NetSupport ta açık olan programları kapatma.

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar derse başlamadan yoklama alırken çocuklar değişik programlarla uğraştığı için masaüstüne gelin açık programları kapatın derken vakit geçiyor. bu programın yok mu böyle bir özelliği. açık olan tüm programları kapatıp masaüstüne gelmek için.

blank all yapabilirsiniz hocam
ya da aproved applicationsa sadece bir prg ekleyip sadece ona izin verebilirsiniz, çocuklar hangisinin izinli olduğunu bilemedikleri için açamazlar...

Öncelikle cevaplar için için teşekkür ederim arkadaşlar. Bu söylediklerinizi kullanıyorum zaten benim merak ettiğim. Örneğin çocukları 5 dk serbest bıraktık diyelim, kimi oyun oynuyor kimisi internete giriyor. Sonra derse geçmek istediğimde masa üstüne gelmeleri gereken bir konu olduğunda cocukların oyundan kopması zor oluyor haliyle biraz vakit alıyor. ben açık programlar kapatılabilir mi diye düşünmüştüm. Yinede teşekkür ederim

ben block all seçerek tüm explorer sayfalarını kapatıyordum. explorer'a bağlanmayanların ise netsupport dan o öğrencinin pc sine tıklayarak alt+f4 e basıyordum.

oturumu kapat seçeneğini kullanabilirsin. Oturum kapandığı için açık olan programlarda kapanmış olur.

ben kendi ekranımı tüm pclere gönderiyorum, o şekilde bişey yapamıyorlar zaten.

Geri