netop school öğrenciler kilitli bilgisayarı açıyor?

Kodla Büyü

mcclane

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2. dönemin başında bilgisayarlara netop school 6.02 kurdum. herşey gayet iyiydi...
geçen hafta farkettim ki şimdi bazı öğrenciler kilitlediğim bilgisayarı açıyor ve bu bilgi hızla yayılıyor!
öğrenci bilgisayarlarını seçip default image'a tıklıyorum sonra bir bakıyorum ki bazıları açmış... defalarca ctrl+alt+del yapıyorlar sonra da kullanıcı değiştirip bilgisayarı kullanıyorlar...bugün ders anlatırken çok sinirlendim... bunun bir çözümü yok mu? :verymad:

görev yöneticisini kullanmalarını engellemek bir çözüm olabilir. Bazı virüsler bunu yapıyor ama elden de ayarlama yapmak mümkün. Şu an tam olarak nasıl olduğunu hatırlayamadım ama hatırlarsam yazarım. :oops:

hocam programı ilk kez kullanıyorum. nasıl yapacağım acaba yardım eder misiniz?

hocam bende kullanıyorum. Default image tıkladığında öğrencinin klavyesi kullanılmıyorki sizin okulda nasıl oluyorda açık oluyor.
policy sekmesinde allow all yazıyor none mi yazıyor. ordan kısıltmayı dene.
ama öğrencilerin klavyeyi kullanmaları tuhaf.

hocam default image da iken öğrenci bilbisayarında ctrl+alt+del yapınca seçenekler geliyor:kullanıcı değiştir,görev yöneticisi vs.... sonra o ekranda ctrl+alt+del tuşlarına SÜrekli basılı tutarsanız mouse hareket ediyor oradan da kullanıcıyı değiştiriyorlar...

tools----options----demostrate---lock keyboard and mouse
dene hocam, tabi ben bunu yaptığım halde klavyeden sleep tuşuna basarakta kurtulabiliyorlar :) onun çözümünüde ben bulamadım biostan sleep tuşu etkisiz hale getiriliyordu sanırım

yasasın artık burda yapılan paylsımlar ıle bızım ogrencılerde netoptan nasıl kurtulacaklarını ogrenecekler ne mutlu bıze .
sayın hocam netsupport protect programını kurmanızı ve ıncelemenızı onerırım hıc bırseyı degıstremıyorlar ellerı kolları baglı kalıyor masa ustu arka plan bıle degıstırmek yasak bırde uztune drıve vaccıne attgınızda zaten restarttan sonra sıstem eskı halınde

hocam amacımız yasaktan nasıl kurtulacaklarını öğrencilere öğretmek değil! öğrencilerin yasaktan kurtulmalarını engellemek için bilgi paylaşımı...
bu arada tavsiyniz için sağolun...

bende netop kurdum öğrenci bilgisayarlarına ama çocuklar açılışta F8'e basarak bilgisayarı ağ ile güvenli modda aç diyerek kurtuluyolar netoptan bunu engelleyebilecek bi çözüm yolu var mı acaba, şimdiden teşekkürler..

Geri