Norm Fazlalığı ile ilgili bir soru...? (ACİL)

Kodla Büyü

aresbel3

Seçkin Üye
Seçkin Üye
10-11 ve 12. sınıflardan 1er şube (mevcutlar 22-22-22) olan bir meslek lisesinde görev yapıyorum. 2 kişiyiz ve norm fazlası olduğum ile ilgili bilgi geldi. İdarem tercih yapmam gerektiğini söyledi. Normların okul tarafından değil de yukarıdan bildirildiği söylendi. ŞİMDİ;
1- Norm fazlası olmam normal mi? Dilekçe vs. girişimlerim ile norm fazlası olmaktan kurtulabilir miyim?
2- Bu il içi atamalarında bir önceliğim söz konusu mu?
3- Tercih ettiğim okullar gelmediği takdirde beni herhangi bir okula gönderebilirler mi?

hocam norm fazlası olmaman lazım yanlız şu öğrenci sayısı 22 ve fazlası olan sınıflara iki öğretmen girer muhabbetinden hem biriniz şef olursanız onada gerek kalmayacak bir durum söz konusu bence siz bölge normuna takılmışsınızdır onu milli eğitimle görüşün tercihten önce ihtiyaç varken burda beni nasıl norm fazlası yaptınız diye yerinden oynama derim şu zamanda

Yerimden oynamasam ne olacak? Zorunlu gönderirler mi acaba? Bir de ne yapmam lazım norm fazlası olmaktan kurtulabilir miyim?

Bizim hanımın okulunda geçen yıl 70 saat derse rağmen norm dışı kaldı.
bölge normundan dolayı oluyo bu iş
diyelim bölge normu 10. bulunduğunuz bölgede de 11 öğretmen var.
o bölgede sisteme girilen ders saati sayısı en az olan okuldaki gariban norm dışı oluyo hocam
işte burdaki o "gariban" sensin zannımca...
Allah kurtarsın

hocam ilçe mem lerdeki şube müdürleri meslek lisesi ile diğer okullardaki bilişim teknolojileri alan öğretmenlerinin derslerinin toplamını bölge normu olarak girmektedirler. okulunuzun türüne alan ders saatleri değişiklik gösterebilmektedir.
idareniz alan derslerinizden bazılarını (mesleki gelişim -bu yıl 9.sınıflarda eğitimi verilecek. seçmeli dersler - bilgi ve iletişim teknolojileri, alan derslerine ek olarak seçilebilecek megep teki alanınızla ilgili dersler ) başka alan öğretmenlerinin normuna eklemiş olabilirler.
gelecek yıl okulunuzun dönüşümü veyahut başka bir okulla birleşimi söz konusu ise norm durumunda değişiklik yapılmış olabilir.

sorunuza en iyi cevabı idareniz ve il atama şubeden öğrenebilirsiniz.

bilisim-tef' Alıntı:
hiç şeflik yok mu min 70 olması lazım alan şefliğiyle beraber.
Diğer arkadaş Alan Şefimiz. Ancak norm hesaplanırken Alan Şefliğinden gelen 10 saatin ders saatine eklenemeyeceğini söyledi müdür. Müdür toplam ders saatini 60 olarak bildirimiş ilçeye. Artık nasıl yapmış bilmiyorum.

aresbel3' Alıntı:
bilisim-tef' Alıntı:
hiç şeflik yok mu min 70 olması lazım alan şefliğiyle beraber.
Diğer arkadaş Alan Şefimiz. Ancak norm hesaplanırken Alan Şefliğinden gelen 10 saatin ders saatine eklenemeyeceğini söyledi müdür. Müdür toplam ders saatini 60 olarak bildirimiş ilçeye. Artık nasıl yapmış bilmiyorum.
şeflik de norm saatine dahildir norm yönetmeliğinde bu açıkça belirtilmiştir.müdür saçmalamış epeyce. öğretin adama bunu.

Hocam müdür sizi istese norm fazlası etmez.Demekki istemişki norm fazlasısınız.Müdürünüzle adamakıllı konuşun.bence.

