Netsupport School ile öğrencilere dosya gönderme hakkında...

Kodla Büyü

ahcan

Site Gezgini
Arkadaşlar Netsupport programında öğrencilere dosya gönderme işlemine tıkladığımızda kendi masaüstümüzdeki programı seçtiğimizde karşı taraftaki bilgisayarlarında masaüstü otomatik olarak ayarlanıyor.Ama farklı kullanıcı oturumları açtıklarından kendi masaüstleri değil yönetici masaüstleri yol olarak gözüküyor. Ben onların farklı sürücüsüne dosya göndermek istiyorum.
altta gözüken bilgisayarlarda yol değiştirilemiyor. Bu ayar nereden yapılıyor.

hocam quick send yolulna istediğin sürücünün yolunu kopyala yapıştır istediğin şekilde gönderebilirsin. ayara gerek kalmadan

hocam file transfer e tıkladığım da sadece 1 öğrenciye gönderebiliyorum. daha fazla öğrenciye gönderme işlemini nasıl yaparım.
not: net support v10 kullanıyorum

hocam net supportun ki çok gıcık ben şöyle yaptım her bilgisayarda tam erişime açık hale getirdim masaüstlerini paylaşımla. kısayollarını kopyaladım bir klasöre. klasörü masaüstüme yerleştirdim. ismini gönder verdim. dosyayı her birine ayrı ayrı sürükleyip bırakıyorum. Bu işi yapan bi program da yazmayı düşünüyorum bu günlerde inşallah. delphi de.

aşağıda sınıf üzerine sağ tuşa bas distrube tüm öğrencilere dosya göndermeye collect ise belirlediğiniz klasördeki belirlediğiniz dosya türlerine göre kendi bilgisayarınızdaki istediğiniz klasöre tüm öğrencilerin dosyalarını çekiyor.

öğrencilerin herbiri farklı oturumlarda bilgisayarlarını açtıklarında hepsinin masaüstüne nasıl göndereceğiz.
bu olmuyor.

hocam inşallah başladım ve süper bir dosya aktarım programı yapıyorum arayüz tamam gibi yakında da kodlar biterse kullanırsınız açık kaynak delphi ile isteyen istediği gibi değiştirir. foruma koymayı düşünüyorum

Netop da bu özellik vardı ama nss de yok maalesef. o yüzden Muallim hocam yapacağınız programı sabırsızlıkla bekliyoruz.

file distrubition kismina girip
destination dügmesine tiklayin ister hazir seceneklerden (desktop gibi) secin ister nereye gidecegini girip ok deyin tüm bilgisayarlara yollarsiniz

Sent/ColletWrok seçeneğinden --> sent work --> browse seçeneğinden yüklemek istediğiniz dosya seçilir --> Location to send to seçeneğinden dosyanın gönderilecek bilgisayarda nereye konulmasını istiyorsanız orası seçilir (Örn: Desktop) -->Send tusuna basılır.

Tanıttıgınız ve bilgisayarları acık olan bütün öğrenci bilgisayarlarında aynı anda dosya gönderimi yapılmıs olur.

pekı bazı ogrencılere yollamak ıstemıyorsam? Ben bır sınıf olusturdum BT adında calısmayı dagıt dedıgımde ıdareye de dagıtıyor. Idare benım sınıfımın ıcınde. Idareye ayrı bır sınıf nasıl olustururum

Merhabalar. Ben de Netsupport 10.7 kullanıyorum. Öğrencilerin yaptığı uygulamaları kendi bilgisayarımdaki sınıf/öğrenci ismi klasörlerine almak istiyorum. Her seferinde bunu tek tek yapmak zorunda kalıyorum. Acaba bunu daha kolay yapmanın yolu var mı?

Arkadaşlar resimdeki ekrana geldiğimizde D: veya kendi belirlediğimiz bir yolu seçip dosya gönderebiliyorduk. D: yi nasıl ayarlıyorduk, unutmuşum baktım baktım bulamadım. Bilen bir arkadaş yazabilirse memnun olurum...

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    18.6 KB · Görüntüleme: 423
"Çalışmayı Gönder/Topla" kısmından istediğin dosya yoluna, tüm bilgisayarlara gönderip, toplayabilirsiniz.

Sağol Hocam, bahsettiğim ayar Dosyaları Dağıt'tan değil de Dosyaları Topla kısmından yapılıyormuş
Çözüm Yolu :
Üste menüden; Dosyalar -> Dosyaları Topla -> İleri -> Specify Files -> Edit Student Location List -> New
"Description" yazan yere Yerel Disk (D:) veya kendi istediğiniz bir isim yazın.
"Path" yazan yere D:\ yazıp Ok'a basın, açtığınız pencereleri kapatın.

Geri