Nevşehir

Kodla Büyü
geçen sene bazı okulların puanları;
1 NEVŞEHİR/MERKEZ/Nevşehir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi --70-- 2152
2 NEVŞEHİR/MERKEZ/Kız Teknik ve Meslek Lisesi --67 --1620
3 NEVŞEHİR/MERKEZ/Nevşehir Ticaret Meslek Lisesi --55 --1971
4 NEVŞEHİR/MERKEZ/Örnek Evler İlköğretim Okulu --86 --1060
5 NEVŞEHİR/MERKEZ/Ersular İlköğretim Okulu-- 61 --2152
6 NEVŞEHİR/MERKEZ/Uçhisar İlköğretim Okulu --54 --1424
7 NEVŞEHİR/MERKEZ/Göreme İlköğretim Okulu --61 --1257

ben nevşehire doğu hizmetimi tamamlamak için gelmiştim(yeni yönetmelikte merkez mecburi hizmetten çıkarıldı) bence doğu hizmetinin yapılabileceği en iyi illerden biriydi.
turizm sebebiyle gelişmekte olan küçük bir şehir
Avanos ve Ürgüp ilçeleri sosyal aktiviteler yönünden daha iyi
ev kiraları 450-600 arası
ilçelere ve komşu illere ulaşım çok rahat

Arkadaşlar ben tercih yapamıyorum ama nevşehirli olarak şu okulları tavsiye edebilirim;

1- Merkez/ Nevşehir Atatürk ilköğretim okulu
2- Merkez/ Kaymaklı Atatürk ilköğretim okulu
3- Ürgüp/ Ortahisar Fatih ilköğretim okulu
4- Ürgüp/ Ürgüp lisesi
5-Ürgüp/ Hacı Ahmet Toksöz ilköğretim okulu
6-Acıgöl tatlarin ilköğretim okulu

Bu okulların hepsi de merkeze ve bağlı bulundukları ilçeye yakın yerlerde ve geliş gidiş çok rahat bi şekilde yapabileceğiniz yerlerdir. Eğer Tayininiz çıkarsa "nörüyon" kelimesine bayaa bi alışırsınız :D Herkesin gönlünce hayırlısı olması dileğiyle arkadaşlar

Hocam merkezdeki okullardansa acıgöl kozaklı ve derinkuyu hariçindeki ilçeleri tercih etmenizi tavsiye ederim

nevşehir gayet sakin, ucuz, hem de turistik bir anadolu şehri, ege ya da akdeniz kıyıları gibi pahalı, kalabalık ve karışık değil. Avanos tan geçen kızılırmak da size bir nevi deniz havası veriyor, ürgüp ve avanos gelişmiş ilçeleri, nevşehir in merkezi de gayet uygundur. Doğal güzelliklerini ve peri bacalarını hiç yazmıyorum, bazı manzaralar karşısında nutkunuz tutuluyor, nevşehirli değilim ancak 7 senedir bu bölgede çalışıyorum, çok memnunum.

acer50' Alıntı:
nevşehir gayet sakin, ucuz, hem de turistik bir anadolu şehri, ege ya da akdeniz kıyıları gibi pahalı, kalabalık ve karışık değil. Avanos tan geçen kızılırmak da size bir nevi deniz havası veriyor, ürgüp ve avanos gelişmiş ilçeleri, nevşehir in merkezi de gayet uygundur. Doğal güzelliklerini ve peri bacalarını hiç yazmıyorum, bazı manzaralar karşısında nutkunuz tutuluyor, nevşehirli değilim ancak 7 senedir bu bölgede çalışıyorum, çok memnunum.

Nasıl ucuz hocam :eek: :eek: ..Ben de 3 yıldır burada çalışıyorum var mı 550 600 den ucuza kiralık daire...Ara bulabilirsen..Adamlar evlerini 3-4 ay boş kalsa da istedikleri fiyat olmadıktan sonra vermiyorlar.Ev sahiplerinin çoğu aç gözlü.Buraya dışardan gelen memuru nasıl yolarız diye bakıyorlar..Peribacası bir hafta görmek için iyi...Ama hergun peribacası sıkılıyor insan..Sosyal aktivite yok..Sosyal baskı var...Ama nevşehir Mem iyi..Milli eğitimi müdürlüğü güzel..sorun yok...

serdarkisi' Alıntı:
ortahisar fatih i.ö.o. müdürüyüm okulumuza tayin isteyen varmı acaba

ben istedim hocam telefonda da konusmustuk, baska arayan oldu mu bilmiyorum tabii ama ilk tercihim değil, niğdeden sonraki ilk tercihim ama olmasını cok istediğim yerlerden biri, hayırlısı olsun bakalım...

şu an nevşehir merkez teknik ve eml'de açık 2 tane bilişim tek. öğretmeni var. başvurmak isteyen arkadaşara duyurulur.

arkadaşlar Nevşehir Merkez isteyecek olan var mı? Puanım 90 benim yeter mi ki?
Nevşehir merkezde şu okullar hakkında bilgisi olan paylaşırsa da çok sevinirim

Alacaşar Ortaokulu
İstiklal Ortaokulu
Kavak Ortaokulu
Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi
Nevşehir Lisesi
Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu
Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu
2000 Evler İmam Hatip Ortaokulu

Nevşehir milli eğitim müdürlüğü iyi diyen arkadaşa şaşırıyorum. iş bilmeyen idarecileri vardı ama hepsi yolcu inşallah adam kayırma desen burada torpil desen burada daha sayayım mı Kozaklı merkeze uzak Acıgöl ve Derinkuyu geri kalmış ilçeleri Hacıbektaş desen hali ortada , merkez Avanos ve Ürgüp yazılabilirsiniz Nevşehir'in tek güzel tarafı her yere yakın olması

Geri