Bu arada tayin başvurusu yapmak zorunda değilsiniz kimse zorla başvuru yaptırmamaz ama menfaatinize ise yapın kurtulun

10 sınıf 22 kişi 14 saat *2 =28
11 sınıf 22 kişi 18 saat *2 =36
12 sınıf 22 kişi 26saat *2 =52
toplam 96 saat
artı 10 saat şeflik 106 saat
hocam sizin normunuz normalde 3 olması lazım eğer yukarıdaki sayılar gibise

hesaplamadım ama bu sayılarla 2 kişiden biri norm fazlası olmasına imkan yok. idareciler için yönetmelik elinde bulunsun altını çiz önemli yerlerin belki anlarlar.

mehmet23' Alıntı:
toplam 96 saat

(3 yıldır aynı okuldayım) Müdür baştan beri bu iki ile çarpmayı bir türlü kabul etmedi etmeyecek. Ona göre 14+16+26=56 saat diyor. Normu bu şekilde 106 saatlik girmeye mecbur mu acaba? Yoksa temayül gösterip her sınıfa tek öğretmen girer deyip, bildiği gibi (56saat) hesaplamaya devam edebilir mi? Yani bizim ısrarımız itirazımız bir sonuç verir mi 3. normun açılmasına? (ki ben bir öğretmenin daha okula gelmesi taraftarıyım, zümrem de öyle).. Okulda bir tane bt sınıfı olması bu iki ile çarpmaya engel oluyor mu?

sınıf sayısının normla ne alakası var hocam bilgisayarların yarısını başka bir sınıfa taşı sende oldu sana iki sınıf ben arşivi sınıf yaptım yer yok demişti müdür branşçılar tek giriyor sizin ne ayrıcalığınız var iki kişi aynı sınıfa giriyorsunuz demişti bende mevzuatta devlet bize ayrıcalık tanımış size sormayı unutmuştur herhalde dedim hala ek dersi yazarken eli titriyor sanki cebinden veriyor

aresbel3' Alıntı:
mehmet23' Alıntı:
toplam 96 saat

(3 yıldır aynı okuldayım) Müdür baştan beri bu iki ile çarpmayı bir türlü kabul etmedi etmeyecek. Ona göre 14+16+26=56 saat diyor. Normu bu şekilde 106 saatlik girmeye mecbur mu acaba? Yoksa temayül gösterip her sınıfa tek öğretmen girer deyip, bildiği gibi (56saat) hesaplamaya devam edebilir mi? Yani bizim ısrarımız itirazımız bir sonuç verir mi 3. normun açılmasına? (ki ben bir öğretmenin daha okula gelmesi taraftarıyım, zümrem de öyle).. Okulda bir tane bt sınıfı olması bu iki ile çarpmaya engel oluyor mu?

1. eğer meslek lisesi ve bilişim teknolojileri alanı ise norm yönetmeliğinde herşey açık;
eğer bu şekilde yukarıdaki gibise yani sayılara rağmen 56 saat diyorsa siz herşekilde haklısınız... İL veya İLÇE MEM şikayet edin yeni norm yönetmeliğine bakın sonuna kadar haklısınız.

Teşekkürler arkadaşlar. Problem çözüldü. Müdür şefliğin eskiden norm hesaplamasına dahil edilmediğini ve 1 yıldır da yönetmeliğe göz atmadığını söyledi. İl içi yer değiştirmeden sonra yeni yönetmeliğe göre normu tekrar hesaplayacaz dedi. Benim için bu kadarı kafi. Sağolun.

aresbel3' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar. Problem çözüldü. Müdür şefliğin eskiden norm hesaplamasına dahil edilmediğini ve 1 yıldır da yönetmeliğe göz atmadığını söyledi. İl içi yer değiştirmeden sonra yeni yönetmeliğe göre normu tekrar hesaplayacaz dedi. Benim için bu kadarı kafi. Sağolun.
Gece gece yazmamak için kendimi zorladım ama dayanamadım. Bu şefliklerin eklenmesi yıllardır var. Senin müdür ya okumaktan aciz ya da art niyetli sana karşı. İyi tamam da yer değiştirmelerden sonra yeni norm belirleninceye kadar seni bir şekilde başka okula verirlerse, o müdürü ne yapmak lazım artık sen karar ver :verymad:

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
aresbel3' Alıntı:
Gece gece yazmamak için kendimi zorladım ama dayanamadım. Bu şefliklerin eklenmesi yıllardır var. Senin müdür ya okumaktan aciz ya da art niyetli sana karşı. İyi tamam da yer değiştirmelerden sonra yeni norm belirleninceye kadar seni bir şekilde başka okula verirlerse, o müdürü ne yapmak lazım artık sen karar ver :verymad:
O müdüre yapacakları sonra düşünürüz de, hocam okulumda kalmak için yapabilecek birşey var mı acaba bu sürede?

Geri