netsupport öğrenci bilgisayarlarını görmüyor??

Kodla Büyü
Benim bilgisayarlarada netsupport 10.01 kurulu idi (ana bilgisayar da dahil). Sonra sorunlu olan üç öğrenci bilgisayarına 10.02 versiyonu yükledim , ana bilgisayardan görebiliyordum sorun yoktu. ta ki ana bilgisayara 10.01 i kaldırıp 10.02 versiyonunu yükleyene kadar. Şimdi sorunum ana bilgisayar bütün clientları buluyor fakat sadece 10.02 versiyonu yüklediğim 3 öğrenci bilgisayarını kontrol edebiliyorum . diğerleri için client rejected the link diyor . nasıl halledebiliriz?

bende de benzer bir sorun mevcut.
öğretmen bil format atmak zorunda kaldım ve formattan sonra yine nss 9.02 yi kurdum. Çalıştırdığımda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran geliyor. Ne sınıf bilgileri nede öğrenci bil ortada yok. Daha doğrusu sınıfı bulamıyor.
Çözüm için aşağıdaki yolları denedim ve sonuç alamadım.
- eseti devre dışı bıraktım olmadı . tamamen kaldırdım olmadı.
- Tüm bil IP lerini kontrol ettim. benim elle verdiğin IP ler mevcut ama yine bağlanmadı.
- öğrenci bil yeniden nss9.02 kurdum. yine olmadı.
- forumda yazılanların neredesye tamamına yakınını okudum ve nss10.01 kurdum. olmadı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim. yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• NSS.jpg
    NSS.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 1,312
bende de aynı sorun var hocam ya
çözümü bilen yok mu?
netop kurmayı düünüyorm en son bütün pc lere :?

10 versiyonunda School menüsü altında Configuration --> Student Selection --> Fixed List mode seçeneğinde "Connect to alist of Students seçili hale getirip ardından Schoool menüsü altında çıkan "Modify known list" penceresinde browse tıklayarak öğrenciler bulunabiliyor.

Herhangi bir öğrenci simgesinin üzerinde sağ tıklayıp "show" deyin, açılan pencerede "These Clients" derseniz bağlı olan tüm bilgisayarlarda ekranınız görünecektir.

ccaaggllaarr' Alıntı:
hocam dha önce kurulum yaptığınız için programa öğrenci bilgisayarlarini tanitmalisiniz.
bunun için schooll>> modify known list>> browse diyin program ağinizi tarayacaktir. daha sonra bilgisayarlar o listede gözükecek kurulu olanlarda. add all deyniz. ve close ile kapatiniz sonra tek tek bilgisayarlara bağlanacaktır. olmazsa başka çözüm buluruz..

ccaaggllaarr hocam Allah razı olsun senden diğer bilgisayarlar da göründü :idea: :+1: :alkis: :++:

Benim bilgisayarda modify known list desem de hiçbirini bulmuyor.
sistemim windows 7 ultimate, lisans bilgilerim öğrenci bilgisayarlarıyla aynı

Merhabalar konuyu tekrar uyandırıyorum ben lise öğrencisiyim pc ile uğrasmayı sevdiğim için hoca bana görev verdi çizim yaptığımız pc lerde nss yüklü ama 20 pc den sadece 11 tanesini görüyor uygulamayı hiç kullanmadığım için fazla bir bilgi bilmiyorum yardıma ihtiyacım var teşekkürler

ARKADAŞLAR BENDE BÜTÜN ÖĞRENCİ BİLGİSAYARLARINA İMAJ LA FORMAT ATTIM.ÖNCEDEN BÜTÜN MAKİNELERİ GÖRÜRKEN ŞİMDİ GÖRMÜYOR. WİNROLLBACK İ KURDUM ONDAN OLABİLİRMİ.EĞER SORUN WİNROLLBACK İSE NASIL HALLEDEBİLİRİM
Benzer sorun ben de var.Sınıfımda farklı farklı toplama pcler var. Benzer olanlara aynı imajı attım netupspotrs kurdum. Pcleri görüyor ama aynı anda kilitleme yapmak istediğimde hepsine müdahale edemedim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

arkadaslar daha once netsupport programı kurdum labda hic sorunsuz kullandım. Fakat simdi ögretmen bilgisayarına format attım ve tekrar kurdum ama öğrenci bilgisayarlarını göremiyorum...ne yapmam gerekiyor bunun icin?
hocam netmonitor programi kullanin.kesinlikle bu sorunlari yasamazsiniz kasma falan da olmuyor.kurulum da basit.

baska bir program.netsupport gibi.ucrwtsiz degil fakat internette bulabilirsiniz.ben et tahtalara kurmustum.2 yil kullandim.gayet kullanışlı.arkadaslar da bt siniflarinda kullaniyor.

Geri