Netsupport İle İlgili İlginç Bir Sorun?

Kodla Büyü

the_myth

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mrb arkadaşlar. okulumuzda 2 tane lab var. birinde 20+1 (ki benim kullandığım ) diğeride 15+1 bilgisayarın olduğu başka bi lab. ikiside meb hattı üzerinden aynı ağda. ( Gerçi çalışma grupları farklı ama ) ikisinede aynı sürüm netsupport kurdum. yanlız sorun şuki ben ders yaptığım sırada ara sıra öğrencilerin dikkatini tahtaya vermeleri için hepsinin ekranlarını kilitliyorum. bu sırada diğer labı kullanan bazı öğretmen arkadaşlar oluyor ve ben kendi labımdaki bilgisayarları kilitlediğimde diğer labdaki bilgisayarlarda kilitleniyor. bu iki ağı birbirinden nasıl ayırabilirim? varmıdır bir çözümü?

Blank all kullanmak yerine seçerek kilitleyebilirsiniz veya @karakus'un dediği gibi farklı 2 sınıf tanımlanırsa sorun olmaz.

the_korsan' Alıntı:
Blank all kullanmak yerine seçerek kilitleyebilirsiniz veya @karakus'un dediği gibi farklı 2 sınıf tanımlanırsa sorun olmaz.

2 sınıf tanımlamaktan kestettiğinizi tam olarak anlamadım :( açıklarsanız sevinirim. bu arada bazen diğer labdaki bilgisayarların ekran görüntüsü kullandığım labdakilerin yerine geliyor. yani örneğin ; kullandığım labdaki PC1 ekranının yerine diğer labdaki PC1 in ekranı geliyor. ilk başlarda ne olduğunu anlayamamıştım sonradan fark ettimki ekrandaki aslında diğer labdaki bilgisayarın ekran görüntüsü. bu durumda bahsettiğiniz 2 ayrı sınıf tanımlamak daha kesin çözüm olacak gibi ama nasıl olacağını bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Sene başında aynı sorunu ben de yaşadım . 10,50 ve 10,60 versiyonlarında aşağıdaki yöntemle halletmiştim. Eski versiyonları daha önce kullanmadığım için menüler farklı olabilir.

Öğretmen Pc sinde Net Support ta
School - Configuration - Student Selection - Room kısmındaki ismi değiştirin.

Öğrenci PC sinde de Programlar içerisindeki Net Support kısayolundan girince Room kısmındaki isimi öğretmen PC si ile aynı yapın.

Netsupportı hem öğrenci hem de öğretmen PC sine kurarken aslında Room ismini soruyor. Değiştirmediğimiz sürece Eval olarak isimlendiriyor. Aynı switch üzerindeki lablarda sorun çıkartıyor. Hangi labdaki öğretmen Pc si daha önce açılmış ise öğrenci pc lerini o kontrol ediyor. Room isimlerini Lab1, Lab2 gibi her iki labın öğretmen ve öğrenci pclerinde biribirinden farklı yaparsanız sorun kalmaz.

birde yaptığınız işlemlerden etkilenmesini istemediğiniz pclerin(yani diğer lab) üzerinde sağ tuş yapıpı include seçeneğinin yanındaki onay imini kaldırıp deneyin faydası olabilir.

Geri