Netsupport Otomatik Bağlantı

Kodla Büyü

mesutkaraca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Netsupport'da bilgisayarı kapanıp açılan öğrenciler otomatik tekrar sınıfa nasıl bağlanıyor? Bunun bir ayarı var mı?
Netop'da böyle olmuyordu, kapanıp açılan bilgisayar tekrar kendisi sınıfa bağlanıyordu, Netsupport'da ben öğretmen programından sınıfı yenilersem kapanan bilgisayarlar tekrar sınıfa bağlanıyor yoksa kontrol dışı kalıyorlar... :(

hocam yanlış hatırlamıyorsam süre ayarlaması vardı ayarladığın süreye göre kendisi sürekli otomatik tarıyordu ben bu sayede öğrenci pcyi açtığı anda ekranıma gelmesini sağlamıştım

denizlerb' Alıntı:
Monitör>Güncelle>Her 5 saniyede bir derseniz sorun çözülür.

Arkadaşın bahsettiği şey bu değil, bilgisayar kapanıp açılınca otomatik tekrardan bağlansın istiyor, bende uzun süredir kullanıyorum ve o özelliği istiyorum gördüğüm kadarıyla öyle bir özellik yok netsupporttta.

Benim bilgisayarlarda netsupport v10.70 var hocam ve kurarken hiçbir ayar yapmadım yinede bilgisayarlar kapanıp açılınca sayfayı yenilemeden kendiliğinden geliyor. değiştirdiğin ayar filan varsa onları eski haline getir bence

jrerkan' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
Monitör>Güncelle>Her 5 saniyede bir derseniz sorun çözülür.

Arkadaşın bahsettiği şey bu değil, bilgisayar kapanıp açılınca otomatik tekrardan bağlansın istiyor, bende uzun süredir kullanıyorum ve o özelliği istiyorum gördüğüm kadarıyla öyle bir özellik yok netsupporttta.
ben bu sorunu yaşamıyorum. demek ki bahsettiğiniz özellik var. şu olabilir mi: Görünüm>Geçerli ayarlar deyince öğretici ayarlarından;

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    98.2 KB · Görüntüleme: 496
Ben Windows 10'da NSS 11.41.7 sürümünü kullanıyorum hocam yapılandırma ayarları farklı...

attığım resim NSS 11.00.7 sürümüne ait. yardımcı olamadık, kolay gelsin. arada bir F5 yaparsınız artık.

denizlerb' Alıntı:
attığım resim NSS 11.00.7 sürümüne ait. yardımcı olamadık, kolay gelsin. arada bir F5 yaparsınız artık.

Dediğiniz yapılandırma ayarlarını buldum ve zaten gösterdiğiniz şekilde "Öğrencileri Otomatik Olarak Tekrar Bağla" işaretliydi ama yinede kapanıp açılınca otomatik bağlanmıyorlar...

Geri