NetSupport #1704 hatası çözümü

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar geçen #1704 hatası alarak netsupport ta donma problemi yaşadıgımı ve #1704 hatası veren bilgisayarı açmayınca donmanın olmadıgını söylemiştim ve iş gelmişti #1704 hatasının nedenlerine ve sonunda bugün çözüldü sorun. Sorun şöyle çözüldü bir çok şey yaptım port açtım güvenlik duvarını kaldırdım netsupporta her yerden izinler verdim ama nafile bugün öğrencilerimden bir tanesi hocam bu bilgisayar internete baglanırken digerlerinden geç baglanıyor ve bazende sayfa görüntülenemiyor deyip kalıyor dedi. Ben de denedigimde gerçekten öyle baglanıyor ip alıyor fakat geç baglanıyor ve sorunun bundan olabilecegini düsünüp bilgisayarı başka bir ethernet girişine taktıgımda sorun düzelmiş oldu. Yani #1704 hatasının nedenlerinden biride ethernetin baglı oldugu kabloda sokette vb. şeylerde sorun olması ve buna baglı ping düsüklüğü veri kaybıdır. Yaptım oldu. Hadi kolay gelsin bilgilendirmek istedim.

Benimde 11. makinenin ethetnetinde sorun var. Onu derste ekran görüntülerine dahil edersem bütün sınıf onun hızına düşüyor. Yani ağda yavaş bir bilgiasayar varsa netsupportta dikkatli olun

Hocam 1704 hatası bende de var . Switchten ethernet protunu değiştirdim dediğiniz gibi düzeldi. Ancak bilgisayarı yeniden başlatınca aynı hatayı aldım. Bu sefer değişiklik yapmama rağmen düzelmedi. Hata hala devam ediyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Güvenlik duvarı kapalı. 360 total security devre dışıyken de denendi.

Bizde de aynı hata maalesef var. 20 pc den sadece bir tanesini görmüyor. Ağdan görüyor , dosyalara erişebiliyoruım ama netsupportdan clienti görmüyor makina. Bilgisi olan varsa ....(Switch deki portlar değişti ama sorun çözülmedi...)

ya arkadaşlar bendede bu sorun vargörev yöneticisine baktım net suppotla ilgili olan işlemle rin yanında durduruldu yazıyor yeniden başlatıyorum. düzeliyor :verymad: bi çare ne olur bi çare

NSS de ben de bazen kendi bilgisayarım client olarak gözüküyor ve NSS kilitleniyor;nasıl çözebilirim?

Sınıfta virüslü bir bilgisayar varsa yapar. O problemli bilgisayarı tespit edip ağdan ayırın

Aynı sorunla karşılaştım başka ağ kablosu da taksam aynı hatayı alıyorum. Sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi ?

+1 takip aynı sroun bende de var #1704 hatası alıyorum internet de de sıkıntı yok

resimdeki hatayı alıyorum ???

Ekli dosyalar

• 22.PNG
    22.PNG
    11.5 KB · Görüntüleme: 28
Geri