Netsupport Hakkında (toplu yükleme)

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sorum şu.

Bütün bilgisayarlara aynı dosyayı göndermek kolay, onda sorun yok.

Peki bütün öğrenci bilgisayarlarına aynı programı kurma imkanımız var mı?

Misal 22 öğrenci bilgisayarına tek tek office kurmaktansa, ana makineden tek tıklamayla kurabiliyor muyuz ?

Katılımsız kurulumları kullanarak, önce dosyayı yollarını, sonra da çalıştırarak yüklersiniz. Aksi halde kurulum ekranı olan programları netsupport kendisi ilerletemeyeceğinden bahsettiğiniz mümkün olmaz. Ancak dediğim yöntemle hemen hemen tüm programları katılımsız hallerini bularak ya da kendiniz oluşturarak kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
Katılımı kurulumları kullanarak, önce dosyayı yollarını, sonra da çalıştırarak yüklersiniz. Aksi halde kurulum ekranı olan programları netsupport kendisi ilerletemeyeceğinden bahsettiğiniz mümkün olmaz. Ancak dediğim yöntemle hemen hemen tüm programları katılımsız hallerini bularak ya da kendiniz oluşturarak kurabilirsiniz.

O zaman öğrenmemiz gereken ilk şey, kurmayı istediğimiz programı veya programları katılımsız hale getirmek olacak hocam doğru mudur ?

Tnctr gibi warez sitelerinde birçok programın katılımsızını bulabilirsiniz. Özellikle yaygın kullanılanlar. Ayrıca birçok programın katılımsız kurulum için parametresi de var. Onları bulduğunuzda normal kurulum dosyalarını da katılımsız olarak kurabilirsiniz.
Bence çok fazla program kurulumu yapacaksanız o zaman clonezilla ile Ağdan imaj yükleme işini öğrenirseniz iyi olur. Programları kurduktan sonra ilaçlamak, ayar yapmak gerekebilir bu durumda 22 kere aynı işlemi yapmak oldukça zaman alabilir. İmaj la daha kısa sürede, daha temiz bilgisayarlar elde edebilirsiniz.

Hocam ipleri biliyorsanız konsoldan komutlarla oturduğunuz yerden istediğiniz bilgisayara bağlanıp istediğiniz programı kurabilirsiniz
Hocam Laboratuvarı tamamen Pardus'a Çevirdim hatta tüm laboratuvarı netsupport alternatifi açık kaynak kodlu bir yazılım ile yönetiyorum netsupportun yaptığı birçok işlemi de yapıyor. Benim sorduğum aynı anda bütün bilgisayarlara aynı anda aynı işlemi nasıl yaptırırız mesela ben basit şeyleri yaptırıyorum mesela web sayfası açma gibi ancak program yükleme ya da aynı nada bütün bilgisayarların terminal ekranında aynı işlemi yaptırmak gibi olayları henüz öğrenemedim. Sınırları bu kadar geniş olan Linux dünyasında eminim onunda yolu vardır zaman içinde onuda öğreniriz inşallah :)

Hocam Laboratuvarı tamamen Pardus'a Çevirdim hatta tüm laboratuvarı netsupport alternatifi açık kaynak kodlu bir yazılım ile yönetiyorum netsupportun yaptığı birçok işlemi de yapıyor. Benim sorduğum aynı anda bütün bilgisayarlara aynı anda aynı işlemi nasıl yaptırırız mesela ben basit şeyleri yaptırıyorum mesela web sayfası açma gibi ancak program yükleme ya da aynı nada bütün bilgisayarların terminal ekranında aynı işlemi yaptırmak gibi olayları henüz öğrenemedim. Sınırları bu kadar geniş olan Linux dünyasında eminim onunda yolu vardır zaman içinde onuda öğreniriz inşallah :)

Pardusta öğrencilerimiz zorlanmıyor mu ?

Pardusta öğrencilerimiz zorlanmıyor mu ?
Pardus'un yeni arayüzü güzel, illaki bir miktar ilk başta alışırken zorlanma oluyor ancak çok uzun sürmüyor ve inanın bana Pardus / Linux dünyasında şu an yapamayacağınız çok az şey var ve kullanım ve esneklik bana göre windows'a göre çok daha iyi... Kolay ve kullanışlı sadece alışmak gerekiyor artık windows'u kullanmak bile istemiyorum ve çok nadir açıyorum.

Arkadaşlar sorum şu.

Bütün bilgisayarlara aynı dosyayı göndermek kolay, onda sorun yok.

Peki bütün öğrenci bilgisayarlarına aynı programı kurma imkanımız var mı?

Misal 22 öğrenci bilgisayarına tek tek office kurmaktansa, ana makineden tek tıklamayla kurabiliyor muyuz ?
https://winstall.app/ Bu sitede hangi programları kurmak istiyorsan onları tek tek seçip kurulum sağlayabilirsin fakat hiçbir ürün lisanslı kurmaz eğer aktivasyon gibi eklenti gerektiriyorsa mecburen katılımsız ayarlamak gerekiyor :)
Bilgi paylaşınca güzel.

Geri