Netsupport da aynı adlı kullanıcılar

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2 Öğrenci bilgisayarına aynı yedeği yükledim. 3 tane aynı isimli kullanıcı görünüyor ve sadece herhangi bir tanesini görüyor. Propertiesden isim değişikliği yaptım ancak faydası olmadı isimleri nasıl değiştirebilirim. Bu arada benzer konular vardı ama aradığım şeyi oralarda bulamadım.

yöneticiden giriş yapıp başlat>programlar> netsupportschool settingsten > advanced kısmında * diye yazan yeri örneğin PC5 diye yazarak değiştir.

Uygun bi başlık olmuyor ama bi sorum daha vardı netsupport ta show seçeneği ile görüntüyü öğrenci pclerine aktarıyorum ancak bilgisayarın kendi görüntüsüne dönüş yapamıyorum. Bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum bi fikriniz var mı.

saatin yanında yeşil bir play işareti var ona sağ tıklayıp end show deyin ...

dediğim yerden ve bu resimden gönderdğim iki ayarı yaparsan kesin olur. birde sabit ip ver numaralar 100 den sonra başlasın

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 1,190
bilgisayarın adını değiştirmeden bu sorunu çözemezmiyiz acaba? ben eta,logo vs. yüklü olduğu için bilgisayar adını değiştiremiyorum bu sefer o programlar çalışmıyor sanırım veritabanı bağlantısından dolayı. yedek alıp yükledim bilgisayarların hepsinin adı aynı oldu ve değiştirmemem lazım.. netsupport'da gözükmüyorlar bu sefer.. yardım edebilecek olursa bol bol dua ederim :)

Hocam Netsupport console tutor açın view menüsünden current settings / User Interface / Tutor
açılan yerde Display student name seçeneğini kaldırın sorun çözülecektir

zeymera' Alıntı:
bilgisayarın adını değiştirmeden bu sorunu çözemezmiyiz acaba? ben eta,logo vs. yüklü olduğu için bilgisayar adını değiştiremiyorum bu sefer o programlar çalışmıyor sanırım veritabanı bağlantısından dolayı. yedek alıp yükledim bilgisayarların hepsinin adı aynı oldu ve değiştirmemem lazım.. netsupport'da gözükmüyorlar bu sefer.. yardım edebilecek olursa bol bol dua ederim :)

Hocam sorununuzu bir önceki mesajda yazdım belki gözünüzden kaçmıştır diye tekrar belirtmek istedim

bilgisayar adı değil otrurum adı ile görünüyor clientları vistada. oturum adını değiştirmeniz yeterli

Geri