New folder virüsünden kolayca nasıl kurtuluyorduk ?

Kodla Büyü

dj_alper

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar. Öğrencilik yıllarımda yani 2 sene önce :) bu virüs ile çok karşılaşıyordum. Kurtulmanın kolay bir yöntemini bulmuştum.Lakin ne hikmetse şuan aynı virüsü bir öğretmen arkadaş yakalamış.Fakat bu virüsten kurtalma yöntemi aklıma gelmiyor. Virüs şu: Klasör içerisine aynı klasör ismi ile yeni bir klasör açıyor. Ve bu işlemi tüm klasörler için uyguluyor. Ben winrar ile bir şeyler yaptığımı hatırlıyorum ama tam olarak ne yaptığımıda hatıyamadım. Şuan flash diski bende. Tek tek uğraşmakta ölüm geliyor yani :) her klasörünü içerisine girip almak kopyala yapıştır yapmak.

Flashın içine at bir defa çalıştır.

Ekli dosyalar

• sistem dosyalarını görünür yap.rar
    239 bayt · Görüntüleme: 238
hasari hocam sizin önerdiğiniz olmaz gibime geliyor.Çünkü gizli klasör ile bir sıkıntımız yok. Klasörler hep görünüyor. AVG'yi şuan indirip bir deneyeyim. Ben winrar ile bir şeyler yapıyordum diye hatırlıyorum ama.Acaba o başka bir virüsmüydü :?:

Virüsü silmek için Avira veya AVG kullanabilirsin. Dosyalarına ulaşmak içinse verdiğim eklentiyi kullanacaksın.

En kökten çözüm avira kurtarma Cd'si oluştur. Boot'tan çalıştır. Bilgisayarın tertemiz. Silemediği Virüs yok.

avg kullandım, yarısını temizledi. Diğer yarısını temizlerken pc kitleniyor :) Combofix denemedim hocam. Onu da deneyeceğim sanırım

Buyur hocam. Virüsün kökünü kazıyor.

Ekli dosyalar

• removeit_pro (exe virüsü).rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 92
winrar ile flash diski açıyorum

exe uzantılı olan klasörleri siliyorum (winrar da bütün dosyalar görünüyor gizli olsada )

bütün klasör ve alt klasörleri tek tek gezmek zorunda kalıyorsunuz

çok klasör varsa zor iş

tabi autorun dosyası da silinmesi gerek

flash takınca ilk açtığım program winrar dır

Geri