Neden hazır şablon kullanılıyor...

Kodla Büyü

mkavakli23

Aktif Üye
Bilmiyorum arkadaşlar, sitelerin çoğuna baktım. ama yapılan sitelerin% 85 yakın bir kısmında hep hazır şablonlar kullanılıyor.. Neden kendimiz yapmıyoruz..Biz bilgisayar öğretmeni değilmiyiz...
Yapamayanlarada burada yardım ederek, herkes kendi sitesini, kendine özgü tasarlaması hoş olmaz mı..

bilmem ama baktığım okulların sitelerin %50 aynı...Artık değişelim ,çalışalım ve değerimizi gösterelim..Bizler bilgisayar öğretmeniyiz....

çok güzel diyorsun hocam da, bu tür şeyler zaman istiyor, sene başında müdür beye tamam yapacam siteyi dediğimde bu hazır şablonlar kodlar için bile 2 ay araştırdım ve müdür bey biran önce olsun isteyince artık yaptım siteyi. ama dediğin gibi tamamıyle kendi yaptığım bir site olmasını bende çok isterim...

hocam ben değişik bir şablon yaptım güzelde oldu, çok iyiydi ama ilçe şube müdürü aradı "böyle site yapmayın meb şablon yayınladı ona göre yapın madem herkes kafasına göre yapacaktı neden şablon var ortada" dedi. bende tekrar şablona döndüm

HOCAM DEDİKLERİNİZ GÜZEL HOŞ AMA DEĞERİNİ BİLEN İNSANLAR İÇİN GÜNLERCE UĞRAŞIR YAPARSINIZ DEĞERİNİ BİLMEYEN BİR ÇOK İNSAN OLDUĞU İÇİN HTML BİLE ÇOK GÖREVİM OLMASIN OKULA SİTE FALAN BİR ŞEY YAPMAM...

hocam benimde daha önceden üniversitedeyken stajerken yaptığım orjinal bi şablon vardı görev yerimde onu kullandım mem den beğenmediler.
sonra bana meb in sitesinde bi sürü hazır şablon var onlara bak ona göre bir şeyler yap bende aynısını yapacaksam neden sıfırdan css oluşturayım çektim birini kullandım.
Ama kişiye özel veya özel bi siteden bahsediyorsan zaten onları nasıl isterlerse öyle yapmaya çalışıyorum ve çalışıyoruzda eminim işin duygusal boyutuyla tabi.

hazır şablon kullanırım. çünkü tasarım konusunda sıfırım. Ben kod yazarım asp.net ajax kullanrıım. photoshopta arka planı bile temizleyemem.

yani herkes tasarım yapamaz. herkes kod yazamaz. o yüzden web işi gruplardan oluşmaz mı

bizim burada böyle bir sorun olmadı, genelge kurallarına uygun olarak şablonlarım ve herşeyim kendim hazırladım.. yarışmalara katıldım.. örneğin 2006 ve 2007 yılında ilimizde yapılan internet hafatsında ki okullar arasındaki web sayfası yarışmalrnında 2006-1. 2007-2. oldum..
Jüriler(Yarısından fazlası üniversitede idi)
Bunun dışında bir çok yarışmaya katıldık ve çeşitli ödüller aldık.. En son New Eduction Cultre adlı bir yarışmaya katıldık...
Bunun dışında okulda ki öğrenciler ile oluşturduğumuz internet kulübü sayesinde anlatokulunu.com başlattığı yarışmaya bir kaç site ile katıldık..

Geri