New Folder Virüsünü nasıl temizleyebilirim?

Kodla Büyü

El-Aziz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki bilgisayarlarda new folder virüsü var. format atıyorum 2 gün sonra yine aynı. özellikle öğretmenler odasında...

bir kaç programla temizlemeyi denedim ama temizlenmedi. Flash belleklerle virüs sürekli taşınıyor. bu virüse engel olabilecek bir program ya da farklı bir çözüm var mı?

Tüm bilgisayarların tüm sürücüleri temizlenir
Temizleme aşamasında temizlenmeyen bilgisayarın ağ bağlantıları kapatılır
Temizleme işlemi bitince her bilgisayara usb disc security , bir antivirus ve deep freeze tarzı programlar kurulur.

Benim okulumda da öğretmenler odasındaki bilgisayara New Folder virüsü bir öğretmen arkadaşımızın flash belleği sayesinde girmişti. Avira ile tarattım fakat tam olarak silemiyor. Tarattıktan sonra virüslü dosyaları (klasör görünümündeki) tek tek sildim, sorun kalmadı.

ejdeharr' Alıntı:
Tüm bilgisayarların tüm sürücüleri temizlenir
Temizleme aşamasında temizlenmeyen bilgisayarın ağ bağlantıları kapatılır
Temizleme işlemi bitince her bilgisayara usb disc security , bir antivirus ve deep freeze tarzı programlar kurulur.

işte hocam tüm sürücüleri nasıl temizleyeceğiz ben onu soruyorum:) Usb disc security işe yarar mı koruma amaçlı olarak?

İlk öncelikle flash disklerde falan C:/Win/lsass.exe sorunu var ve bunu engellemek için Başlat Çalıştıra girelim C:/Win yazıp entera basalım.Karşımıza Klasör geliyor lsass.exe yazıyor ama klasör şeklinde ve uygulama olarak gözüküyor onun altındada names.txt var bunları silin(program açık yazarsa görev yöneticisinde lsass.exe var ordan SYSTEM değilde kullanıcı isminizin yazılı olanını kapatın ve tekrar silmeye çalışın)
sonra
Açılışta F8' e basarak MS-DOS Güvenli Kipte açın.
Sısasıyla şu komutları yazın;
c: enter
cd win enter
del *.* enter

ayrıca bknz.
guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/c-win-lsass-exe-t44677.html

Kod:
farklı bir çözüm var mı?
Var.

Bütün arkadaşların fikirlerini değerlendirin. Problemi çözemezseniz bana yazın. Önerim olabilir.

Temizleme işlemi bitince her bilgisayara usb disc security , bir antivirus ve deep freeze tarzı programlar kurulur.[/quote]

evt katılıyorum. bunları kurmanızın faydası kesinlikle olacaktır.

şöyle ufak bir program var. çalıştırmadan önce flashlar takılı olsun

Ekli dosyalar

• lsass-exe virüsü temizleme.rar
    77.9 KB · Görüntüleme: 1,444
ejdeharr' Alıntı:
İlk öncelikle flash disklerde falan C:/Win/lsass.exe sorunu var ve bunu engellemek için Başlat Çalıştıra girelim C:/Win yazıp entera basalım.Karşımıza Klasör geliyor lsass.exe yazıyor ama klasör şeklinde ve uygulama olarak gözüküyor onun altındada names.txt var bunları silin(program açık yazarsa görev yöneticisinde lsass.exe var ordan SYSTEM değilde kullanıcı isminizin yazılı olanını kapatın ve tekrar silmeye çalışın)
sonra
Açılışta F8' e basarak MS-DOS Güvenli Kipte açın.
Sısasıyla şu komutları yazın;
c: enter
cd win enter
del *.* enter

ayrıca bknz.
guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/c-win-lsass-exe-t44677.html

hocam c:/win dizinini boş. gizli ya da görünür her hangi bir nesne yok. verdiğiniz linkteki çözümleri de denedim ama sonuç alamadım malesef. hala flash bellekte klasörleri gizliyor ve klasör görünümü şeklinde, aynı isimde .exe dosyaları var.

Geri