netsupport internet yardım

Kodla Büyü

kurnazf

Aktif Üye
20 bilgisayarım var netsupport kurdum hepsi aktif durumda ama modelden gelen internet kablosunu switche baktığımda netsupport hiç bir bilgisayarı görmüyor. normal zamanda da internette bir geliyor bir gelmiyor zaten anlayan var mi önerisi olan. bilgisayarlar win 7 netsupport 10.6 güvenlik duvarı devre dışı antivirus yok

modem o bilgisayarlara otomatik ip veriyor olmalı, net support yöneticisinin ip si de saçma bir ip alıyorsa ondan yapıyordur.

modem ipleri 192.168.2.1 diye veriyorsa

birinci bilgisayara 192.168.2.101 ikinciye 102 ver ....20. bilgisayar 192.168.2.120 olsun. Yönetici bilgisayarını da 192.168.2.100 yap sorun kalkar.

switch üzerinde takili kablolardan birinde sorun vardir tek tek takarak deneyeceksin

evet pc isimleri de farklı ağ adı aynı. kabloları çıkarıp tek tek taktim geldi ama her gittiğinde bu işi yapmak gerekecek mi temel sorun ne olabilir acaba

Protokol ayarlarının yapıldığı bi yer vardı TCP/IP , IPX/SXP gibi ana makinadan protokolünü değiştirip tekrar dene bi hocam

hocam kablolarin birisinde sorun var
hangisini takinca sorun olusuyorsa o kabloyu takmayacaksin
degistireceksin

volkankey hocam kabloların hepsi takılı sorunsuz calisiyor. ama ertesi gün açınca eski hale dönüyor. kablo problemi yok

Geri