Ninite Offline kurulum hazırlama

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Verildi mi bilmiyorum Bir önceki konuda da sorulmuş arkadaşlar ama uzun zamandır paylaşmak istiyorum. Akıllı tahta için Ninite programlarını internet bağlantısı üzerinden sağlıklı şekilde indirip yüklemek çok uzun sürüyor hele alt yapı wireless ise.

Pro versiyonu https://ninite.com/pro?utm_campaign=nav ... edium=link adresinden aşağıdan indirin. Başlat/cmd yönetici olarak acıp komut isteminde cd komutu ile ilgili klasöre gelin

Diyelim ki indirdiğiniz dosyanın adı "Ninite.exe" ise siz komut satırına : Ninite.exe /freeze Offlinekurulum.exe yazarak offline kurulum adında installer dosyası oluşturabilirsiniz.
Sonraki işlemler free versiyon ile aynı yani yüklenecek programlar seçiliyor; pro versiyon freeze modunda acılacak ve size soracak neleri kurmak istiyorsunuz diye ve sizin işaretlediklerinizi kendi yanında bir klasöre indirip en sonunda size belirttiğiniz adda yeni bir dosya verecek. ve siz kurulumu o dosya ile yapabileceksiniz
Unutmayınız pro versiyon geçicidir bellir süre sonra çalışmaz

ÖNEMLİ NOT: ilerleyen zamanlarda tekrar kullanmak isterseniz
offline installer yine kontrol amaçlı internete bağlanmak istiyor ve bakıyor ki tarih geçmiş ve expired hatası döndürüyor siz bağlantıyı kesin öyle çalıştırın şahsen ben öyle yaptım ve çalışıyor. bağlantıyı kestiniz yine hata expired hatası döndürürse pc tarihini offline installeri oluşturduğunuz tarihe çekip çalıştırın.

Bu acıklama internet bağlantısı olmayan bir çok akıllı tahta için kolay kurulum sağlayacaktır. Saygılar H.GÖKMEN

cyln' Alıntı:
arkadaşın yaptıgı açıklamayı anlamadım yaa
açıklayabilir misiniz

1.Ninite Proyu indirin
(*NOT:E-mail adresinize size özel link geliyor . Siz linke tıklayıp dosyayı indirin İnen dosyanın adı NiniteProTrial.exe ve isterseniz dosyayı yeniden adlandırın ben kolay anlaşılsın diye adına A dedim.
**Unutmayınız aşağıdaki işlemleri Bugün yaptık yaptık ilerleyen günlerde indirmiş olduğunuz pro nun setup dosyasını çalıştıramıyorsunuz bu nedenle offline kurulum için seçmeniz gereken tüm programları kafanızda şimdiden belirleyin ya da size verilen kriterlere göre indirilecek dosyaları seçiniz.)
2.Başlat menüsünde arama bölümüne cmd yaz
3.Cmd üzerinde sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de
4. A.exe /freeze B.exe yazıp Enter tuşuna basın v ninite çalışacak (Burada B oluşacak yeni dosyaya verdirmek istediğiniz offline kurulum dosyasının ismi, siz daha farklı bir isim belirleyebilirsiniz)
5. Gelen ekrandan indirmek istediğiniz programları seçin ve altta bir buton var ona basarak offline dosyanızın oluşması için bekliyorsnuz bu kadar..
6.NOT: Oluşan offline dosyada ilerleyen zamanlarda çalışmıyor onun için yapmanız gerekeni yukarıda bir önceki mesajımda açıkladım.

yaptıklarımı soyleyeyim
1- 5 günlük bedava pro uyelik kredisi vardı mail adresini verdim.
2- mail adresine link geldi tıkladım get pro trial diye buton cıktı
3- masaustunu gosterdim ve masaustune ninitepro trial adıyla program indi.
4- dediginiz gibi cmd yazıp dos ekranına ulaştım
5- niniteprotrial.exe/freeze Kurulumlarim.exe yazıp enterleyince iç veya dış komut değil dedi.
6- komut penceresini kapayıp masaustundeki niniteprotrial.exe dosyasını çalıştırdım. tüm programların oldugu pencere acılda.
7- deneme olsun diye 7-zip adlı programı sectim ve sağ alt kosede instal-freeze-update seceneklerinden freeze sectim
8- suan masaustunde Ninite 7-Zip 9.20 Offline Installer tr-TR.exe adinda bir dosya ve içinde files ile read adlı 2 dosyanin oldugu NiniteDownloads adında bir klasör oluştugunu farkettim.

