Nedir bu vistaya gıcıklığınız?????????

Kodla Büyü

@@mr82@@

Site Gezgini
ne zaman foruma girsen herkes vitadan nefret ediyor nedn???
en yeni ve iyi işletim sistemi bu zaten siz okuldaki buissnslar iş için yapıldığı için normal pc lerde kasar
VİSTAYA LAF YOOOOOOOOOOOOOOKKKKKK !!!!!!!!!!!!!!
:p :p :p :p :p :p :p :p :eek: :eek: :eek: :eek: :? :? :?

Sebepler:

• getirdigi onemli bir yenilik yok
    sozde yeniliklerin cogu da herhangi bir islevi olmayan gorsel iyilestirmeler
    cooook yavas; iyi bir sistemde bile...
    vista cikmadan evvel yazilmis cogu program vistada duzgun calismiyor

Hemen aklima gelen en onemli sebepler bunlar. Dusunsem fazlasi da bulunur...
Vista kullanmak isteyebilecegim tek durum gordum simdiye kadar; o da tablet PC. Tablet PC icin Vista da gercekten pek cok iyilestirme yapilmis.

kusura bakma ama senin o vista çıkmadan önce dediğin programlar ileride eski olacak gelecekte sizde vista kullanmak şerefine erişeceksiniz
:p :p :p :p :x :x :x ayrıca sizin kurduğunuz vistaların çoğu intenetten inidrme orjinalini al mamnun kal

hocam neden vistaya karşı olanlara kızıyorsunuz ki :D , sonuçta göreceli bişey 8),
bende kullankıyorum vistayı ve kullanmayıda hiç düşünmüyorum, bence xp den sonra insanları bi süreliğine oyalamak için yapılmış sadece görsellik katılmış bi işletim sistemi, xp ye göre görsellik olarak hiç bi artı yok, görsellikde benim çok umrumda değil, ha bide sürekli onay istemesii beni çıldırtıyor :x, sonuna kadar XP diyorum :p

bırakın hocam kim ne kullanırsa kullansın ya.. onu da mı yargılayacaksın...

@@mr82@@' Alıntı:
kusura bakma ama senin o vista çıkmadan önce dediğin programlar ileride eski olacak gelecekte sizde vista kullanmak şerefine erişeceksiniz

tamam hocam sen kızma yaa. kullanırız biz vistayı..ne gerek var bu kadar sinirlenmeye..

hocam tavrınız çok enteresan. sevmiyoruz ki vista kullanmak benim için bir şeref olamaz yaşasın açık kaynak kodlu sistem. ki arkadaşların tüm eleştirilerine de katılıyorum dedikleri gibi çok hantal ve bir okadar da güvensiz bir işletim sistemi :x

@@mr82@@' Alıntı:
tamam tamm hekes istediğini kullansın bisey demiom bu konuyuda kapatalım :p :p :p :cry: :cry: :cry:

yaw enler konusu kapandı seni en alıngan seçerdik yaw :D
vista stable çalışıyor özellikle çift çekirdekler için yakında olmazsa olmaz olacak gibi ama zaman var biraz daha ....

winXP daha kararlı görünüyo, vistada kullanıcı daha da kısıtlanmış durumda karşınızda senki kenan ışık var emin misiniz? son kararınız mı?..

vista kullanmıyorum ve özel bir gıcıklığım da yok. Sadece şu an için mevcut pclerin çoğunda Windows XP ve XP ye uyumlu programlar işimi fazlasıyla görüyor. Ne zaman ki XP işimi görmemeye başlar, vista daha stabilleşir ve uyumlu olduğu programlar artar o zaman vistaya geçerim.
Benzer tartışmalar Win XP ilk çıktığında da yapılıyordu. XP 2001 de çıktı fakat yaygın olarak kullanılmasıı 2004 te yayınlanan SP2 den sonra oldu.
Vista evdeki pc mde win98 ve pardusla birlikte XP üzerine sanal olarak yüklü durumda.

no vista.doğru düzgün kullanamadım bile vistayı.kullanım standartlarının üzerine çıkılmış.hiç bir + sı yok ve eski xp uyumlu programlar hata veriyo.
herkesin göreceliğine saygım war ama vistayıda kullanan bilg. demem.

belki inanmayacaksınız ama benim sistemde vista daha kararlı çalışıyor. xp de çalışırken sürekli donmalarla karşılaşıyordum birgün vista yı denedim valla bende inanamadım daha düzgün daha hızlı çalışıyor. elimdeki donanımların hemen hepsi vista logolu

yasarcan' Alıntı:
winXP daha kararlı görünüyo, vistada kullanıcı daha da kısıtlanmış durumda karşınızda senki kenan ışık var emin misiniz? son kararınız mı?..

