netop kurduktan sonra öğrenci bilg. internete girmiyor

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar

Netop'ı vista yüklü bilgisayarlara kurduktan sonra, bir bilgisayar dışında hiçbiri internete girmemeye başladı. İnternet bağlantısı var görünüyor ama girmiyor.

Girilebilen bilgisayarın özelliklerine baktım ama diğerleriyle bir fark göremedim.

Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ:
Geçen hafta aklıma farklı bir oturum açtığımda ne olur diye geldi. Denedim. Sorun olmadı yeni oturumlarda. Ben de bilgisayarlardaki varolan oturumlar yerine, yeni oturumlar açtım. Şuan hepsi internete giriyor.
Sorunla ilgilenen arkadaşların hepsine çok teşekkürler.

.

abaki' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar

Netop'ı vista yüklü bilgisayarlara kurduktan sonra, bir bilgisayar dışında hiçbiri internete girmemeye başladı. İnternet bağlantısı var görünüyor ama girmiyor.

Girilebilen bilgisayarın özelliklerine baktım ama diğerleriyle bir fark göremedim.

Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
ıpx spx iletişim kuralını yüklemen lazım tcp ıp ile nete giriyosun ıpx spx ilede netoptan yönetiyosun

.

ihtaner hocamın önerisini anladım.Deneyeceğim inşallah.
Ancak vikvik hocam sizi anlayamadım...Ne yapılması gerektiğini açıklarsanız, daha yararlı olacaktır.

vikvik hocamın dediği netopu kurarken bağlantı türünü sorar size onu tcp/ip yerine ipx/spx seçmendir.
birde hocam netopda internet bağlantısını kapat diye seçenek vardı. diye biliyorum. onu seçmiş olabilirmisiniz.

.

atungad hocam dediğiniz ayar nereden yapılıyor acaba?

Bu arada hatadaki detayı yeni farkettim arkadaşlar.

Yönetici oturumunda internete girilebiliyorken, kısıtlı kullanıcı oturumunda girilemiyor.

(Arkadaşların önerilerini denedim ama değişen birşey olmadı)

.
Bu sorunu hala gideremedim. Tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Aksi halde netop'ı kaldırmam gerekecek.

.

Önerilen önlemler işe yaramadı. Ya da ben beceremedim bilemiyorum. Geçen hafta aklıma farklı bir oturum açtığımda ne olur diye geldi. Denedim. Sorun olmadı yeni oturumlarda. Ben de bilgisayarlardaki varolan oturumlar yerine, yeni oturumlar açtım. Şuan hepsi internete giriyor.
İlgilenen arkadaşların hepsine çok teşekkürler.

Geri