NetSupportSchool Yardım

Kodla Büyü

utkuay

Aktif Üye
NSS V10.70.1 kullanıyorum, bilgisayarlar kapalıyken ana bilgisayardan programı açtığımda bilgisayarları btlab1,btab2,btlab3 ... şeklinde görüyor. buraya kadar sorun yok. nss yi kullanarak bilgisayarları açtığımda bu isimler değişiyor. bilgisayarın isimlerinin btlab1,btab2,btlab3 ... şeklinde kalmasını nasıl sağlarım. Şimdiden teşekkürler.

Re: NSS Yardım

Arkadaşlar okuldan resimleri ekleyemedim,
Şimdi ekran görüntülerini gönderiyorum

İlk resim bilgisayarlar açılmadan programdaki görünüm

4chhf.jpg

İkinci resim ise bilgisayarları açtıktan sonraki görünüm.

4chlu.jpg

Ben ilk resimdeki gibi kalmasını istiyorum.

Hocam öğretmen pc sinde :
View - Current Settings-User İnterface-Tutor menüsü altındaki
ilk iki check box ı farklı kombinasyonlarda işaretleyerek deneyin.
Durumlarını tam hatırlamıyorum ama, birinde o bilgisayarda oturum açmış kullanıcı hesabına göre gösteriyor, diğerinde bilgisayarların ağdaki isimlerine göre listeliyor

Hocam teşekkürler, kurcaladım o kadar ama dediğiniz yere rastlamamıştım, söylediğinizi yarın deneyeceğim ...

ağa bağlı bilgisayarların kullanıcı isimlerini kullanıcı hesaplarından btlab vs diye değiştirirseniz çözülür.

fahrican' Alıntı:
Hocam öğretmen pc sinde :
View - Current Settings-User İnterface-Tutor menüsü altındaki
ilk iki check box ı farklı kombinasyonlarda işaretleyerek deneyin.
Durumlarını tam hatırlamıyorum ama, birinde o bilgisayarda oturum açmış kullanıcı hesabına göre gösteriyor, diğerinde bilgisayarların ağdaki isimlerine göre listeliyor

hocam teşekkürler dediğiniz yerde
(Remember student user/login name) menüsü seçilince sorun çözüldü.

elrond' Alıntı:
ağa bağlı bilgisayarların kullanıcı isimlerini kullanıcı hesaplarından btlab vs diye değiştirirseniz çözülür.

Hocam sizin dediğinizi de yaptım, iki yolla da sorun çözüldü, teşekkürler.

hmp.gif

Geri