netten evliliğe onay verirmisiniz?

Kodla Büyü
O kızı download mı edeceksin? Sonra yazıcıdan çıkartırsın olur biter.

Evleneceğin kızın facebook hesabı bile olmamalı kardeşim

Hocam ben netten tanıştığım eşim ile 2008 yılında evlendim ve gayet mutluyum. Zaman zaman her evlilikte olduğu gibi bizim de tartışmalarımız olsa da genel olarak gayet güzel. Burada önemli olan nette başlattığın arkadaşlığını, evlenme sürecine gelmeden yüz yüze olarak yeterince geliştire bilmen. Tabi tanıştığın ortam da önemli. Ben bir forum sitesinde paylaşım ortamında tesadüfü olarak tanıştım eşimle ve zamanla gelişen muhabbet bizi buralara kadar getirdi. ...

crazyman' Alıntı:
ben erkeğim hocam anasınıfı bozar:DDDD valla benim mantığımda nette değil marsta tanışsak bile sevdikten sonra kabul ederim:D
Asıl önemli olan ailesini ve geçmişini çok iyi araştırmanızdır. Geçmişini iyice araştırıp bulamazsanız evlendikten sonra güzellik de zenginlik de fayda etmez. Allah hepinizi bahtiyar mutlu mesut eylesin inşallah.

onay veriyorum evlenebilirsin...ama netten dışarı çıkıp işi büyütmek yok.

m17h41r' Alıntı:
Hocam ben netten tanıştığım eşim ile 2008 yılında evlendim ve gayet mutluyum. Zaman zaman her evlilikte olduğu gibi bizim de tartışmalarımız olsa da genel olarak gayet güzel. Burada önemli olan nette başlattığın arkadaşlığını, evlenme sürecine gelmeden yüz yüze olarak yeterince geliştire bilmen. Tabi tanıştığın ortam da önemli. Ben bir forum sitesinde paylaşım ortamında tesadüfü olarak tanıştım eşimle ve zamanla gelişen muhabbet bizi buralara kadar getirdi. ...
allah mesut bahtiyar etsin inşallah darısı bizim basımıza artık :D

Ben de onaylamazdım ama akrabamızın oğlu internetten tanıştı, gelin bir kış günü Almanyadan çıktı geldi...
Gelinimiz aslen Türk, tarla-bahçe işinden ev işine, araba kullanmaktan, anne-babaya hizmete.... elinden her iş geliyor. Çok saygılı, hanım hanımcık.. Gel gelelim şimdi ki aklım olsa gelmezdim diyor açık açık....
Bizim oğlan şanslı çıktı ama yıllar sonra şimdi ki aklım olsa diyen erkek tarafı da olabilir. Bu işler kader-kısmet işi ama bence siz yine de sanal ortamdan bırakın eş bulmayı alışverişte bile temkinli olun. .

Bu yorumlari yapanlar bilişimcilermi diye bi süre düşünme ihtiyacı hissettim, internet ortamındakiler vampir gibi bişi değil arkadaşlar aynı insanlar gerçek dünyada da var, internete bağlanınca var olmuyorlar, aynı şahıs markette, sokakta, iş hayatında da karşına çıkabilirdi, sen ne istediğine karar ver, şartları taşıyorsa tamamdır... Ha sen internet kullanmayan birisini tercih ediyorsan o ayrı o zaman internette tanıştığın biriyle evlenme tabi ki, çünkü o internet kullanıyor..

Ben eşimle internette tanıştım. Ama koca falan aramıyordum. Tesadüfler silsilesi ile tanıştık. O istanbulda ben ankarada idim. Sonra ankaraya geldi. Gelir gelmez bana evlenme teklif etti. Tabi o zaman onun deli olduğunu düşündüm. ama 2 sene sonra evlendik. İkimiz de deliymişiz. Bir tane oğlum var, kızım da yolda. Aşk işte nette çıktı karşıma.

Ama karşıma çıkan kişi kötü niyetli de olabilirdi. Kötü şeyler de gelebilirdi başıma. Benimki kısmet oldu. Netten tanışıp evlenen ve bir iki yıl içinde boşananlar da var. Biraz şans biraz da kısmet işi.

Ben de olabilir olarak bakıyorum. Yukarıdaki arkadaşımızın da dediği gibi nette olan insanlar gerçek dünyada da var. Biz de şu an burda yazıyoruz işte hepimiz. O zaman bırakalım kullanmayalım, nete de girmeyelim. Ha tabi ki demiyorum tanımadığımız biriyle balıklama evlenebiliriz diye :) Sadece tanışmaya vesile olabilir bir şekilde günümüz koşullarında..Sonu iyi de olabilir kötü de...Nasıl ki nette değil de normal hayatta karşılaştığımız bir insanla sonumuzun iyi de olabileceği kötü de olabileceği gibi. Öncelikle hayırlısı olsun. İyi düşünmeli, irdelemeli,tanımalı, güvenilir bulunmazsa kimse kimseyi zorla evlendirmiyor zaten:)

netten nasıl tanıştığınıza bağlı bence. bi tanıdık vasıtası ile tanışıldı ve sonrasında yüz yüze görüşüldüyse neden olmasın amaa. google a "chat kız msn" flan yazıp girip sırf bu amaçla tanışılan kişi bence biraz tartışılır. islami evlilik siteleri flan var ben saçma buluyorum bunları. kendisine güvenen insanlar chatte kız aramaz. sen burdan gördüğüm kadarıyla yakışıklı birisin :p en kötü çevrende olan düğünlere flan katıl daha mantıklı olur her yere haber gönder. çabanı gören birisi yardımcı olur kesinlikle.

mmercan' Alıntı:
Evleneceğin kızın facebook hesabı bile olmamalı kardeşim
:puhaha: çoğu kişi bekar kalacak o zaman

bence netten özellikle aranmamalı. ama tevafuken tanışıp anlaşırsanız neden olmasın. bu şekilde evlenip mutlu olanlar var.
en iyisi tavsiye ile bence. sizi ve ailenizi tanıyan, aynı şekilde karşı tarafı ve ailesini tanıyıp bu iki aile anlaşabilir, bu iki insan da birbirine uyar diyen kişi tanıştırmalı.

Geri