NET SUPPORT SCHOOL - AĞ KAYNAĞINA BAĞLAN SORUNU

Kodla Büyü

pakgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar Lab aNetsupport school 11 kurmak istiyorum ama bir problem var. Sürekli Ağ kaynağına bağlan, Farklı bağlan hatası veriyor. Öğretmen bilgisayarı Win7 öğrenciler XP. Bu sorun hakkında bilgisi olan varmı? Acil yardım lütfen.

Hocam aynı key ile öğrencilerinkine student öğretmen bilgisayarına tudor yüklemelisin aynı key ile olmasına dikkat et. Ipler elle mi verilmiş kontrol et elle vermene gerek yok sonra her öğrenci için yüklediğinde programdan bilgisayarlara farklı isim ver böyle bir sorunla karşılaşmadığımdan bildiklerimi yazdım :?

win 7 de parola korumalı paylaşımı falan kapattınız mı hocam

http://support.microsoft.com/kb/832161/tr
Pratik Çözüm
Bu davranışı geçici olarak düzeltmek için aşağıdaki çözümlerden birini deneyin:
Yapılabiliyorsa, etki alanı denetleyicisinde veya dosya sunucusunda 80 numaralı TCP bağlantı noktasını dinleyen hizmeti durdurun.
Windows XP istemcisindeki WebClient hizmetini devre dışı bırakın.
WebDAV istemci bilgisayarındaki WebClient hizmetinin durumunu incelemek veya WebDAV istemci bilgisayarındaki WebClient hizmetini devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
Başlat'ı tıklatın, Programlar'ın, Yönetimsel Araçlar'ın üzerine gelin ve sonra Bilgisayar Yönetimi'ni tıklatın.
Ayrıntılar bölmesinde, Hizmetler ve Uygulamalar'ı çift tıklatın.
Hizmetler'i çift tıklatın.
WebClient'ı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.
Genel sekmesini tıklatın.
Başlangıç Türü listesinde, Devre Dışı seçeneğini tıklatın.
Uygula'yı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
Not WebClient hizmetini, ancak, Web Dağıtılmış Geliştirme ve Sürüm Oluşturma (WebDAV) sunucularındaki dosyaları değiştirmeniz veya bu dosyalara yazmanız gerekmiyorsa devre dışı bırakabilirsiniz.

Bilişim Sınıfımda 22 adet Xp yüklü bilgisayar var, her birinde deepfreeze yüklü, antivirüs programı falan yok.

Her birindeki deep freeze programını pasif yapıp netsupport programını yükledim (öğrenci olanı seçerek)

Ardından ana bilgisayara öğretmen için netsupport programını kurdum.

Çalışma grubu ayarlarında tüm bilgisayarları görebilmeme rağmen, netsupport programında hiçbirini göremiyorum

Sınıf kısmına tıkladığımda bütün bilgisayarları ekle diyorum , son butonuna tıkladığımda her biri için "AĞ KAYNAĞINA BAĞLAN" gibi bir menü geliyor, Farklı bağlan, parola diye iki text bölümü var doldurmamı istediği, burdan sonra ilerleyemiyorum, ne yapmam gerek 1 haftadır kurcalıyorum bir sonuç alamadım..

sorun bizde de var akıllı tahtaları müd yard. bilgisayarından kontrol etmesi için kurmaya çalışıyorum ama aynı sorun :?:

configuration içinde network settings i kurcalayın biraz hepsi işaretsiz bende port 5405 sadece

Arkadaşlar konuyu hortlatmış olacam ama. bu hatayı çözebilen varmı

Arkadaşlar akıllı tahtaların hepsinde net support kurulu anca bt sınıfındaki akıllı tahtadan öğretmen konsolunu kurunca hiçbirine bağlanamıyorum. Sorun ne olabilir.Hepsi de 10. 12.... li ip ile başlıyor.
(Akıllı Tahtalarda win 10 kurulu)

yukarıdakine ek olarak şunu deneyebilir misiniz öğrenci bilgisayarlarının kullanıcı isimleri aynı olsun.

hocam yeni versiyon ilaçli var mı aceba 10.41 7 mi ne vardı yönetici kurulumu olmadı öğrenciler için hallettimde key istiyor

Bilişim Sınıfımda 22 adet Xp yüklü bilgisayar var, her birinde deepfreeze yüklü, antivirüs programı falan yok.

Her birindeki deep freeze programını pasif yapıp netsupport programını yükledim (öğrenci olanı seçerek)

Ardından ana bilgisayara öğretmen için netsupport programını kurdum.

Çalışma grubu ayarlarında tüm bilgisayarları görebilmeme rağmen, netsupport programında hiçbirini göremiyorum

Sınıf kısmına tıkladığımda bütün bilgisayarları ekle diyorum , son butonuna tıkladığımda her biri için "AĞ KAYNAĞINA BAĞLAN" gibi bir menü geliyor, Farklı bağlan, parola diye iki text bölümü var doldurmamı istediği, burdan sonra ilerleyemiyorum, ne yapmam gerek 1 haftadır kurcalıyorum bir sonuç alamadım..

Aynı sorun bende de var 2 gündür ayarları ile uğraşıyorum. Sorunun çözümünü bilen arkadaş var mı ?

upload_2018-2-13_16-22-14.png

Öğrenci bilgisayarlarında Test butonuna basın. Win7'de böyle ama XP'de deneyin.

Geri