Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Netsupport School ile öğrencilere dosya gönderme hakkında...

Konu, 'BTS Kontrol Programları -Netsupport, Netop vs.' kısmında ahcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ahcan

ahcan Site Gezgini

Arkadaşlar Netsupport programında öğrencilere dosya gönderme işlemine tıkladığımızda kendi masaüstümüzdeki programı seçtiğimizde karşı taraftaki bilgisayarlarında masaüstü otomatik olarak ayarlanıyor.Ama farklı kullanıcı oturumları açtıklarından kendi masaüstleri değil yönetici masaüstleri yol olarak gözüküyor. Ben onların farklı sürücüsüne dosya göndermek istiyorum.
    altta gözüken bilgisayarlarda yol değiştirilemiyor. Bu ayar nereden yapılıyor.

2. KeRASuS_28

KeRASuS_28 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam quick send yolulna istediğin sürücünün yolunu kopyala yapıştır istediğin şekilde gönderebilirsin. ayara gerek kalmadan

3. ahcan

ahcan Site Gezgini

Deneyeceğim. Teşekkürler

4. gunalhakan

gunalhakan Site Gezgini

hocam file transfer e tıkladığım da sadece 1 öğrenciye gönderebiliyorum. daha fazla öğrenciye gönderme işlemini nasıl yaparım.
    not: net support v10 kullanıyorum

5. muallimim

muallimim Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam net supportun ki çok gıcık ben şöyle yaptım her bilgisayarda tam erişime açık hale getirdim masaüstlerini paylaşımla. kısayollarını kopyaladım bir klasöre. klasörü masaüstüme yerleştirdim. ismini gönder verdim. dosyayı her birine ayrı ayrı sürükleyip bırakıyorum. Bu işi yapan bi program da yazmayı düşünüyorum bu günlerde inşallah. delphi de.

6. latcakir

latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

aşağıda sınıf üzerine sağ tuşa bas distrube tüm öğrencilere dosya göndermeye collect ise belirlediğiniz klasördeki belirlediğiniz dosya türlerine göre kendi bilgisayarınızdaki istediğiniz klasöre tüm öğrencilerin dosyalarını çekiyor.

7. ahcan

ahcan Site Gezgini

öğrencilerin herbiri farklı oturumlarda bilgisayarlarını açtıklarında hepsinin masaüstüne nasıl göndereceğiz.
    bu olmuyor.

8. muallimim

muallimim Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam inşallah başladım ve süper bir dosya aktarım programı yapıyorum arayüz tamam gibi yakında da kodlar biterse kullanırsınız açık kaynak delphi ile isteyen istediği gibi değiştirir. foruma koymayı düşünüyorum

9. BlackSoiL

BlackSoiL Site Gezgini

Netop da bu özellik vardı ama nss de yok maalesef. o yüzden Muallim hocam yapacağınız programı sabırsızlıkla bekliyoruz.

10. blackpeace123

blackpeace123 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam 2008 yılından beri yapamadı sanırsam valla çok ihtiyacım var nasıl halledeceğiz anlamadım

11. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

12. ali04

ali04 Süper Üye Süper Üye

drekt c:/ dizinine veya d:/ dizinine topluca atılabilir.

13. so.kesmeci

so.kesmeci Üye

öğrencilerin yaptıkları etkinlikleri nasıl kendi bilgisayarıma alabiliyorum.

14. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

file distrubition kismina girip
    destination dügmesine tiklayin ister hazir seceneklerden (desktop gibi) secin ister nereye gidecegini girip ok deyin tüm bilgisayarlara yollarsiniz

15. seraps

seraps Üye

Sent/ColletWrok seçeneğinden --> sent work --> browse seçeneğinden yüklemek istediğiniz dosya seçilir --> Location to send to seçeneğinden dosyanın gönderilecek bilgisayarda nereye konulmasını istiyorsanız orası seçilir (Örn: Desktop) -->Send tusuna basılır.

Tanıttıgınız ve bilgisayarları acık olan bütün öğrenci bilgisayarlarında aynı anda dosya gönderimi yapılmıs olur.

16. bilisim5587

bilisim5587 Seçkin Üye Seçkin Üye

pekı bazı ogrencılere yollamak ıstemıyorsam? Ben bır sınıf olusturdum BT adında calısmayı dagıt dedıgımde ıdareye de dagıtıyor. Idare benım sınıfımın ıcınde. Idareye ayrı bır sınıf nasıl olustururum

17. ilkbilir

ilkbilir Üye

Merhabalar. Ben de Netsupport 10.7 kullanıyorum. Öğrencilerin yaptığı uygulamaları kendi bilgisayarımdaki sınıf/öğrenci ismi klasörlerine almak istiyorum. Her seferinde bunu tek tek yapmak zorunda kalıyorum. Acaba bunu daha kolay yapmanın yolu var mı?

18. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar resimdeki ekrana geldiğimizde D: veya kendi belirlediğimiz bir yolu seçip dosya gönderebiliyorduk. D: yi nasıl ayarlıyorduk, unutmuşum baktım baktım bulamadım. Bilen bir arkadaş yazabilirse memnun olurum...

Ekli Dosyalar:

• 1.png
      1.png
      Boyut:
      18,6 KB
      Okunma:
      362
  19. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

"Çalışmayı Gönder/Topla" kısmından istediğin dosya yoluna, tüm bilgisayarlara gönderip, toplayabilirsiniz.

20. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

Sağol Hocam, bahsettiğim ayar Dosyaları Dağıt'tan değil de Dosyaları Topla kısmından yapılıyormuş
    Çözüm Yolu :
    Üste menüden; Dosyalar -> Dosyaları Topla -> İleri -> Specify Files -> Edit Student Location List -> New
    "Description" yazan yere Yerel Disk (D:) veya kendi istediğiniz bir isim yazın.
    "Path" yazan yere D:\ yazıp Ok'a basın, açtığınız pencereleri kapatın.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal