Nokia 603 mü yoksa Samsung i8150 Galaxy W mi

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Nokia 603
Yenii aldım 5 gün önce.Hep nokia aldım
soracağın varsa sor hocam.

Kredi kartı kentkart bilgileri vs yükleniyor markette kasadan temassız alışveriş

Samsung kullananlar arkadaşlar özellikle bu modelini kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini duymak isterim.

ben yeni aldım Samsung i8150 Galaxy W hala alışmaya çalışıyorum eski telefonum nokia 6230i :) alışmam hayli zaman alacak gibi...

mcclane hocam memnun musunuz? Nerden aldınız .?söylemesi ayıp ne kadar ödediniz..

8 gb hafıza kartıyla yaklaşık 1000 tl. buradaki yerel bir satıcıdan bir arkadaşın vasıtasıyla aldım. şuanda memnunum wifi gps dokunmatiği vs. vs. bir sürü özelliği artı google playdan ücretsiz bir sürü uygulama. ne kadarı işime yarar bilmem ama artık bir dokunmatik telefon almak şarttı. tabletlere daha kolay uyum sağlarım herhalde :)

Hocam Ben yaklaşık 1,5 senedir Nokia e 72 kullanıcısıyım. Nokia symbian kullanıyor ve tam bir rezalet. Nokia maps hiçbir işe yaramıyor ve navigasyon için yeniden farklı bir program yüklemen gerekiyor. Symbian desteği malesef zayıf kalıyor android işletim sistemlerine göre. Bana sorarsan Android li samsunglar program ve uygulama desteği bakımından oldukça zengin. Tavsiyem samsungdan yana olurdu. Umarım Nokia bu çırpınışını bırakırda Android'e döner. Yoksa oldukça müşteri kaybedeceğe benziyor...

ben de tam bu telefonu araştırıyordum sorduğum herkes samsung 8150 yi tavsiye ettiler 720-800 arası fiyatı.. hatta bir arkadaş fiyatı 1500 ve yukarı olanlardan tek farkı kamerasının 8 değil 5mp olması bir de ekran boyutunun biraz küçük olması dedi onun dışında bütün uygulamalr aynıymış..

beslenmeciler' Alıntı:
Hocam Ben yaklaşık 1,5 senedir Nokia e 72 kullanıcısıyım. Nokia symbian kullanıyor ve tam bir rezalet. Nokia maps hiçbir işe yaramıyor ve navigasyon için yeniden farklı bir program yüklemen gerekiyor. Symbian desteği malesef zayıf kalıyor android işletim sistemlerine göre. Bana sorarsan Android li samsunglar program ve uygulama desteği bakımından oldukça zengin. Tavsiyem samsungdan yana olurdu. Umarım Nokia bu çırpınışını bırakırda Android'e döner. Yoksa oldukça müşteri kaybedeceğe benziyor...

hocam çok tşk ederim çok aydınlatıcı oldu.Sanırım samsungdan yana kullanacağım tercihimi...Sıra işin duygusal yönünde.:))

sizlere birde motorola atrix 4g öneriyorum türkiyede bi kaç sitede var garantili. cift çekirdek parmak izi ile açılma falan android deli bişey

hocam sen tercigini yapmısın ama ön fikir olsun diye yazıyorum. bende samsung w kullanıcısiyım. herkese göre eksileri artıları degisir ama benim icin eksileri-artıları;
-fotograf cekmek için yanda ayrı bir tusu yok ekrana dokunmak gerekiyor.
-odaklama sorunu var ama rahatsız edici değil.
-yeni bir telefon olmasına karşın android 4 ü desteklemeyecek(beni en cok üzeni)
+şarzı gerçekten iyi gidiyor android bir telefona göre(2-3 gün)
+ekran tepkileri gayet basarılı.
+her türlü uygulamayı calistiriyor.(daha calistırmadıgı uygulama görmedim)
+boyutu ideal tek elle kullanabiliyorsun

erdem007' Alıntı:
hocam sen tercigini yapmısın ama ön fikir olsun diye yazıyorum. bende samsung w kullanıcısiyım. herkese göre eksileri artıları degisir ama benim icin eksileri-artıları;
-yeni bir telefon olmasına karşın android 4 ü desteklemeyecek(beni en cok üzeni)

merhaba hocam. ben de bu telefonu kullanıyorum. şarjı 2-3 gün gidiyor yazmışsınız. Ben wi-fi kullanıp biraz da oyun oynayınca 1 günde şarj etmem gerekiyor. Sizin kullanım biçiminiz nedir acaba? Yoksa benim telde bir sorun mu var?

beslenmeciler' Alıntı:
GPS li dokunmatik(basmatik değil) cep telefonu alırken araştırdım.Android ve samsungların çoğu cepte GPS için internete muhtaç.Kimisi haritasını google maps tan indiriyor.Kimi telefon üreticileride bu hizmeti harita şirketlerinden alıyorlar.Tabiki lisans ücreti fiyata belirgin şekilde yansıyor.
Nokia ise kendi harita şirketi var nokia.maps ve ayrıca açık alanda navigasyon için nete ihtiyacı yok.Uydu ile direkt bağlantı kuruyor.Yanılma payı +/- 2 cm.
Ben nokia603 ü sırf navigasyondaki üstün özelliklerinden dolayı araştırıp aldım.Gerek nokia ve gerek samsung kullananlardan kendim denedim ve kullandım.Navigasyon konusunda iyi araştırdım.Laf yok.

