Netsupport Test Designer ile sınav yapma

Kodla Büyü

dereli_oglu

Aktif Üye
Netsupport Test Designer ile oluşturduğum testi oluşturdum ve uzantısı .egg şeklinde publish ettim.

Bu oluşturduğum testi öğrenci ekranlarına nasıl yollayacağım da, sınav yapacağım?
Netsupport Tutor "Testing Console" kısmından yapamadım.

Netsupport'ın böyle bir özelliği olduğunu yeni öğrendim.

Yardım eder misiniz?

Daha önce Netsupport da yaptığımız sınavları paylaşalım diyen arkadaşlar olmuş.

Yok mu yardım edecek kimse? Kurcaladım ama bir türlü bulamadım.

öğrenci bilgisayarları netsupport a bağlandıktan sonra
menülerder school---->testing console
oradan kullanıcıları seçiyorsun ve start diyorsun o kadar.
orada hazırladığın sınav var..(yoksa test konsolundan publish etmen gerek.) sınavı seç tamam.

Testing Console dan publish ettiğim testi yolluyorum, Öğrencinin bilgisayarında, Unkown Question Type yazıyor ve sadece ok butonu çıkıyor. Ok deyince de hiçbirşey olmuyor, o ekranda bekliyor.

Ben testi yanlış hazırladım diyeceğim ama, aynı şeyi kendi template testinde de yapıyor.

Sorun nedir acaba arkadaşlar?

yeniden kur programı diyeceğim sadece.. program full sürümdür herhale! bende denemedim test yapmayı ama bir haftaya yazılıları buradan yapacağım.. seneye uğraşmam tekrar.. çıktı alabiliyoruyuz bu sistemde? bütün merak ettiklerim haftaya belli olur..

Testi Netsupport School Test Designer ile hazırlıyorum. Programım full sürüm.

Kaldırıp yeniden kurmayı da denedim.

Öğrenci PC ile Ana PC arasında versiyon farkı vardı, onu da eşitledim.

Hala Unkown Question Type diyor.

deneme yaptım öğrencilere soru gitti çoktan seçmeli, seçtiler altında kırmızı durdur butonu vardı ona basın dedim. sınavı bitirdim sonuçlar nerede :D bulamadım

finish demeden görünüyor. ama benim amacım hangi şıkkı işaretlediğini de görmek. neyse biraz daha karıştırayım

sınavı bitir dersen sonuçlar gider hocam bitirmeden reports kısmı var ordan sonuçları yazdırabiliyorsun ben yazdır kısmından pdf yaparak sonuçları saklamıştım.Deneyerek öğreniyor insan işte

5.sınıflar için yaptığım sınav.. virüs ağırlıklı

Ekli dosyalar

• Sınavlı.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 134
konu olarak virüs. deneme amaçlı yapmıştım zaten.
haftaya sınav yapacağım ben de takip eden olursa atarım burdan yine
15 dk süre vermeyi düşünüyorum.
rapor ekranından dökümleri almak ve bir sonraki sınav için 5 dk ara.. sonra diğer gurubu almayı kalanları da hafta içi boş 2-3 saatimde yapmayı planlıyorum.

Soru arşivim netsupport için. Konu konu kategorize edilmiş.

Ekli dosyalar

• Db_Export_27_03_2017.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 230
Geri