Netbilsis hacklenmiş

Kodla Büyü
index atılmış siteye daha kendi sitelerinin güvenliğini sağlayamayan bir host, sunucununkini nasıl sağlar ki

Netbilsis le yıllardır çalışırım. Titiz firma idi eskiden çok memnundum. Her hostta olabilir. İnşallah tekrarlanmaz. Güvenlik önlemlerini alırlar.

WHMCS sisteminde sürümden kaynaklı bir açık vardı. Muhtemelen ondan kaynaklanmıştır. Ticket sisteminden siteye shell sokuyorlar. Biçok firmanın başına bu durum geldi. Firmanın yapabileceği fazla bişey yok açıkçası. WHMCS müşteri yönetim sisteminin açığı giderildi ve güncel sürüm çıkarıldı. Güncelleme yapınca sorun kalmıyor.
Kötü şans..

e nolacak şimdi? baştan mı kuracağız siteleri.

Türkiyede ki sunuculara pek güvenmeyin arkadaşlar... Artık bu işi çoluk çocuk yapmaya başladı.. Sunucu sahipleri üzerine alınmasın ama öyle ne yazıkki.. Ben yaptığım yazılımları güvenipte kolay kolay ülkemdeki sunuculara yüklemem.. bir iki ay sonra yaptığınız yazılımlar forum sitelerinde dolaşırsa hiç şaşırmayın...

whmcs sistemindan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmekteyim çünkü netbilsis sunucuları güvensiz sunucular değil firmaya hemen çamur atmayın arkadaşlar.

%100 güvenli sistem yoktur hocam. Siizn yurt dışında barındırılan sunucularda güvenli olsa bile sizinle beraber bulunan başka bir sitede açık varsa o hacklenir sonrada siz hacklenirsiniz.

pehepe' Alıntı:
Türkiyede ki sunuculara pek güvenmeyin arkadaşlar... Artık bu işi çoluk çocuk yapmaya başladı.. Sunucu sahipleri üzerine alınmasın ama öyle ne yazıkki.. Ben yaptığım yazılımları güvenipte kolay kolay ülkemdeki sunuculara yüklemem.. bir iki ay sonra yaptığınız yazılımlar forum sitelerinde dolaşırsa hiç şaşırmayın...

omerbilgin' Alıntı:
%100 güvenli sistem yoktur hocam. Siizn yurt dışında barındırılan sunucularda güvenli olsa bile sizinle beraber bulunan başka bir sitede açık varsa o hacklenir sonrada siz hacklenirsiniz.

pehepe' Alıntı:

hayır benim demek istediğim sadece sunucunun güvenliği değil.. tabiki hiçbir sistem %100 güvenli değildir ama bazı sunucu sahipleri sunucudaki yazılımları çalışıyor malesef.. sırf birilerine yaranmak için veya satmak için çalışıyorlar yazılımları...

Geri