Netop school programı

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar az önce gelen mesajlara baktım,arkadaşlarımızın bir kısmında hem netop da hemde netsuuprtta sorunları olduğunu gördüm.Benimde netopla ilgili bir sorunum var.Özellikle mesajları hepsine baktım benim yaşadığım sorunu kimse yaşamamış.Programı hem öğretmen hemde öğrenci bilgisayarlarını kurduktan sonra IP numaraları ile ilgili hata uyarısı veriyor.Öğretmen bilgisayarı diğer bilgisayarları ağda client olarak görüyor.Kısaca bundan sonra ne yapmam gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum

nasıl bir hata verdiğini söyleseniz çakışma değildir herhalde...

Hocam aslında ingilizce olarak bir metin geliyor.Orada anladığım kadarıyla IP adreslerinde bir hatayı gösteriyor.Metin ingilizce olduğu için hatırlayamıyorum. İlginiz için teşekkür ederim

sami hocam, aynı sorunu bende cok yaşadım.... ip leri el ite atadım, pc leri ip yoluyla bul dedim... sorun fala n kalmadı...
pc isimleri aynı olmasın...
öğrenci pc sini ele gecirim derken, eger öğrenci pc sine reset atıyorsa reset yiyen pc lere netopu yeniden kur....
ben ilker, msn de arasıra mesajların cevap versen cok sevinecegim.}}}}}

Arkadaşlar Netop School programında bağlantı sorunu yaşamamak için, programın bağlantı şeklini TCP/IP yerine IPX/SPX protokolünü kullanın. TCP/IP zaten bilgisayarlarda ağ için kullanıldığından programda bilgisayarları görmeme sorunu yaşatabiliyor. Fırsat bulabilirsem ayarları nasıl yapacağınıza dair resimli anlatım eklemeye çalışacağım.

netop&ag

bizde de normalde ıp çakışması oluyor, elle vermek lazım, netup kurulunca ag da oluşur sanırım??

Geri