NetSupport ağdaki bilgisayarları görmüyor.? Yardım.

Kodla Büyü

ydkmuro

Üye
Arkadaşlar Netsupport'u anabilgisayardan kurulumu öğretmen olarak yaptım. Diğer bilgisayarlardan öğrenci olarak yaptım. Ama NetSupport açıldığında bilgisayarları görmüyor. Atladığımız bir nokta mı var? yoksa ağ'da bir sorun mu var. Tecrübelerinizi ve yardımlarınızı acil bekliyorum.

Not: Daha önceki yıllarda aynı versiyon kurulumunda sorunsuz kullanmıştık. V 9.02

Ağda pc isimleri anlamında yinelenen bir veya birden fazla ad varsa ondandır. Her pc nin adı farklı olmalıdır. Bir de sorabilirmiyim onu ne için nasıl kullanıyorsunuz.
Ayrıca ağ 100 mbit/s hızda ise bircok pc için bu hızın yetmeyeceği malum. Yani ağın taşıma kapasitesinin üzerinde yüklenme olabilir.

hocam antivirüs programları veya güvenlik duvarı yazılımları bunu engelliyor olabilir. Eğer bir engel var ise öncelikle onu kaldırın. Aynı şey öğrenci bilgisayarları için de geçerli. Eğer orada da sorun yoksa kurulum sırasında ilacını girerken client sayısını veya kullanıcı adını öğrenci bilgisayarından farklı girdiyseniz oradan da olabilir ancak ondan emin değilim çünkü böyle bir şey birinin başına gelmiş bu şekilde düzeltmişti. Ben okulumda kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok. Hatta sizden bi şey isteyebilir miyim! :) 9.02 versiyonun ilacı elinizde var mı? bende var ancak ilaçtaki virüs bilgisayarın klavyesini kilitliyor. Sizdeki sağlamsa özelden linkini alabilir miyim!

bunca yıldır kullanırım daha hiç bir zmn tüm bilgisayarları yönetebildiğim olmadı illaki sorun çıkar

antivirüsü ve güvenlik duvarlarını hem serverda hem clientlerde devre dışı bırak. winrollback de bozar netsupportu.

Arkadaşların dediği ayarlamaları yaptığınız halde olmadı ise; hem öğretmen hem de öğrenci pclerinde şu iki servisi kontrol edin:

Başlat - Çalıştır - Services.msc ye girdikten sonra
Güvenlik Merkezi
Windows Güvenlik Duvarı

Bu iki servisi durdurup ve devre dışı bırakıp makinaları yeniden başlatın. Büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

Merhaba 3 tane laboratuvar var kontrolum altında ücünede netsupport 10 kurdum yaklasık 65 bilgisayar var ve her laboratuvardaki ana makıneler o laboratuvardakı bilgisayarların tumunu goruyor yani hiçbir sorun yok.
Öncelikle ağ kablolarınızın saglam olduğundan emin olun sonra tum bilgisayarlara student olarak programı kurun.
Öğretmen bilgisayarına da tudor olarak kurun.kurulumalrı bitirdikten sonra öğrenci bilgisayarların herbirine sırasıyla ip numarası verin
Örneğin ana makine 192.168.1.1 ise sırayla ogrenci bilgisayarlarına nuamrayı arttırarak giriniz ve her bilgisayarı için ag baglantısı olusturark ortak bir ag olsuturunuz mesela ben WORKGROUP yaptım tum bilgisayarlarda ag adı workgroup ve bilgisayarlara hatırlayacagınız isimleriveriniz agı olustururken bilgisayarları kapatıp actıgınızda tum bilgisayarlar sorunsuz bir sekilde himayeniz altında olacaktır:D

Arkadaşlar çok teşekkür ederim hem bana hemde arkadaşlarımıza yardımcı olacağınızdan eminim, ilk fırsatta yorumlara uyarak kurulumu yapacağım. Teşekkür ederim.

bilgisayarları norton ghostla kurduysan eğer bilgisayar adları aynı olur ve çakışma yaşar.. böyle bi durum varsa isimleri değiştirin

Benim labımda da ultra xp yüklü. Bilgisayar adlarını değiştirdim ama hala sadece 1 bilgisayarı görüyor diğerleri yok ortada. Ne yapmalıyım bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

4K1N' Alıntı:
Merhaba 3 tane laboratuvar var kontrolum altında ücünede netsupport 10 kurdum yaklasık 65 bilgisayar var ve her laboratuvardaki ana makıneler o laboratuvardakı bilgisayarların tumunu goruyor yani hiçbir sorun yok.
Öncelikle ağ kablolarınızın saglam olduğundan emin olun sonra tum bilgisayarlara student olarak programı kurun.
Öğretmen bilgisayarına da tudor olarak kurun.kurulumalrı bitirdikten sonra öğrenci bilgisayarların herbirine sırasıyla ip numarası verin
Örneğin ana makine 192.168.1.1 ise sırayla ogrenci bilgisayarlarına nuamrayı arttırarak giriniz ve her bilgisayarı için ag baglantısı olusturark ortak bir ag olsuturunuz mesela ben WORKGROUP yaptım tum bilgisayarlarda ag adı workgroup ve bilgisayarlara hatırlayacagınız isimleriveriniz agı olustururken bilgisayarları kapatıp actıgınızda tum bilgisayarlar sorunsuz bir sekilde himayeniz altında olacaktır:D

Hocam Merhabalar;
Kablosuz bağlantı var sınıfta, maalesef ip veremedim yardımcı olursanız sevinirim

Geri