Neden öğretmenlerin ek göstergesi düşük

Kodla Büyü
resim-2.jpg

Birde yukarıdaki resme göre teknik öğretmenlerin ek gösterge farkı oluyor mu acaba?

Eğer fark oluyor ise sadece meslek liselerinde çalışanlar mı alıyor?

imam hatip lisesindeyim alabiliyor muyum?

Öğretmenler birlik olup yüksek ek gösterge için çabalasalar inanıyorum ki çok daha iyi bir konumda olabiliriz. Ama en ufak bir olayda bile birlik olamayan bir meslek grubuyuz... :-1:

Re: Ynt: Neden öğretmenlerin ek göstergesi düşük

Öğretmenlerin yarısı bir sendikaya yetkisini vermiş.Eğer bu sendika kendine verilen Vekaleti kullanamıyorsa, başka bir sendika sesimizi duyursun.
3600 ek gösterge hakkımızdır.Mesleğe girerken eyisinin en eyisini 5 çeşit sınav mülakat ile seçerler, ama ekonomik haklar nerede ise yok gibi.
Öğretmen bir memur dur ve bu işin yasal yolu budur.
Yanlış anlaşılmasın gayet net ve açık oynarım ben. Hangisi bu işe gayret eder ve başarıda ağırlığı olur ise, kayıtsız şartsız anında o sendikadayım.

COBOL' Alıntı:
Öğretmenlerin yarısı bir sendikaya yetkisini vermiş.Eğer bu sendika kendine verilen Vekaleti kullanamıyorsa, başka bir sendika sesimizi duyursun.
3600 ek gösterge hakkımızdır.Mesleğe girerken eyisinin en eyisini 5 çeşit sınav mülakat ile seçerler, ama ekonomik haklar nerede ise yok gibi.
Öğretmen bir memur dur ve bu işin yasal yolu budur.
Yanlış anlaşılmasın gayet net ve açık oynarım ben. Hangisi bu işe gayret eder ve başarıda ağırlığı olur ise, kayıtsız şartsız anında o sendikadayım.

:+1:

e hocam iki senedir eğitim iş bununla ilgili dilekçe dolaştırıp imza topluyordu imza atmadınız mı?
eğitimbir sen özellikle mesaj attı üyelerine eğitim iş in bu kampanyasına kesinlikle katılmayın diye. bizzat kendim eğitimbirsenli arkadaşın telefonundan okudum mesajı.
türkeğitimsen de destek verdi genel olarak kampanyaya ama sanırım yine de kısıtlı bir sayıda kaldık. keşke kendi hakkımız için basit bir kampanya da birleşebilmiş olsaydık.
hem maaşa hem de daha önemli olan emeklilik aylığımıza etkisi çok ama çok büyük olacaktı.

@sertokus O listede paylaştığınız göstergeler için teknik öğretmen olup olmamak önemli değil. Tüm öğretmenler için aynı. Eğitim öğretim sınıfındaysanız böyle. Ancak MEB den ayrılıp başka bir bakanlığın başka bir hizmet sınıfına geçerseniz durum değişir.

Genel olarak, Nerede bolluk orada ucuzluk. Ortalıkta bu kadar çok işsiz öğretmen varken mevcut öğretmenlere 3600 gösterge verilmez. Bizler kadrolu olarak atananlardanız bundan sonra sürekli sözleşmeli öğretmenlik dönemi gelebilir. Geleceğe bakınca ben endişeliyim. 20-30 yıl sonra kim bilir hangi teknolojiler üretilecek. Emekli oluncaya kadar sürekli bir çalışma ve öğrenme içerisinde olmamız gerekiyor. Beynimizi eriteceğiz. Bir noktada kısa devre yapar kesin.

Hocam aynı zamanda 3600 ek gösterge aldığımız anda.
İkramiyeler
Emekli maaşları
Ve
Halen öğretmen emeklisi olanlarıda etkiliyor.

En son kazanım
E.iş in başlatıp ardından tüm sendikaların (1i hariç) katıldığı "nöbete ücret eylemi" sonuçlanınca
En başta okul müdürleri ve rehberler mutsuz oldular. Lakin ebs liler oturdukları yerde kaymagı yedi.

Şu an ilköğretimlerde TES in sürdürdüğü çift nöbet tutmama eylemi var.
Haberiniz varmı?

Lakin 3600 ek gösterge hepsinden çok önemlidir. Buna katılmayacak bir sendika, üyelerine karşı samimiyetsizdir.
En kısa zamanda başlaması dileği ile.

Geri