Netsupport 10 internet yoksa bağlantıda yok Yardım!

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir karşılaştığım sorunu bugün yazayım dedim belki önerisi olan vardır.
Netsupport 10 kullanıyorum tüm bilgisayarlarda da kurulu halde.
Yalnız internet ağır olursa görüntü de ağır oluyor çok donma oluyor internet hızlı olduğunda ise hiçbir sıkıntı yok. bölümde 5 lab. diğer bölümlerde de 3 lab desen aynı anda nerdeyse 150 kişi 8mbit interneti paylaşıyor. bu durumda netsupport ile bağlantı yapınca internet ağır olduğundan burnumuzdan getiriyor. zaten hali hazırda görmeme sorunu oluyor bazen ama şu internet işi çok canımı sıkıyor labda patch panel var 24 portluk switch bağlı patch panele gelen interneti kesince internet olmadığından netsupport da hiçbir pcyi görmüyor. varmı önerisi olan veya bu konu hakkında bilgisi olan meslektaşlar???

ilginiz için şimdiden çok teşekkürler...

mc63' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir karşılaştığım sorunu bugün yazayım dedim belki önerisi olan vardır.
Yalnız internet ağır olursa görüntü de ağır oluyor çok donma oluyor internet hızlı olduğunda ise hiçbir sıkıntı yok. bölümde 5 lab. diğer bölümlerde de 3 lab desen aynı anda nerdeyse 150 kişi 8mbit interneti paylaşıyor. bu durumda netsupport ile bağlantı yapınca internet ağır olduğundan burnumuzdan getiriyor. zaten hali hazırda görmeme sorunu oluyor bazen ama şu internet işi çok canımı sıkıyor labda patch panel var 24 portluk switch bağlı patch panele gelen interneti kesince internet olmadığından netsupport da hiçbir pcyi görmüyor. varmı önerisi olan veya bu konu hakkında bilgisi olan meslektaşlar???

Hocam; 16 Mbit'e çıkarabilirsiniz hızınızı.

champi0ns' Alıntı:
mc63' Alıntı:

Hocam; 16 Mbit'e çıkarabilirsiniz hızınızı.

:) hocam hızı çıkarmak benim elimde değil şuan ama diğer laboratuvarlarda böyle bir sıkıntı yok herhangi bir donma falan yaşamıyorlar

netsupport ağ varsada çalışması lazım diye biliyorum. sizdede internet olmazsa netsupport çalışmıyor mu yoksa?

mc63' Alıntı:

internet olmadığında windows 169 la başlayan yalancı bir ip alır.
windowda da tüm makinaları aynı workgroup içerine dahil edin.
labda switch arızalı ise yada herhangi bir kablo ucunda temassızlık varsa netsupport'u kasar. tüm kabloları kablo test cihazı ile test edin. ve diğer labın switch'ini kendi labınızda deneyin.

Arkadaşlar kasma, yavaşlama falan değil sorunum da, internet kesildiğinde netsupport bilgisayarları görmüyor gerçekten. halbuki switch aktif, ağ varken niye göremiyor. herkeste aynı mı durum yoksa ben ayarlarda bi hata mı yaptım acaba...
sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi?

Geri