GRİNGO' Alıntı:
beslenmeciler' Alıntı:
GPS li dokunmatik(basmatik değil) cep telefonu alırken araştırdım.Android ve samsungların çoğu cepte GPS için internete muhtaç.Kimisi haritasını google maps tan indiriyor.Kimi telefon üreticileride bu hizmeti harita şirketlerinden alıyorlar.Tabiki lisans ücreti fiyata belirgin şekilde yansıyor.
Nokia ise kendi harita şirketi var nokia.maps ve ayrıca açık alanda navigasyon için nete ihtiyacı yok.Uydu ile direkt bağlantı kuruyor.Yanılma payı +/- 2 cm.
Ben nokia603 ü sırf navigasyondaki üstün özelliklerinden dolayı araştırıp aldım.Gerek nokia ve gerek samsung kullananlardan kendim denedim ve kullandım.Navigasyon konusunda iyi araştırdım.Laf yok.

Şimdi kafam karıştı ben tam tersini düşünüyordum çünkü.İnternete gerek yok diye Samsung diye düşünüyordum.Şimdi kafam karıştı:((

flashoreal' Alıntı:
erdem007' Alıntı:

merhaba hocam. ben de bu telefonu kullanıyorum. şarjı 2-3 gün gidiyor yazmışsınız. Ben wi-fi kullanıp biraz da oyun oynayınca 1 günde şarj etmem gerekiyor. Sizin kullanım biçiminiz nedir acaba? Yoksa benim telde bir sorun mu var?

hocam merhaba :) tahminim sizin telde bir sorun yoktur ama kullanış tarzıyla alakalı bir durum. ben ekranı en düsük parlaklıkta kullanırım (günesli hava haric), ekranda tek sayfa var internetten haber, hava durumu ceken uygulamalar yok, wi-fi de kullanıyorum , konusma sureme hic dikkat etmedim su kadar dk konusuyorum desem yalan olur ama oyunu pek oynamıyorum. böyle 2 gün gidiyor.

alibaba37' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
beslenmeciler' Alıntı:

Şimdi kafam karıştı ben tam tersini düşünüyordum çünkü.İnternete gerek yok diye Samsung diye düşünüyordum.Şimdi kafam karıştı:((
EN HASSAS Global Positioning System uydudan yapılır.GPS dünyanın 36.000 km yukarısında sabit yörünge konumlu çoklu uydu sistemidir.Nokia bu uydu sistemi ile anlaşmalı bir şirket olarak lisans almış bir kuruluştur.Bazı telefonlarda öyle..Ama nokia kesin.
Çoğu telefon internetten google maps tan harita yüklerken, GSM baz istasyonlarından konum bilgisi alarak GPS hizmeti verir.Yani uydu yerine baz istasyonu kullanılır.Harita google.maps tan bir kere yüklenir ama .
Diyelim çekmeyen yerdesiniz.
Haritanız yok tabiki.Diyelimki yüklü.GSM şebekesi en az 3 baz istasyonu çekmiyorsa yanlış konumlandırır.
Uydu bazlı GPS te ise atlas okyanusunun ortasında dahi 3 uydu yakalar ve 4/- 2cm hata ile konumlandırılırsınız.Harita zaten nokia.maps tan yüklü durundadır ve güncelleme size aittir.

androidde igo diye bir uygulama var.Süper Gps'den ve ücretsiz.
Nokia'nın navigasyonu takoz androide göre konum güncellemesi çok yavaş, dokunmatiği de basmatik,insanı sinir ediyor.
bir bilişimciye yakışan tabiki de androiddir hocam.

alibaba37' Alıntı:
Samsung kullananlar arkadaşlar özellikle bu modelini kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini duymak isterim.
bugune kadar hep nokia kullandım ama Android Tarayıcı yuzunden fikrimi değiştirdim. internetten sipariş verdim bugun yarın elimde olur. Samsung aldım.

hayat86' Alıntı:
alibaba37' Alıntı:
bugune kadar hep nokia kullandım ama Android Tarayıcı yuzunden fikrimi değiştirdim. internetten sipariş verdim bugun yarın elimde olur. Samsung aldım.

Siz hangi modelini aldınız hocam.Fiyat konusunda da bilgi verirseniz tşk ederim..

gules84' Alıntı:
androidde igo diye bir uygulama var.Süper Gps'den ve ücretsiz.
Nokia'nın navigasyonu takoz androide göre konum güncellemesi çok yavaş, dokunmatiği de basmatik,insanı sinir ediyor.
bir bilişimciye yakışan tabiki de androiddir hocam.

Peki androidde navigasyon için nete bağlanması şart mı hocam.Bi arkadaş net olmazsa navigasyon da çalışmaz demişti de..

Geri