Kullanıcı hesap denetimini kapatırsanız böylece bu tür bir sorunla karşılaşmazsınız. Ama bu bir çok zararlı yazılımın otomatik çalışmasını engelliyor.

Bence Vista nın tek kötü yanı yüksek donanıma ihtiyaç duyması. Zaten MS açıklamalarına bakarsanız Vistanın performansını görmeniz için 4 GB ram ve 512 MB directX 10 destekli ekran kartı istemesi, işlemciyi zaten siz tahmin edersiniz.

Ben laptopda hem Vista hem XP kullanıyordum, Vistaya alışmaya başladıktan sonra XP yi kaldırdım. XP ye geçişte yaşanan tartışmalar şimdi de Vista ya geçişte yaşanıyor. Merak etmeyin bir kaç yıl sonra yeni işletim sistemi çıktığında Vista yı bırakmak istemeyeceksiniz.

Bir de Vista 400$ diyen arkadaşlar acaba şimdiye kadar kaç tane programı lisanslı aldınız. Hiçbir programın lisans ücretini bahane etmeyin. Nette bir çok sitede var demek üyelerinin çoğunluğu bilgisayar öğretmenlerinden oluşan bir sitede denebilecek son şeylerden biridir bence.

Bilgisayar öğretmeni olarak yeniliklere açık olmak gerekli.

bence hiç kimse vista kötü bir işletm sistemi diyemez. vista en baba işletim sistemidir. ha şunu diyebilirsiniz vista bana uymuyor sistemim yeterli gelmiyor henüz çok yeni gibi eleştiriler yapabilirsiniz ama kesinlikle vista harika bir işletim sistemidir. kimisi diyebilir yaw oyunları açmıyo açsada kasılıyo kimisi de diybilirki vista çok güvenli(diğerlerine nazaran) çok sağlam gibi.

hayır bir noktada yanlış var.Okuldaki bazı bilgisayarlarda xp kurulu olduğu halde yavaş ve bir o kadarda sorunlu.Bence vistanın doğru yüklenmemesi ve bilgisyarı arkaplanda çok kasan işe yaramaz birçok programın çalışması nedeni ile bunlar meydana gelmektedir.
Mesela yazıcı özelliğini kullanmadığımız halde yazıcının birçok yardımcı programı gereksiz yere arkaplanda çalışıyor.

kayip_kent' Alıntı:
xp ye 2014 yılına kadar yazılımsal destek sağlanacakmış.ondan sonra kesilebilir.

Hocam 31 Ocak 2008 tarihi itibariyle büyük üreticilere XP lisans satışı durduruldu. Sadece Vista satışı yapılıyor. 2014 e kadar bırak XP yi Vista kalmayacak gibi görünüyor. Bakalım Win 7 nasıl olacak.

Mikrosoft Haziranda tüm XP satişlarını durduracakmış.

Vistaya karşı özel bir neretimiz yok , genel ve sadece duygusal :)
XP şu aşamada tüm işimi görüyor. Birde Pardus kullanıyorum. Vista şu aşamada benim için süslü XP, o kadar.

Bu sebebleri beğenmesiniz mi? O zaman şunu okuyun "Kullandığımız bilgisayarların çoğu XPyi ancak kaldırıyor."

vista kullanmıyorum.xp bana yeterli niye vista için makina mı zorluluyayım.
ayrıca benim kullandığım elektronik programları vistada çalışmıyor.
birde dercelendirmesi gıcığıma gidiyor.öyle bir işletim sistemi yapmılar ki eski bilgisayarları çöpe at diyorlar sanki.
ben vistayla uğraşmadım aslında işime geliyor.niyemi okulda yeni bilgisayar alanlar birşey yapamayıca bana soruyorlarbende hiç kurmadım bilmiyorum deyip sıyrılıyorım birçoğundan :mrgreen:

Vistanın en büyük problemi gereksiz göresellik özellikleriyle bilgisayarı çok kasması. Bir de zırt bırt her işlem için onay istemesi.
Bunlar da insanı deli ediyor.

Geri