NetSupport School da Dosyayı Paylaşıma Açmak

Kodla Büyü

boss2

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bu NetSupport School 9.02 programında en çok gerekli ve olması gereken bir olay olan dosyayı tüm öğrencilerin paylaşımına açmak öğrenci bilgisayarların paylaştırılan dosyasını görmelerini sağlamak ve istedikleri bir belgeyi kaydetmelerini sağlamak olayı var mı acaba? Ben baktımda bulamadım deneyen veya bilgisi olan var mı?

paylaşıma açmak diye bir olay yok hocam sadece veri transferi var siz istediğiniz bilgisayarlara aynı anda bir klasörü gönderebiliyorsunuz. yok illa paylaşıma açmak istiyorsanız windows bunu yapıyor zaten.

Öğretmen Programını School Menüsünden--> Send/Collect Work-->Quick Send üst kısma dosya adını ve/veya (her ikisi aynı anda da olabilir) klasörü seçiyorsun.
örnek: C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\çalışma\*.*

Alt kımınada gideceği klasörü belirliyorsun.
örnek:C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\çalışma

toplarkende
Programını School Menüsünden--> Send/Collect Work-->Quick Collect

Collect files kısmına *.ppt , *.htm , *.* yazabiliyoruz.

Collect from folder at student kısmına dağıtırken kullandığımız
yani
C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\çalışma

Collect to folder on this machine kısmına da nereye getirmesini istediğimiz yazıyor.

c:\ogrenci çalışmları\6b\tugbaneleryapiyor

oradaki işareti işaretlersek topladıktan sonra öğrenci deki dosyaları siliyor.

eğer dersin başında veya toplamadan önce "student register" dan kayıt alırsak.
Öğrenciden gelen dosyalar makina adı değilde öğrenciden yazmasını istediğimiz bilgilerle toplar örneğin adı soyadı

Bu şekilde yapıyorum ve çok memnunum

bi deneyeceğim. aslında biraz kurcaladım ama dosyayı değilde atıyorum word belgesini dağıtıp tekrar toplattı. Ama bazı etkinliklerde mesela Bir Müzisyen etkinliğinde resimler dosyalar saklanması gerekiyordu.

Teşekkür ederim.

Merhaba hocam. Sitenizde gördüğüm online ziyaretçi kodunu ben arıyorum bulamadım. Acaba nasıl bulabilirim. Şimdiden teşekkürler...

Geri