fakat Ninite 7-Zip 9.20 Offline Installer tr-TR.exe programını henüz çalıştırmadım. ne oldugunu bilemediğim için

Güzel denemeye değer.
Komut satırıyla uğraşmaya gerek yok programların geldiği ekranda install yerine freeze yi seçmek yeterli.

hocam ilk konuya bağlı olarak inceleyiniz ;

bu arada yapmanı gereken; öncelikle komut isteminde cd komutu ile masa üstü klasörüne geçmeniz gerek. örnek masaüstüne geçince komut satırınız şu olacak:
C:\Users\Meb\desktop Meb: burada kendi oturum kullanıcı adınız oluyor değişiklik gösterebilir. sonra aşağıdaki komutu çalıştırın

5- niniteprotrial.exe/freeze Kurulumlarim.exe (enter )

ve kurulum freeze modunda açılır programları seçip aşağıdan butona tıklarsınız sizin söylediğiniz NiniteDownloads içine programlar indirilir indirilme işlemi bittiğinde Kurulumların.exe dosyasının oluştuğunu göreceksiniz.

Aslında yüzmüşsünüz ve kuyruğuna gelmişsiniz :) Elimden geldiğince konuya bakmaya çalışırım

Güzel paylaşım fakat umarım kurulum yapmada sorun çıkarmaz.
Tek tek programları kurmaktan sıkılmıştım.

gizemkar' Alıntı:

bu arada yapmanı gereken; öncelikle komut isteminde cd komutu ile masa üstü klasörüne geçmeniz gerek. örnek masaüstüne geçince komut satırınız şu olacak:
C:\Users\Meb\desktop Meb: burada kendi oturum kullanıcı adınız oluyor değişiklik gösterebilir. sonra aşağıdaki komutu çalıştırın

ve kurulum freeze modunda açılır programları seçip aşağıdan butona tıklarsınız sizin söylediğiniz NiniteDownloads içine programlar indirilir indirilme işlemi bittiğinde Kurulumların.exe dosyasının oluştuğunu göreceksiniz.

Aslında yüzmüşsünüz ve kuyruğuna gelmişsiniz :) Elimden geldiğince konuya bakmaya çalışırım
Hocam dediginiz sekilde yaptim
Grafik tabanli program penceresi geldi
Programlari sectim sag altta freeze butonu vardi onu tikladim
Ama daha once de dedigim gibi yine ninite downloads klasoru olustu ve programlar tek tek kendi adlariyla degil regedit kayitlari gibi anlasilmaz kodlarla gozuktu.
Haa bu arada masaustunde kurulum.exe adli dosya olustu.

Benim istedigim programlarin kendi adlariyla indirilmeleri

cyln' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:

Ama daha once de dedigim gibi yine ninite downloads klasoru olustu ve programlar tek tek kendi adlariyla degil regedit kayitlari gibi anlasilmaz kodlarla gozuktu.

Elle tek tek indireceksin hocam o zaman. Şahsen ben öyle yaptım. Çevrimdışı kurulum dosyalarını indirip belleğe attım, tek tek kuruyorum.

cyln' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:

Sayın hocam o zaman istediğimiz amaca hizmet etmiyorki amaç burda el değmeden ne var ne yok kurulması değil mi?

Ve istediğimizde ninitin internet bağlantısı sorunu olan sınıflara aynı programlarnın kurulmasını sağlamak bu amaçla kurulum.exe dosyası işinize toplu yüklemede yarayacak. tek tek istediğim bir programı burda aramam gider sitesinden indiririm.

Hocam dediginizde haklisiniz lakin
Niniteyle kurulan programlar akilli tahtayla sinirli degil biliyorsunuz.
Anlamli isimlendirmeler oldugu zaman;
Diyelimki bi tahtada mesela gomplayer silindi. İnternet yok. Aninda kurulumunu gerceklestirebiliriz veya bir bilgisayara mevcut ninite programlarindan 3-4 tanesini kurmak gerekti.
Yoksa dediginiz gibi olursa kurulum.exe ile hazir paket olmus olur.

neden ninite, başka programlarda var bu şekilde paket halde yükleme yapan....orasını anlamadım

Geri