netop programın windows 7 li bilgisayarlarda çalışmadı?

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayar Lab da windows 7 ye geçtim önce netsupport kurdum ana bilgisayarlarda program kilitleniyor hataya düşüyor. Netops ise herşey normal ama bilgisayarları görmüyor. Sanırım netop öğrenci bilgisayarlarında çalışmıyor. Bildirim alanına simge atmıyor... Çalıştırabilen varmı.... Yardımlarınız için teşekkürler

netop bilgisayarları gormuyorsa 2 olasılık aklıma geliyor

1. virus programı
2. wxin7 ağ ayarlarının yanlışlığı

Öğrenci bilgisayarımın birine ben de windows 7 kurdum. Diğerlerinde vista yüklü. Vistalı bilgisayarlarımda Netop 6 canavar gibi çalışıyor. Windows 7 olan bilgisayara netop 6 kurdum. Ama çalıştırmadı. Lütfen tavsiye...... :(

Öğretmen bilgisayarım win 7 öğrenci bilgisayarları orjinal imajından vista yüklü.. Netsupport sorunsuz çalışıyor...

Win 7 kullanıyorum bende.. sürüm olarak v10.50.2 yükledim bilgisayarlara.. öğretmen bilgisayarlarında program açılıyor bütün öğrenci bilgisayarlarını görüyor fakat herhangi bi işlev yapmak istendiğinde programı kitliyor.. en son burda kaldım açıkcası çok uğraşmadım acaba problem nedir :shock: karşılaşan arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim..

hocam benim ana bilgisayar win 7 diğerleri win xp ve de netop kullanıyor ilk başta hata veriyordu ama win 7 de yönetici olarak netop programını çalıştırınca sorun olmadı.
tabi öğrenci bilgisayarına kurarken win7 de bilgisayar açılırken netop çalışmalı onun ayarlarına bir bakın. ya da öğrenci pc lerde netop programının sağ tıkla özelliklerine girip yönetici olarak çalıştırı seçin belki o yüzden çalışmıyordur..

Labaratuvarda 15+1 bilgisayar var. Netop 4 ile hepsini sorunsuz kontrol ediyordum. İşletim sistemi xp pro. (NetOp 5 ve 6 yı denedim, 4 e tekrar dönüş yaptım)
Sonradan her sınıfa bilgisayar alındı toplam 13 adet. Onlarda da win7 kurulu. Aynı şekilde netop4 kurdum. Simdi hepsini tek bilgisayarla kontrol edebiliyorum.
NetOp ta sınıf oluşturma bölümü var. sınıf1 de labı, sınıf2 de de diğer sınıfların bilgisayarlarını ve öğretmenler odasındaki bilgisayarları görüyorum.
Yakında da sınıf3 oluşturup, idare bilgisayarlarını da görmeyi düşünüyorum. Toplam 41 bilgisayar elimin altında.

Geri