"NetOp School" Yeni öğrenci bilgisayarı ekleyemiyorum.

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
format atılmış yeni öğrenci pc'lerini ana bilgisayara tanıtamıyorum. "Add Student to group" seçeneği de pasif.

hocam öğrenci bilgisayarına programı kurarken room seceneğine ortak bir isim yazınca orneğin bt sınıfı gibi otomatik olarak algılaması lazım aslında.

hocam düzeltiyorum benim söylediklerim netsupport icin gecerli siz netopu soruyorsunuz.gözümden kaçmış...ama muhtemelen onda da öyle bir secenek olması lazım ki bütün bilgisayarları bir arada görsün

hocam geçen ben laboratuvar kurdum ilk önce ana makinaya kurdum ardından kurarken benden isim istedi bende ismi verdim ardından diğer öğrenci makinalarına kurarken o seçtiğim ismi aynen yazdım hiç bir sıkıntı olmadı netop schol6 kurmuştum

arkadaşlar öğretmen bilgisayarına yüklerken verdiğiniz class name ile öğrenci bilgisayarını yüklerken verdiğimiz class name adı aynı olmalı. Benim 3 bt sınıfım var lab1, lab2, lab3 (bu isimler aynı zamanda bilgisayarların çalışma grubu adı) olarak isim verdim. Yüklerken herhangi bir isim vermediyseniz programı kurulum dosyasını çalıştırarak tümüyle kaldırın (burası önemli tam kaldırmasanız class name ismi tekrar yüklerken değiştiremiyorsunuz) ve tekrar yükleyin. Ve öğrenci bilgisayarına yüklerken başlangıçta çalıştır seçenigini seçtiğinizden emin olun.

elrond' Alıntı:
hocam öğrenci bilgisayarına programı kurarken room seceneğine ortak bir isim yazınca orneğin bt sınıfı gibi otomatik olarak algılaması lazım aslında.

Hocam ben Netsupport da ilk ekranda Classroom u seçiyorum. Ağda bilgisayarları görüyor fakat ekledikten sonra herbirisine bağlanmak için kullanıvı adı ve şifre istiyor. Bt sınıfında LAB adında ortak bir ağ var ve tüm bilgisayarlar ağda gözüküyor. Sizce bu neyden kaynaklanıyordur?

Labta zaten netop yüklüydü. Bozuk olanları formatladım. Ama tekrar tanıtamıyorum. Class ismi aynı. Çalışma ağı LAB. "computer name" özelliğini de veriyorum. Acaba netOp'ın hangi sürüm olduğu önemli mi? yani öğretmen bilgisayarındaki sürümle aynısı mı olması lazım?

evet aynen öyle; öğretmen bilgisayarına yüklü olan sürüm öğrenci bilgisayarındaki ile aynı olmalı

Geri