Network öğrenmek istiyorum

Kodla Büyü

GND

Site Gezgini
Cümleten s.a arkadaşlar ben yaklaşık bundan 10 sene önce bilgisayar yazılım donanım programcılık gibi işlerle uğraştım daha sonra bırakıp elektroniğe yöneldim.

Şimdi de kurumsal bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum 2 hafta bitti işimde ama bazı yerlerde sorun yaşıyorum çalıştığım işyerinde ağ paylaşımı dosya paylaşımı yazıcı paylaşımı gibi yerlerde zaman zaman başarısız oluyorum. ve personel bazen imalı imalı konuşuyor yada ben çok alınganlık yapıyorum. bilgisayar alt yapım var ama uzun zaman uğraşmayınca haliyle unuttuk bazı şeyleri. huyum kurusun bende bazı şeyleri çok kafaya takan adamım acaba network ve ağda paylaşım gibi şeyleri nasıl öğrenirim ?? mesela dün işyerine epson marka çok fonksiyonlu yazıcı geldi wifi özelliği var ne yaptıysak yazıcıyı ağda paylaştıramadık sürücüsü bile sıkıntılı deli etti bizi resmen ...

Windows 10 da bu gibi dosya paylaşımı yazıcı gibi işlerde hep sorun çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: GND
Deneyimlere göre;
Bu tip hep sıkıntılı. Şimdi epson marka yazıcı kurmayı öğrenirsiniz. Yarın başka bir marka çıkıp gelir önünüze. Hepsinin da tarayıcı, wi-fi, ağ yazıcısı gibi özelliklerini kurmak ayrı bir sorun. Deneye yanıla ilerleniyor. Mesela okulumda bir tarayıcısının sürücüsünü hala kuramadım.
Bence bu tip işleri çok kafaya taklayın (yapabilirseniz). İnternetten faydalanmayı unutmayın. (Sorunu ingilizce aratarak)

Windows 10 da bu gibi dosya paylaşımı yazıcı gibi işlerde hep sorun çıkıyor

peki hocam nasıl yapacazz ?? işyerindeki tüm bilgisaarlar win 10 birde herkes benden medet umuyor yapamayınca imalı imalı konuşuyorlar ço canım sıkılıyor gözünü seveyim bir akıl verr...

Deneyimlere göre;
Bu tip hep sıkıntılı. Şimdi epson marka yazıcı kurmayı öğrenirsiniz. Yarın başka bir marka çıkıp gelir önünüze. Hepsinin da tarayıcı, wi-fi, ağ yazıcısı gibi özelliklerini kurmak ayrı bir sorun. Deneye yanıla ilerleniyor. Mesela okulumda bir tarayıcısının sürücüsünü hala kuramadım.
Bence bu tip işleri çok kafaya taklayın (yapabilirseniz). İnternetten faydalanmayı unutmayın. (Sorunu ingilizce aratarak)

huyum kurusun işte hocam çok kafaya takıyorum...
bilgi işlemci olduğum için her iş bana bakıyor.. aslında epson yerine hp yada samsung alsalar nisbeten işimiz daha kolay olurdu belki bilmiyorum pazartesş bir bilgisayarcı uzak yardım ile bağlanıp kuracak inşallah altından kalkarız bu işin...

Win10 da bazen gelen güncellemeler küçük problemler oluştursada genel olarak bir problem yok dosya paylaşımı da yazıcı paylaşımı da gayet güzel çalışıyor. İş yerinde yaklaşık 60 PC 6 ağa bağlı yazıcımız var. Dosya paylaşımı, ağdan tarama, ağdan yazdırma hepsi tıkır tıkır çalışıyor.

Epson veya Hp ile alakası yok, win10 güncellemesi alan baz bilgisayarlarda yazılarda sorun yaşanıyor... Bazı yerlerde çözüm olarak güncelleme geri alama veya güncellemeleri devre dışı bırakma tavsiye ediliyor ve gelen yorumlar "çözüldü" şeklinde.

Epson veya Hp ile alakası yok, win10 güncellemesi alan baz bilgisayarlarda yazılarda sorun yaşanıyor... Bazı yerlerde çözüm olarak güncelleme geri alama veya güncellemeleri devre dışı bırakma tavsiye ediliyor ve gelen yorumlar "çözüldü" şeklinde.

allah allah enteresan güncelleme nasıl geri alınıyor ???

Windows 7 pc den Windows 10 da paylaşılan hp 1102 yazıcıya bağlanamıyorum. Yazıcı ağda görünüyor. Güvenlik duvarı kapalı. Dosya ve yazıcı paylaşımı açık. Ne olabilir sorun?

Bilişim alanın en sevmediğim kısmı bu ağ işleri. Herhalde en zor kısmı da olabilir. Ülkemizde de çok fazla uzman yok gibi geliyor bana. Üniversitelerde de network eğitimi ya yetersiz ya da hiç verilmiyor. Size bol şans diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: GND
Bilişim alanın en sevmediğim kısmı bu ağ işleri. Herhalde en zor kısmı da olabilir. Ülkemizde de çok fazla uzman yok gibi geliyor bana. Üniversitelerde de network eğitimi ya yetersiz ya da hiç verilmiyor. Size bol şans diliyorum.

kesinlikle katılıyorum network ağ işleri çok sıkıntılı çetrefilli işler...
bende normalde elektronikciyim ama alanımzıda iş bulamayınca eskiden bu işlerle uğraştığımız için mecbur bu alana kaydık. ama zor yazıcı kurma ağda paylaşma ıvır zıvır ekmek parası işte ne yapacan....

Geri