Neden Bilişim Dersi ve Öğretmenleri?

Kodla Büyü

cilekes_ogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım dünden beri aklımda bu iş neden hep Bilişim Öğretmenlerinin Başına geliyor diye düşünüyorum kendi kendime pek cevap bulamıyorum aklıma gelen tek mantıklı durum;
Bilişim Öğretmenlerinin BTR olmak istememeleri sebebiyle onları böyle bir yola zorla itmek olduğu geliyor, başka sebep bulamıyorum sadece soruyorum sizce geçen seneki AYDIN ilinden bakanlığa sorulan soru ve sonrası ve dünden itibaren bu durum, daha önceleri bir çok saçmalıklar...

Eğer ilk düşündüğüm sebepten ise MEB bizsiz FATİH projesi düşünemiyor, başka aklıma mantıklı hiç bir durum gelmiyor.

Re: Neden Bilişim Dersine ve Öğretmenleri?

500. Mesajımda bu olsun ; Bu gün öğrenciler hocam kurs ne zaman başlıyor beni de alın beni de alın diye sabah okul başlamadan geldiler yanıma, ne zaman başlıyoruz diye soruyorlar yalancı gibi olduk teşekkürler Milli Eğitim Bakanlığı, senin yalanlarını sadece bizler biliyorduk ama öğretmenlerini de kendin gibi yalancı durumuna düşürdün

Hocam inanın diğer arkadaşlara söyledim şimdi onlar bile neden ki diyor :) mantıksız diyor ne acıları var merak ediyorum

Geçen yıl btr olduğum için açamadım, aynı öğrenciler bu yıl yine seçti ve yine açamayacağım. Ne diyeceğimi de bilmiyorum açıkçası çocuklara. Mesleki onurumuz ayaklar altında..

Çocuklar öğretmenim kurs için günler belirlendi mi? haftaya gelelim mi? Sınıfları oluşturdunuz mu? gbi sorularla geldiler az önce. Ne diyeceğimi bilemedim. Açılmayacak çocuklar dediğimde öğrenci bakışıyla nedeeeeeen cevabını aldım. Bakanlık kararıyla iptal edildi dedim ve kestim.

hocalarım bulunduğum okula kendi girişimlerimle hibe ile 20 bilgisayarlık bir Bilişim SInıfı Kurdum geçen sene, öğrencilerimin yüzde 80 ni okulda bilgisayarı açıp kapamasını öğreniyor artık varın siz düşünün gerisini, insanın içinde çalışma isteğini baltalıyorlar.

Hala mantıklı bir cevap bulamıyorum kendimce ve etrafımca

Arkadaşlar BTR görevi DYK açılmasına engel teşkil etmiyor diye biliyorum. Önemli olan ders çizelgesinde BTR görevi için belirlenen zamanlarla DYK saatlerinin çakışmaması.
DYK hafta sonu da açılabiliyor. Ama lüzumsuz yere bu işi dallandırıp budaklandıranlar sayesinde, bizim durumumuzdan bir haber olan ilgililere giden sorular saçma cevaplar alabiliyor.

Neden Bilişim Dersi?
Çünkü Formatörlük, BTR, FBTR adı altında yıllarca emeğimizi sömürdüler.
Gece 12'ye kadar okulda çalıştığımı biliyorum.
Yok ders programına yardımcı ol hocam. Seçmeli dersleri çözemedik bi bakıver hocam.
Bu yazıcının toneri bitmiş nerdesin hocam. Akıllı tahtaya virüs girmiş bi fedekarlık ediver de bu akşam eve gitme yarına bunları hazırlayıver hocam.
Müdürler, müdür yardımcıları Excel'den anlamaz sen hallet hocam.
Kurslarda öğrenciler çakıştı(maaşallah öğrenciler maksimum seçebilecekleri ders kadar ders seçiyorlar bizim okulda. )bi bak hocam
Slayt hazırlanacak bizde, video hazırlanacak bizde
Biz birlik olmadıkça bu böyle giderrr

exelsior' Alıntı:
Arkadaşlar BTR görevi DYK açılmasına engel teşkil etmiyor diye biliyorum. Önemli olan ders çizelgesinde BTR görevi için belirlenen zamanlarla DYK saatlerinin çakışmaması.
DYK hafta sonu da açılabiliyor. Ama lüzumsuz yere bu işi dallandırıp budaklandıranlar sayesinde, bizim durumumuzdan bir haber olan ilgililere giden sorular saçma cevaplar alabiliyor.
hocam son durumdan sanırım haberiniz yok BTR ile alakası yok DYK kursu listesinden bilişim dersini bakanlık çıkardı

Geri