netop hatası

Kodla Büyü

gazi06

Site Gezgini
selam arkadaşlar, netop 3 yüklü olan pc lerde, ana bilgisayardan kontrolüm altına almak istediğimde bazı pc leri resetliyor bazzılarını ekranıma alabiliyorum, sebep ne olaki....
ikinci sorunun ise burası yeri olmasada yazayım cevap veren olur belki....
modemden bt sınıfına bir kablo cıkıyor ve bu kablo bt icerisinde 3 farklı swic le pc lere dağılıyor.. 30pc yi ayakta tutmaya calısıyor.. lakin pc leri 1..den...30 a kadar tek tek actıgımda 25-26-27-28-29-30pc ler internete bağlanamıyor...

modemi resetleyince bu sefer pc leri 30 dan başlayarak geri geri actıgımda 1-2-3-4-5. pc ler internete girmiyor....

anlayacagınız kablolarda bir sorun yok....
modemden cıkan ikinci kablo ise idarecilere gidiyor 7-8 kişi bir swic yardımıyla kullanıyor...
idarecilerin kablosunun modemden cekince bt sınıfındaki bütün pc ler internete giriyor...
Benim aklıma 2 sey geldi
1. modem 35 den fazla kablolamaya izin vermiyor.
2. si ise tek modemden gelen kablo ile maksimum 25 pc ayakta tutulabiliyor, sizler ne dersininiz bu işeeeeee.....

internet işi için söyleyebileceğim. Modemin DHCP atamasında maksimum bilgisayar sayısı 25e göre ayarlanmıştır. O değeri yükseltirsen sanırım sorununu çözebilirsin.
Kabloyla alakası yok yani bence.
İlk açtığın bilgisayarlar modemden ip adreslerini alıyor en son açtıkların ip adresini düzgün şekilde alamıyor diye düşünüyorum.

ya max pc sayısı 25 dir ya da ip le ilgili olabilir hepsi otomatik ip alsın

valla arkadaşlar haklısınız benim de aklıma o geldi. modemin cd sini bulup setupuna girip DHCP deki sayıyı artıracam... sagolun....

hepsine elle ip atadım, hicbir problem kalmadı, 1sn de atadıgım ip leri alıyorlar.. 44 pc yi ayakta tutmaya calışıyorum. artık sorun yaşamıyorum.....

Netop

Walla Netop da benim lab. da da o problem oldu..ana makinayı resetliyodu..bende çözemedim olayı:)

Geri