Nissan Almerayı Nasıl Bilirsiniz?

Kodla Büyü
o fiyatlara alınacak güzel araçtır.Motorunu ustalar beğeniyor.Büyük şehirde parça sıkıntısı yaşanmaz.Oturaklı arabadır.

Arkadaşımda sedan vardı. Çok memnundu.Geniş, yol tutuşu güzel konforlu bir araçtı. Herhangibir sıkıntısı olmadı. Parça bulmak dışında. Onu da istediğin zaman 1-2 günde geliyordu.

Hocam 5 sene kullandım Hatchback modelini. Sorunsuz bir araçtır. Sizi hiç üzmez. Zamanı geldiğinde yağını filtrelerini değiştirdim, ekstra bir masraf açmadı. Yakıtı normaldir. Gaz taktırırsanız ortalama 25 kuruş yakar. Parçaları tabiki yerli araçlara göre biraz pahalı ama diğer Japon arabaları ile kıyaslandığında normal.
Çok seri bir araç değildir ama uzun yolda rahattır...

Benim araç bunun 2006 ve Heçbek modeli. Arabistandayken Nisan Sunny'im vardı memnundum. Gelir gelmez Nissan aldım. İkinci eli yok alınca satamazsın ama zaten hurdaya çıkana kadar kullanırsın.
Yedek parça pahalı vs demelerine bakmayın güzel arabadır.
Param olsa Note veya Kaşkai alırım.

Yaklaşık 1 yıldır 2006 Hatchback modelini kullanıyorum. Oturaklı araba. Motoru sağlam. Konforu iyi. LPG'li 25 kuruş kadar yakıyor. Piyasası yok gibi derler. Ama her malın bir alıcısı vardır.

2 yıldır 2005 tekna hb kullanıyorum. gayet memnunum. şehir içi lpg de 25 kr yakıyor. 35 lt gaz ile ş.i. 350km yol yapıyorum. bu donanımda bu fiyata alınabilecek en güzel araba bence. satmayı hiç düşünmedim rutin bakımları harici sanayiyle işim olmadı. tavsiye ederim.

baya kullanan varmış..bende çok niyetlenmiştim zamanında..param yetmemişti mitsubishi colt almıştım..ama bence de tam fiyat/performans arabası..

İyi araba ancak fiyatları (diğer tüm arabalar gibi) çok yükseldi.
Söylenenlere katılmakla beraber büyük şehirde değilseniz parça ve usta konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Acil bir ihtiyaç doğduğunda satmanız biraz vakit alabilir ama elbetteki satılır.

gkhankz' Alıntı:
İyi araba ancak fiyatları (diğer tüm arabalar gibi) çok yükseldi.
Söylenenlere katılmakla beraber büyük şehirde değilseniz parça ve usta konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Acil bir ihtiyaç doğduğunda satmanız biraz vakit alabilir ama elbetteki satılır.
Peki hocam Fiat Stilo Hatchback hakkında ne düşünürsünüz?

www.bilisimkalesi.com

Hocam kullanmadım bir defa yolculuk ettim. Muadillerine göre donanımlı görünüyor cam tavanı güzeldi ama çok arıza yapıyormuş. Punto dan büyük farkları olacağını sanmıyorum. Kullanan arkadaşlar detaylı bilgi verecektir

Ben de bu araçtan (almera) düşünüyorum limit 25bin olunca. bizim okulda bir arkadaşta var güzel görünüyor

meyaz' Alıntı:
Benim anlamadığım böyle araçlar nasıl tutmuyor bu ülkede. Baksan sebil gibi tekerlekli teneke arabalar dolu etrafta ama böyle taş arabaların piyasası yok.

Hocam bizim memleket bu anlamda ilginç ki ne ilginç...
Şahin doğan 15000 eder broadway 13-14 donanım yok, güvenlik diye bir kaygı bile yok. Ama araba para ediyor. Satmaya kalk gününde satılıyor.
Mesela kia sephia 96-97 model civarı pek tutulmaz. Ama 96-97 corolla peynir ekmek gibi satılıyor. İki arabayı yan yana koy. Parçaların neredeyse tamamı aynı.
Araba boyatmak arabaya değer kaybettiriyor. Sırf bunun için yamalı bohça gibi arabalarla geziyor millet... Daha neler çıkar düşünsen.

Nissan'ın eksiği servis ağı olarak söylenir hep. Kaşkayi'den sonra durum biraz daha iyileşti sanırım. Almera donanım ve güvenlik olarak tatmin edici bir araba. :+1:

Geri