NETSUPPORT KULLANIMI

Kodla Büyü
61ogretmen61' Alıntı:
enginozdil' Alıntı:
61ogretmen61' Alıntı:
şu programın adam akıllı anlatıldığı bir dosya yok mu? kurulumundan kullanılmasına kadar.
hocam kurulum videosunu izlemek için aşağıda linkini verdiğim başlığa gidiniz......
kullanımını anlatan kısa bir video da pek yakında foruma atarım..

http://bilgisayarbilisim.net/nss_9_02_k ... 14879.html

hocam teşekkür ederim. kurulum işi kolay. mesele programın genel olarak bir ana hatlarıyla anlatılması.
kurulum işi kolay tabi hocam
ancak problem yaşayan, active edemeyen arkadaşlar olabilir düşüncesi ile ( ki var forumda görebiliyoruz) hazırladık.
kullanımı ile ilgili videoyuda şuan hazırlıyorum
inşallah pek yakında foruma atarım

iyi çalışmalar!...

NETSUPPORT BAZI BİLGİSAYARLARI GÖRMÜYOR

SELAMLAR ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM
NETSUPPORT BAZI BİLGİSAYARLARI GÖRMÜYOR.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

arkadaşlar netsupport ile ilgili bir şey soracağım. öğrencilere sık sık mesaj yazıyorum ve onlar da yardım durumunu iletiyorlar bana. ama ben kendi aralarında da chat yapmalarını engellemek istiyorum. aradım bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar netsupportschool 10 versiyonunu kurmaya çalışıyorum. Kendi makineme kurdum, 1 tane de öğrenci bilgisayarına kurdum ama bağlantıyı sağlayamıyorum. Kendi makinemden bağlandığımda aşağıdaki sorunu veriyor..ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• netsorun.JPG
    netsorun.JPG
    50.6 KB · Görüntüleme: 1,544
Arkadaşlar net support programında öğrenci bilgisayarlarına süre kısıtlaması verebiliyor muyuz. yani bir bilgisayara 30 dk. süre verip sürenin sonunda bilgisayarın kilitlenmesi vs. yapabiliyor muyuz.... programı inceledim ama bulamadım. bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ayrıca aynı ağ içinde 2 bilgisayara tutor kursak sorun olur mu? ikisi de aynı anda bilgisayarları yönetebilir mi? şimdiden teşekkürler.

Hocam bendede atynı sorun var nasıl çözebiliriz?

**melike**' Alıntı:
Arkadaşlar netsupportschool 10 versiyonunu kurmaya çalışıyorum. Kendi makineme kurdum, 1 tane de öğrenci bilgisayarına kurdum ama bağlantıyı sağlayamıyorum. Kendi makinemden bağlandığımda aşağıdaki sorunu veriyor..ne yapmalıyım?

Bende 15 bilgisayardan sadece 2 sini görüyorum. O ikisi de diğerleriyle aynı ayarlara sahip oysa ki. Ama diğerlerini görmüyor. 10. sürümünü kullanan ve hakim olan varsa ve bilgi verebilirse seviniriz. Olmadı deneme yanılma epey uğraşacak gibiyim..

Ben 8.01 kuruyorum ama Vista olan bilgisayarda yıldız ikonu gelmiyor ve ana makine görmüyor.
Ana makinede sorun yok XP olanı gördü (Ana makinede Vista)
tcp/ip de denedim
Netbiosu da denedim
ipx u da denedim ama görmedi.

Bunda başka bir problem mi var?
Bilen varsa yardım etsin

craxx' Alıntı:
Ben 8.01 kuruyorum ama Vista olan bilgisayarda yıldız ikonu gelmiyor ve ana makine görmüyor.
Ana makinede sorun yok XP olanı gördü (Ana makinede Vista)
tcp/ip de denedim
Netbiosu da denedim
ipx u da denedim ama görmedi.

Bunda başka bir problem mi var?
Bilen varsa yardım etsin

Hocam güvenlik duvarından Netsupport a izin vermeyi deneyin.

Forumda 10,50 versiyonu paylaşılmıştı. 8.01 versiyonunu kullanmadım da , 10,50 de öğrenci Pc lerinin CD-DVD-Flash bellek kullanılmasını da engelleyebiliyoruz.
Öğretmen ve öğrenci PC lerinin Vista olduğu labda ekstra bir ayar yapmadan sorunsuz kullanabiliyorum. win 7 de kullanırken güvenlik duvarı ayarlarından netsupporta izin verdiğimde öğrenci pclerini görmüştü.

Arkadaşlar netsupportta öğretmen bilgisayarın öğrenciye dosya gönderilebiliyor (çoklu olup olmadığını bilmiyorum ama) pekii öğrenci öğretmenine ve bulunduğu sınıftaki diğer arkadaşlarına dosya gönderebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum...

Bahadır1980' Alıntı:
Arkadaşlar netsupportta öğretmen bilgisayarın öğrenciye dosya gönderilebiliyor (çoklu olup olmadığını bilmiyorum ama) pekii öğrenci öğretmenine ve bulunduğu sınıftaki diğer arkadaşlarına dosya gönderebilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum...

Hocam öğretmen pc öğrecidlere çoklu da dosya gönderebiliyor ama öğrenci pcler kendi aralarında yada öğretmen pcye dosya gonderemiyorlar bildiğim kadarıyla, ben bu iş için ftp server kullanıyorum.

Ben şeyi anlamadım kurulumda Student, Tutor, IT Technic gibi seçeneklei sunuyor. Hadi studenti anladım da diğer ikisinin ne olduğunu anlamadım. Bu başlıkta kurulumunda Tutor seçin diyor ama deneyen var mı acaba arkadaşlar?

Bahadır1980' Alıntı:
Ben şeyi anlamadım kurulumda Student, Tutor, IT Technic gibi seçeneklei sunuyor. Hadi studenti anladım da diğer ikisinin ne olduğunu anlamadım. Bu başlıkta kurulumunda Tutor seçin diyor ama deneyen var mı acaba arkadaşlar?
Hocam Tutor u sadece öğretmen PC sine kuracaksınız. Öğrencilere ise Student i.
IT Technic i hiç kullanmadım . Galiba diğer bilgisayarlara uzaktan müdahale işlemleri için daha gelişmiş menüleri bulunduruyor olması lazım.

Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için. Baya önceleri NetOp School'u kullanıyordum bi ara Netsupport'u kullanmıştım. Bu versiyonu baya bi özellikli gibi kurcalamak gerekecek galiba. Hepinize tekrardan teşekkürler...

Geri