netsupport hangi bilgisayarda hangi öğrenci oturuyor?

Kodla Büyü

yasarcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
örneğin 8a sınıfı laboratuara geldi ben 8a sınıfını seçince bilgisayar isimleri değişicek.
bunu yapmak için register sign in var orada ad soyad girdirebiliyorsunuz kaydedebiliyorsunuz ama sınıfı çağırınca isimler gelmiyo bir türlü :?:

evt avar ama her öğrenci için bir sınıf kaydetmelisin ve her öğrenci kendi kullanıcı adını ve şifresini girecek sekilde ayarlamalı,

ben onun yerine layout bölümünden yapmıştım, söyleki: öğrencilerin oturdukları bilgisayarlara adlarını yaz bilgisayar adı olarak nssin içinden mesela ali-zeynep, sonra layoutdan save de, dosya ismi olarak sınıf adı yaz, tekrar aynı sınıf geldiğinde layoutdan yükle...

İzah edeyim. yasarcan arkadaşımızın yapmaya çalıştığı şey her sınıf için özellştirilmiş bilgisayar isimleri oluşturmak. Bunu kendisinin de söylediği gibi "School > Class Lists > Manage" 'den sınıfları ekleyip ardından da "School > Student Register > Sign In" kısmından öğrencileri kayıt ederek yapmak mümkün. turkel2001 arkadaşımızın önerisi ise bambaşka ve "Layout" denilen oturma düzenini her sınıf için ayrı ayrı kaydetmek yönünde. Bu işlem için ise "Layout > Save Layout As" seçeneği kullanılarak her sınıf için ayrı bir layout kayıt edilebilir ve o sınıfın dersinde yeniden "Layout > Load Layout" seçeneği ile geri çağrılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri