Netsupportta 8 clientten fazlasına bağlanamıyorum.

Kodla Büyü

55ihsan55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar labda 12 bilgisayara netsupport kurdum. ilk kurduğum 8 tanesini gördü. sonradan yaptıklarımı görmüyor. ip ayarlarında filan sorun yok. lisans bilgilerinde de max. client 30 olarak ayarlamıştım. ayarlara filan girdim 8 rakamını arıyor gözlerim ama bulamıyorum. neden olabilir sizce. versiyon 10.1.

bendede aynı probleme neden oluyor 14 bilgisayardan 11 tanesi görüyor yardımcı olursanız sevinirim

pclerin çalışma gruplarına baktınızmı. çalışma grupları farklı olabilir hocam bundan dolayı görmüyor olabilir.

hocam görmeyen bilgisayarlara tek tek ip ver ve görmediğin bilgisayarlara netsupportu tekrar kur.önce 1 tanesinde dene.eğer problem çözülürse diğerlerine de uygula.bende problem böyle çözülmüştü.

ipleri kontrol ettim sorun yok. tek tek vermiştim zaten. kaldırıp baştan da yükledim. tek denemediğim combofix oldu. onu da denerim.

Hocam bendede 2 ayrı lab var. çalışma grupları farklı olmasına rağmen 2 lab daki pcler karışıyor. yardımcı olan olursa sevinirim..

alideniz2000' Alıntı:
alibaba37' Alıntı:
Hocam bendede 2 ayrı lab var. çalışma grupları farklı olmasına rağmen 2 lab daki pcler karışıyor. yardımcı olan olursa sevinirim..
programı açalım.
üstteki menülerden GRoup'a tıklayalım.
New diyelim.
gruba isim verelim.
ileri.
solda gözüken bilgisayarlardan istediğimizi sağa taşıyalım. add diyerek.
son diyelim.
yeni bir grup oluşturduk.
programı açtığımızda,
hem tüm bilgisayarlar (All adında), hem de bizim oluşturduğumuz yeni grup gözükecek.
biraz oynayarak rahatça yapabilirsiniz.
...................
yeni bir grup oluşturup.
istediğimiz bilgisayarı sağ tıklayıp, add to group seçerek de, gruplarımızdaki bilgisayarları düzenleyebiliriz.

tşk ederim hocam bugun dükkanı kapattım artık yarın bakarım.tşk ederim tekrar....

Geri