Netsupport School Cliente bağlanmıyor...

Kodla Büyü

zkz

Aktif Üye
Bt sınıfındaki bir öğrenci bilgisayarına format attım, eset vardı kaldırdım, güvenlik duvarını kapadım yine de bağlanamıyorum..

allah kolaylık versin hocam. bende modemi değiştirdim 1 haftadır bağlanamıyorum.çözüm yolu bulamadım.

hocam; ağda görüyormusunuz? Ağda görüyorsanız: öğrenci pc sinin başlatta menüsünde öğrenci yapılandırıcısındaki oda ismi ile öğretmen konsolundaki oda ismi ile aynı mı? buradan bir çözüm olabilir. Oda isimlerinin aynı olması gerekir. benim başıma gelmişti. Kolay gelsin

Hocam bende de aynı problem var bigün bağlanıyor , bigün bağlanmıyor. Güvenlik duvarı kapalı, antivirüs yok, oda isimleri aynı .

zkz' Alıntı:
Bt sınıfındaki bir öğrenci bilgisayarına format attım, eset vardı kaldırdım, güvenlik duvarını kapadım yine de bağlanamıyorum..

hocam bende de 20+1 bt sınıfı var 20 bilgisayarın 19 u bağlanıyor 1 tanesi bazen ekranı karartabiliyorum ama sürekli çevrimdışı görünmekte, ekrana kendi görüntümü ise aktaramıyorum. programı sildim tekrar kurdum evvela çalıştı daha sonra ise gene bağlanmamaya başladı.
not bu bilgisayarın aynı özelliklere sahip diğer bilgisayarlar bağlanmakta. çözüm bulan varsa bi haber etsin. teşekkürler.

ferdison' Alıntı:
zkz' Alıntı:

hocam bende de 20+1 bt sınıfı var 20 bilgisayarın 19 u bağlanıyor 1 tanesi bazen ekranı karartabiliyorum ama sürekli çevrimdışı görünmekte, ekrana kendi görüntümü ise aktaramıyorum. programı sildim tekrar kurdum evvela çalıştı daha sonra ise gene bağlanmamaya başladı.
not bu bilgisayarın aynı özelliklere sahip diğer bilgisayarlar bağlanmakta. çözüm bulan varsa bi haber etsin. teşekkürler.
Evet sayın hocalarım; sorunu nihayetinde çözmüş bulunmaktayım. Şöyle ki öğrenci bilgisayarından Başlat Tüm Programlar listesinden Netsupport School Student Configıratore girdim. Buradan Advenced sekmesinden Student Name yazan yerde * işareti vardı. Buraya el ile PC15 yani benim belirlediğim öğrenci bilgisayarı ismini verdim. Biraz bekledim bişey olmadı sanarken bilgisayar ekranı kapanıp açıldı ve bağlıı şu anda:)

zkz' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
zkz' Alıntı:

Evet sayın hocalarım; sorunu nihayetinde çözmüş bulunmaktayım. Şöyle ki öğrenci bilgisayarından Başlat Tüm Programlar listesinden Netsupport School Student Configıratore girdim. Buradan Advenced sekmesinden Student Name yazan yerde * işareti vardı. Buraya el ile PC15 yani benim belirlediğim öğrenci bilgisayarı ismini verdim. Biraz bekledim bişey olmadı sanarken bilgisayar ekranı kapanıp açıldı ve bağlıı şu anda:)

hocam ben de an itibariyle son derste gördüm artık okula geldiğimde ilk işim bu dediğinizi yapmak olacak. bir de bende şu var 1 kere bağlantıyı sağladım ama naafile. aynı bilgisayarlardan görev yöneticisinden client32.exe ye baktığımda çalışan bilgisayarda ram kullanımı 3,5 küsür iken, çalışmayanda 2,7 mb ram görünmekte (hatta çalışan tümünde 3,5 mb tüketiminde)

Geri