuldayım, 3 saat derse giriyorum, kontenjan meb e 10 saat ders girdik, yukardan tek tek kontrol yapılmadıkça düzeltilmez, düzeltilmedikçe de norm fazlası görünmüyorum. sende de kontenjan meb e fazla ders saati girilmiştir.
sanırım öle oluyor çünkü bende norm fazlası değilimmm

her_dem' Alıntı:
hocam norm kadro yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim. 4 saat dersle norm fazlası olmama durumun imkansıza yakın bir durum. bölge normu kurtarıyor diyeceğim 6 saatin azına bölge normuda işlemiyo diye biliyorum. okulun mebbis şifresini biliyorsan norm durumunu kontrol edebilirsin.

bence norm fazlası durumundasın haberin yok. birde kulaktan doğma bilgilerin yerine norm kadro yönetmeliğini şöyle bir okuyup üstünden geç derim. sana bana her zaman gerekli bu bilgiler çünkü
hocam mebbise baktım ders saatimi 7 olarak girmişler..medyayı da bilişim saymışlarrr sanırım

hocam forumda bunca yazılan norm durumlaarını hiç mi okumadında bu soruyu soruyorsun hayret sen şu anda eğer idaarecin ders sayısını doğru girmişse eğer norm fazlazısın ve o okulla ,ilişkin kesilecek lütfen buraya sormaadan önce kendin bir araştırma yapda sonra sor

safenerli' Alıntı:
hocam forumda bunca yazılan norm durumlaarını hiç mi okumadında bu soruyu soruyorsun hayret sen şu anda eğer idaarecin ders sayısını doğru girmişse eğer norm fazlazısın ve o okulla ,ilişkin kesilecek lütfen buraya sormaadan önce kendin bir araştırma yapda sonra sor
okumadığım için böle bi başlık açtım zaten,yorum yapmak zorunda değilsin,biliosan yardımcı olursun yoksa yazmasın bu kadar basitttttt.....
okumadım çünkü norm fazlası olmadığımı düşünüyordum kaç ay oldu öle birşey olsa bana kesin bilgi verirlerdi.....

Geri